Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után jó pár hónap...

Szülés után jó pár hónap elteltével néhány Anyukánál mit takar a depresszió és a pánikbetegség, miben nyilvánul meg?

Figyelt kérdés
2019. márc. 6. 00:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Depresszió: nálam levertség volt, nem volt kedvem semmihez, volt hogy,egész nap pizsiben voltam. Az segített, hogy a következő gyereknél kimozdultam már pár napos korában. Ekkor nem jelentkezett a depresszió. Pánikbetegség: amikor el akartam indulni egyedül otthonról egy másik városba a gyerekek és férjem nélkül, szorongtam előtte, és wc-ről alig tudtam elszabadulni. Nem tudom, hogy ez megvan-e még, mert azóta nem csináltam ilyet.
2019. márc. 6. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Nekem abban nyilvanult meg, hogy nem mertem egyedul kimozdulni a negy fal kozott, hogy magamat elhanyagoltam, hogy ugy ereztem nem tudom ezt a feladatot teljesiteni hiaba szeretem, hogy uresnek es nem szerethetonek ereztem magam, es allandoan azon jart a fejem, hogy tuti van mar szeretoje a ferjemnek. Egy mezei kisbolti bevasarlastol is rettegtem.
2019. márc. 6. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Nekem szinte azonnal hogy hazaértünk,csak sirtam sirtam,fáradt voltam, egyedül nem mertem kimenni az utcára vele,állandoan levert a viz szédültem,ájulás érzésem volt. Folyamatosan kattogott az agyam vajon jo anya leszek e.

Sokkal könnyebb túl lendülni,ha van segitség melletted.Aki melletted áll,és nem úgy,hogy belédrúg még kettőt,hogy szedd már össze magad,meg milyen anya az ilyen.Hanem aki támogat,megérti,hogy erről nem tehetsz ,és segit.hidd el.hamar túljutottam rajta,de azért elég sokszor rámjott a pánik még. Mostmár elmúlt 2 éves a lányom,nagyon ritka,hogyha ketten megyünk valahova pánikolok. Túlkell tenni magát rajt az embernek. Én mindig mondogattam,felelős vagyok egy apró törékeny életért,aki velem van,nem tehetem meg ,hogy belerongyulok ebbe,még ha ez nem is tudatos,és ezt senki nem kéri,hogy legyen ez szülés után

2019. márc. 6. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szedtetek rá valamit vagy magától elmúlt?
2019. márc. 6. 07:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem már szerintem a kórházban kezdődött.Nagyon sok minden közrejátszott,nem jöhetett be a férjem a szülésre,konplikacio lépett fel,aztán mindig megtomtek tapszerrel a gyereket a cici nem kellett neki,viszont hiába kertem segítséget haza engedtek 3 nap múlva majdcsak úgy hogy sose szoptattam.Itthon bedurrant a cicim mert tej rengeteg volt.Akkor fejtem neki a tejet meggalas nelkul.Szerintem en ezektol lettem depresszios.
2019. márc. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
2-es vagyok: nekem elmult, ferjem szuperul kezelte, tehermentesitett tamogatott ereztette en maradtam vilag kozepe. Szep lassan elmult ahogy kialakult napirend is stb. /es ezt 2* nyomtuk le/
2019. márc. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!