Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van esélye ebben az esetben...

Van esélye ebben az esetben az apának a gyerekelhelyezésnél?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk házasok csak együtt élünk és van egy közös 3 éves kisfiúnk. Mivel a párommal végleg megromlott a viszonyunk, így különmegyünk.

Valószinű mint az esetek többségében anyukának ítélnék a gyereket, csak ezzel az a gond, hogy míg apukának saját lakása van ami megismerkedés előtt szerzett vagyon, addig anyukának semmije sincs. Így max anyaotthonba tudna menni a kisgyerekkel, vagy a szüleihez, de ott is csak ideiglenesen maradhatna, mert a szüleivel se jön ki. Ebben az esetben ha a szüleihez költözik 140 km-rel arrébb laknak, így a kisgyereket ki kellene szakítani a megszokott környezetéből, az óvodából, hogy másikba járhasson.

Albérletet nem tudna anyuka kivenni, mivel se félrerakott pénze, se munkahelye nincs, és nem is egy dolgos nőről van szó. Ha nagy nehezen el is menne dolgozni, akkor is minimálbéren tengődne, alacsony végzettsége miatt.

Tudom hogy a bíróság csak azt veszi figyelembe, hogy kivel volt többet a gyerek.

Mivel apuka kamionsofőr volt (már nem az, tehát minden este otthon van) így eleve keveset volt a családdal, de ha épp otthon volt, anyuka teljesen kizárta a gyereknevelésből. Pl etetés, fürdetés, séta mindent csak ő csinálhatott, nem adta ki a kezéből ezeket a dolgokat. Vagy pl ha az apjával játszott a gyerek, akkor anyuka féltékeny volt. Ezért a bolond nő mindent megtesz a mai napig, hogy az apja ellen hangolja a gyereket.

A többi probléma, hogy így szinte csak anyuka neveli a gyereket, aki elmúlt 3 éves még abszolút nem beszél és abszolút nem szobatiszta, se napirendje nincs. Van hogy éjjel 2-3ig fent van. És anyuka a füle botját se mozdítja, hogy ezeken a dolgokon változtasson, mert neki a gyerek csak egy megélhetési forrás.


Tehát a kérdés, hogy ha tudnám bizonyítani valahogyan, hogy anyuka veszélyes a gyerek fejlődésére és ezen dolgok ismeretében, van e esélye az apukának hogy ő kapja a teljes felügyeleti jogot?



2019. jan. 2. 20:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
45%
Hacsak nem egy nettó idióta, femináci, bírónő lesz a bíró, és jó az ügyvéd, akkor 99%, hogy az apa kapja a teljes felügyeletet, nagyon helyesen!
2019. jan. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
28%
Amit leirtal semmi nem bizonyithato, kapalozhatsz, a gyereknek az anyjanal a helye!
2019. jan. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%

neki a gyerek csak egy megélhetési forrás.


aham, mert a 12ezer csp az olyan marha sok. Ennyit kap ugyanis egy 3 év feletti gyerekre.

2019. jan. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%

Értem én h anyuka nagyon gáz, és elrontotta a dolgokat.

De eközben Te mit csináltál?

Azért a sofőrök is otthon vannak. Ilyenkor szóvátetted az élettársadnak h nem egyeznek a nevelési elveitek?

Gondolom oroszlán módjára küzdöttél h etethesd, vagy fürdethesd azt a gyereket....

Szóval azért te sem vagy hibátlan. És ebbe nagyon mélyen belemennek majd egy gyermekelhelyezési pernél. Abba is h volt e félrelépésed stb. Szóval fájdalmas procedúra lesz!

Van esélyed h megkapd,a felügyeleti jogot.

2019. jan. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Amikor épp otthon voltam akkor anyuka semmit nem engedett a gyereknevelésben. Amikor szóvá tettem, csak a szokásos "fogjam be" dolog volt, meg veszekedés lett belőle. Én a gyerekkel nem játszhattam, én a gyerekkel nem beszélgethettem, nem szólhattam rá stb.


Félrelépésem nem volt.


Egy ügyvéd azt mondta, hogy csak azt nézi a bíróság, kivel volt többet a gyerek. E szempont alapján elég rosszak az esélyeim.

