Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lehet valami mas áll a háttérben?

Lehet valami mas áll a háttérben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan 18 eves leszek. Nem fejtem ki reszletese az előzményeit a dolognak, csupán erdekel masok véleménye ezzel kapcsolatban. Eleg nehez gyerekkorom volt, ami sajnos a kamasz eveimre sok rossz dologgal járt. 14 évesen vagdosni kezdtem magam, ez sajnos nagyon sokaig tartott, es nagyjából decemberben hagytam teljesen abba. Azonban érzem szinte minden nap a késztetést rá, hogy megtegyem. Nagyjából 1,5 éve jottem rá, hogy depressziós vagyok. Ebből többé-kevésbé sikerült egyedül kilabalnom egy kicsit. Két öngyilkossági kiserletem volt, ma mar egyaltalan nem is ertem hogy lehettem olyan mélyen akkoriban amikor ez történt. Nagyon sokat sírtam régen, állandóan frusztrált voltam, és szomorú. Ma mar sokat javult minden szempontból a dolog, jelenleg futok versenyszinten, festek, olvasok, illetve most a nyáron munkám is van. Még mindig néha előjön hogy rettenetes hangulatom van, es csak ugy a semmiből sirogorcseim lesznek minden előjel nélkül. Oszinten szolva aggodok magamért, mert felek, hogy nem fogok helyrejönni. Mar az is megfordult a fejemben, hogy valamilyen szemelyisegzavarom van esetleg, de nem hiszem azért, hogy igy lenne. Anyukámmal lehetetlen errol beszelni, hiaba mondom neki el ezeket, szerinte tulreagalom, es csak a hormonok illetve hogy kamasz vagyok. Pszichológushoz szeretnek elmenni, es pontot tenni ennek a végére, de sajnos videken élek, es akik itt vannak azokhoz tuti nem megyek. Magánrendelesre pedig nincs pénzem menni, de lehet a fizetésemből elmegyek majd. Van bármi itletetek, hogy mit tegyek?



2016. júl. 5. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Ezek alapján az ugye szinte biztos hogy depressziós vagy/vagy csak voltál,és lehet tényleg jót tenne egy pszichológus véleménye ,szóval szerintem oda tényleg menj el.Egyébként valószínű hogy az úgymond gyerekkori traumák vezettek ehhez az állapothoz,bár így ismeretlenül senki nem tudja megmondani hogy mi a problémád,vagy hogy mi a megoldás rá.
2016. júl. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%
A pszichologus nem fog segíteni.
2016. júl. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Laylah ***** válasza:

Nekem is hasonlóan alakult a kamaszkorom, nekem azonban nem voltak öngyilkossági kísérleteim, vagdosni is csak úgy, hogy steril injekciós tűvel karcolgattam (többnyire, de volt, hogy pillangókéssel, vagy szimplán egy talált törött üvegdarabbal), így azoknak nyoma nem maradt, ellenben megadta azt a fájdalmat, ami akkor és ott kellett. Könnyű volt rászokni, én igazából az akkori barátom miatt hagytam abban szintén kb másfél év után. Konkrétan megmondta, hogy ha még egyszer megteszem, akkor szakít velem, szeressen bármennyire is, de ezt nem tudja eltűrni. Egyébként szintén egy (másik) pasim volt az két évvel korábban, aki először megmondta a szemembe, hogy mániákus depressziós vagyok, persze kapásból elutasítottam. Hogy lehetne depressziós valaki, akinek boldog kapcsolata van, vannak barátai, akikkel jól tudja érezni magát a suliban és azon kívül is?

Az én esetemben a titok kulcsai a család és a saját "másságom" voltak. Édesanyám 13 éves koromtól fogva rám volt szállva. Utólag lehet, hogy időnként túlreagáltam, de tény, hogy a saját életének kudarcai miatt legszívesebben engem okolt, mint elsőszülött gyereket. Ez egészen 22 éves koromig így volt - akkor halt meg. A "másságom" alatt pedig azt értem, hogy hiába a baráti kör, voltak/vannak érdeklődési köreim, amiket mások nem értenek meg, hülyeségnek bélyegeznek, vagy ha érdekli is őket, nem értenek hozzá. Így ezekkel a dolgaimmal egyedül maradtam, pedig annyira szerettem volna beszélni róluk valakivel!

A leírásod alapján nálad is megvannak ezek a feldobott-alázuhant pillanatok, szóval lehet, hogy nálad is mániákus depresszióról van szó, de te is túl vagy a nehezén, ami jó hír. :) Engem sem akartak pszichológushoz engedni nemhogy ezzel (komolyan se vették), de még az anyám okozta idegösszeomlásom után sem.

Azt tudom javasolni, hogy írd le, akár egy dokumentumba, akár egy füzetbe/lapra, hogy mit érzel, mi bánt, járj magad a végére, hogy miért érzed végül is rosszul magad. Mert igen, rosszul érzed magad, csak nem akarsz róla tudomást venni, és lefoglalod magad mással (ami egyébként jó dolog a depresszió kezelésére, de szerintem csak azután/amellett, hogy megtaláltad az okokat). Engem a barátaimmal töltött idő húzott ki a sz@rból, de volt egy évekkel korábbi eset, mikor gyerekként enyhén molesztáltak, és azon csak úgy tudtam túl lenni, ha újra és újra leírtam, ami bennem volt, mert elmondani nem akartam senkinek (12 évesen történt a dolog, de volt, hogy 17 évesen is írnom kellett róla). Egyébként a kézzel való írás valahogy hatékonyabbnak tűnik, nem tudom, miért. Mindenesetre amíg nincs elég pénzed a pszichológusra, egyfajta önsegítő módszerként ez is beválhat.

Egyébként lehet rosszul tudom, de mifelénk, szintén vidéken a családsegítő központban ingyenes a pszichológus.

26/L

2016. júl. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!