Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt panikbeteg depresszios...

Van itt panikbeteg depresszios kismama? Szedték rá gyógyszert? Ha nem hogyan birkóztok még vele?

Figyelt kérdés
Olyanok véleménye érdekel akiknel a terhesség alatt alakult ki.

2016. aug. 22. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Depresszió, evészavar (anorexia), testképzavar, szorongás és szociális fóbia van nálam diagnosztizálva. Néha előfordult, hogy pánikrohamom is volt. Xanaxot szedtem terhesség előtt, terhesen nem lehet ezért abbahagytam, most megyek újra a pszichiáteremhez nemsokára, hogy megbeszéljük mit szedhetek szoptatás alatt, vagy hogy abba kell-e hagynom a szoptatást, hogy újra szedhessem a Xanaxot. De terhesen nem lehet szedni, átmegy a babába is, súlyos fejlődési rendellenességet okoz, mint a legtöbb szorongásoldó és antidepresszáns.

Amúgy nagyon nehéz volt, a terhességem is nélküle, de most még nehezebb. Főleg éjszaka, amikor egész éjjel sír, és nem tudom mi a baja, nem tudom megnyugtatni. Remélem szedhetek valamit, mert nem sokáig bírom így már, ezalatt a 2 hét alatt teljesen kikészültem idegileg, egész nap csak sírok szinte.

2 hetes kisfiú anyja

2016. aug. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Elso, jol meggondoltad a gyerekvallalast?
2016. aug. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 picoka92 ***** válasza:
45%
Off. En csak attol kaptam sirogorcsot szules utan honapokig, hogy en biztos nem szexelek tobbet nehogy terhes legyek, mert meg egyszer nem szulok az biztos. Nekem nagyn rossz elmeny volt a szules. 17ora vajudas, 6ora szuloszoba, vegul vakuum. Azota varom a kistesot tervezetten, lassan ket eves kisfiu anyukaja. :) fel a fejjel!
2016. aug. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg off. Hogy jön ez ide?!
2016. aug. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt jött ki a depresszió?? Nem akartad a babát? Vagy hogy lehet ez?
2016. aug. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

29.héttől kellett szednem antidepresszánst,addig kibírtam,bár nehezen.

mi érdekel?

2016. aug. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Orvosnál még nem voltam , de mindig is voltak p4oblemaim, 14-¹5 eveswn voltam pszihologusnal, de szerettem volna a babát most is akarom és várjuk 32 hetes vagyok, az előző császár lett és azóta rettegek még egy csaszartol, plusz történt egy tragédia nem olyan rég, lelkileg kívagyok , folyton egyedül vagyok bezárva érzem magam nincs társaságok, és folyton attól félek h meghalok , úgy érzem muszáj valamit szednem mert megőrülök az állandó rettwgestol.
2016. aug. 22. 20:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,nem tudom milyen orvosod van,de lehet gyógyszert szedni terhesség alatt.Nem okoz fejlődési rendellenességet,de ettől függetlenül jobban figyelik az orvosok a terhességet.A szoptatás már kérdéses,de van aki szoptat mellette,én mondjuk biztos a tápszernél maradnék.Van a babanet.hu-n egy csoport,ott többen is szedtek gyógyszereket,és egészséges babának adtak életet.Ezek a kismamák genetikushoz is elmentek,aki megerősítette,hogy vagy 8 olyan gyógyszer van ami fejlődési rendellenességet okozHAT,de egy olyan gyógyszer sincsen benne ami pánikra vagy depresszióra lenne,hanem főleg epilepsziára való gyógyszerekről van szó (amúgy van epilepsziás ismerősöm,két egészséges kislánya van)

Én pánikbeteg vagyok,de nem szedek gyógyszert,terhesen nagyon jól voltam.De ez én vagyok.Ha te rosszul vagy ennyire,akkor kérj segítséget,mert felesleges szenvedned!

2016. aug. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Házi orvosnál voltam o azt mondta nemigazan szedhetnek semmit mert babát várok, homeos bogyót ajánlott de az semmit nem hat sajnos
2016. aug. 23. 12:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor menj el egy pszichiáterhez ha nagyon rosszul vagy aki ad neked olyan gyógyszert ha szükséges amit terhesen is lehet szedni.
2016. aug. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!