2019. jan. 2. 21:31
 6/23 anonim ***** válasza:
63%

Nehogy már az anyjára fogd, hogy nem beszél és nem szobatiszta a 3 éves gyerek. Napirend alatt elég napi 3-4 fix pont egy kicsinek, hisz senkinek sincsenek egyforma napjai.


Anyuka mennyi idős? Csak nem huszonéves? Tehát felnőttkorából, mondjuk 19től(én akkor érettségiztem, aki meg bukott vagy nyelvi suliba járt 20 évesen) vonj le 3 évnyi gyerekezést, esetleg plusz egy terhességet is.


Biztosan elmenne dolgozni, mellé kapna gyerektartást, ez már bőven egy albérlet ára.


Honnan tudod milyen munkát szerezhetne? 140ért már mekibe is mehet, szobalányként meg 180 körül kaphat. Manapság pont ezeket a képzettséget nem.igenylő melókat fizetik meg. Mellé csaladi adókedvezmény a kicsire, támogatás az önkormányzattól stb..


Az én gyerekem is volt fent éjfélig régebben, ott kuksoltunk síri csendben a vaksötét szobában, 20 percenként hisztizett, az istenért nem akart elaludni.


Eddig kamionoztál, párhetente láttad a családod.. mégis mi az a hatalmas karrier, amit be tudnál futni és az anyuka nem?


Remélem anyukánál lesz a gyerkőc és sok láthatást sikerül kiharcolnod, hogy része lehess az életének.

2019. jan. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Anyuka 45 éves, nem nagyon kapkodnának érte munkahelyeken, még akkor se ha egyáltalán akarna dolgozni. Apuka 32 így sokkal inkább tud változtatni.


Nem nagy karriert futottam be, de valakinek pénzt is kellett keresni. Mivel anyukának a terhesség előtt se volt munkahelye, így 37 ezer ft CSED volt az össz jövedelme.


Erre számít anyuka, hogy gyerekkel ő amolyan védett személy és nem lehet csak úgy kitenni az utcára, másnem anyaotthon, de a lakhatása így megoldva, amíg nem talál valakit akin élősködni tud. A gyerektartást egy az egybe magára költené, ezen felül a gyereknek én vennék mindent, mert ő semmit valószínű.

Neki ez így megfelelne hogy így elvegetál, eltengődik, csak dolgozni ne kelljen. Ezért kell neki a gyerek, mert nélküle mehetne a híd alá.

2019. jan. 2. 22:03
 8/23 anonim ***** válasza:
67%

Semmit nem engedett,a gyereknevelésben. Te meg ráhagytad! Így volt könnyebb! Most meg szapuljuk anyut h h elbas..ta

Gratula!

Persze Te semmit se rontottál el!

2019. jan. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nem mondom hogy én nem vagyok hibás semmiben, de nagyon sok veszekedéstől, cirkusztól kíméltem meg a gyereket, szomszédokat és persze magamat, azzal hogy a családi béke érdekében sok mindent ráhagytam erre a nőre.

Az is hiba hogy az anyuka mindent megenged és ráhagy a gyerekre, semmiért nem szól rá. Én meg ha olyan dolgot csinál, rászólok. Tehát én vagyok a hétköznapok szigorú apukája, anyu meg a "jófej" mert mindent megenged. Ez sincsen jól.


És ha már anyuka nem nézi a gyerek érdekeit, akkor legalább a bíróságnak illene figyelembe venni hogy kinél lenne jobb helyen a gyerek. Tudom hogy elsősorban a nők jogai és érdekei a fontosak és nem a gyereké, mert egy kisgyerek mögött nem állnak feminista szervezetek és ilyen-olyan nőegyesületek.

2019. jan. 2. 22:32
 10/23 anonim ***** válasza:
45%

"Én a gyerekkel nem játszhattam, én a gyerekkel nem beszélgethettem, nem szólhattam rá stb."


Brühühü....! De komolyan!

Érdekes, ezt az én férjem soha nem engedte volna. Ő tényleg apa akart lenni és ki is vette a részét. Nem, nem könyörgött érte, nem kért engedélyt, csak tette a dolgát. Neki valóban lenne esélye egy gyermekelhelyezési perben. Neked nem.

(Egyébként 3 évesen még nem volt szobatiszta a lányunk és megkésett beszédfejlődésű is volt. Mindezt heti 5 fejlesztés mellett. Az idegrendszeri éretlenség ugyanis nem szülői hiba.)

2019. jan. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!