Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van annak valami hátránya, ha...

Van annak valami hátránya, ha válás után az apa akkor viszi el a gyereket, amikor akarja és nincs kikötve például, hogy kéthetente vagy hetente x órára?

Figyelt kérdés
2019. márc. 7. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg tudtok egyezni akkor nincs.A gyerek csak jól jár vele és ti is egyenrangú szülők tudtok maradni akkor is ha különváltatok.
2019. márc. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nincs, de sok esetben problémák lesznek idövel, mert pl. az anya tervez valamit a gyerekkel, az apa meg pont akkor akarja elvinni, illetve fordítva is lehet gond, ha az anya betervez valamit gyerek nélkül (akár privát programot, akár valami munkát) és az apa mégsem viszi el.

Az mindenképpen jó, ha van egy hivatalos határozat, hogy mikor kell odaadni a gyereket és mikor jogosult az apa arra, hogy elvigye, mert vitás esetkben ez lép életbe.

Amennyiben a szülök meg tudnak egyezni a mindennapokban másként, akkor a határozat nem kötelezö, az apa viheti a gyereket, amikor mindenkinek (anya-apa-gyerek) megfelel!

2019. márc. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nincsen és jó is lehetne, de a gyakorlatban hosszú tavon nem fog működni, mert senki nem tud szervezni.

Nekem az exem azt mondta, hogy bármi van (dolgozom, betegek, akármi), akkor ő legyen az első akinek szólok, övé legyen a prioritás hogy annyival is többet lehessen velük. Kimondani szép volt, a rideg valóság meg az lett, hogy soha nem ért rá, már mindig volt lekötött programja.... aztán a kéthetente előirt láthatás is le lett mondva mert akkor van koncert meg színhaz....szóval a legritkább esetben tud működni gyakorlatban.

2019. márc. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan előttem is írták , ugyanúgy vagyunk mi is. Az én exem is mindig mondta, hogy bármikor szóljak ha valami van, kivesz szabadnapot stb. Na, tavaly kettő műtétem volt, mind a két alkalommal mondta , hogy hát ő nem ér rá. Most nemsokára megint egy műtét ,,hetekkel előtte mondtam neki , de egyből gyorsan közölte , hogy nem fog ráérni. Ellenben több olyan alkalom is volt , hogy csütörtökön írt egy SMS-t hogy eljönne szombaton , nekünk meg már programunk volt ( szülinap, ebéd meghívás )


Úgyhogy erről ennyit, általában ez nem válik be.

2019. márc. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt kikötve a láhatás ideje. Én 12 voltam mikor elváltak a szüleim és 1 vagy 2 hetente nekem kellett menni Apukámhoz. Jóban voltunk, bűntudatom volt, hogy ha nem mentem, mert mi lesz szegénnyel egyedül. Viszont így visszagondolva elég rossz volt. Hétközben suli, péntek délutan utazni Apuhoz, ott azért nem a megszokott dolgaim voltak, amik hiányoztak, nem tudt úgy kikapcsolódni, vasárnap meg visszautazni, amivel megint egy csomó idő elment.. Szerintem figyelni kell a gyereket, hogy jó e neki az adott helyzet, szeretne e menni az Apjához, és eszerint alakítani. De az jó, hogy Apuka viszi és nem a gyereknek kell mennie, legalábbis nekem nem esett jól, hogy mindig nekem kellett menni, ráadásul egyedül..
2019. márc. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

nalunk minden kedd,csutortok es 2 hetente hetvege van meghatarozva papiron.

ettol fuggetlenul barmelyikonk valtoztathat ha epp ugy alakul.hetkoznap ex anyos megy a gyerekekert,es mivel o tanar sokszor az orarendje miatt mas napok jok neki.ezt megbeszeljuk szeptemberben,de volt mar sokszor,hogy hivott,hogy masik nap lenne jo.sosem problemaztam rajt.forditva is elofordult mar.

a gyerekek ahogy nonek,egyre tobbszor mennek maskor is az apjukhoz.en orulok neki,hogy az apjuk normalis es szivesen viszi oket.mostanaban elofordul,hogy hetkozben is ott alszanak nala es reggel onnan mennek suliba.

ha valamelyikunk varial,akkor ahoz tartja is magat.nincs olyan,hogy jajj bocs,megsem jo.kiveve persze betegseg,baleset miatt.

egyedul a karacsony az,amit betartunk mar 8 eve.egyik even 25.en vannak nalam,masikon 26.an.a 24.-e feles.reggel elviszi az apjuk,ebed utan hazahozza oket.

minden masban rengetegszer varialunk a leirtakhoz kepest.

2019. márc. 8. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs láthatás megszabva. Akkor jön megy a gyerek ha akar.

Sose volt belőle gond, programokat előre letisztázzuk.

Mondjuk két utcányira lakunk talán ez is segít.

Már 8 éve így van szóval nálunk működik.

2019. márc. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is működik már 4 éve.Akkor hozza viszi apuka,amikor csak szeretné.Ha fix program van azt megbeszéljük,de könnyű a helyzetünk,mert 5 percre lakunk egymástól.
2019. márc. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!