Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 17 hónapos totyogó? Életkori...

17 hónapos totyogó? Életkori sajátosság?

Figyelt kérdés

Most már egy hete szenvedünk az alvással.Eddig az elalvás utáni pár órában ébredt többször,most több mint egy hete hajnalban 1/2 3 -3 körül megébred és órákig játsszuk az elaltatom felébred,elaltatom felébred játékot.Forgolódik,fel van pörögve.Nem sír,nem ,,szenvedős" simán mintha elég volna neki az alvás addig.1/2 9 -9 között fektetem este szóval nem túl korán(legalábbis azt gondolom ez nem korai).Foga jön, viszont nem szenved vele.Nem fáj a hasa és amúgy a kialvatlanság miatti ,,hisztiket" leszámítva ugyanúgy viselkedik mint általában.Kiegyensúlyozott csak pld van hogy vissza kell fektetni délelőtt mert álmos és csak nyűglődik.Nem is beteg.

Mitől lehet ez? Van ilyenkor valami életkori sajátosság ami miatt kelhet?

Amúgy nem robbanásszerű a beszédfejlődése sem,mond egy-egy szót, de alapvetően még babanyelven gagyog.Szeretném megfejteni az okát, mert eddig is keltünk többször éjjel, de hogy órákat fent szenved ez nem volt eddig jellemző.



2019. márc. 11. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez majd nagyobb gyerekként is így lesz vele. Talán az a fura, hogy ilyen még nem volt neki.

EZ a növekedéssel jár, az agya egyre fejlödik és ez okozza az ilyen nyugtalanságot.

Késöbb mikor nagyobb lesz akkor ilyenkor hisztizni fog és foggalmad sem lesz miért.

2019. márc. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
4-5 alkalommal ébred még mindig éjszaka, egy éjszakát se aludt végig a születése óta:) Szóval azért azt nem mondanám, hogy nem volt neki ilyen vagy hasonló, de soha nem kellett vele mondjuk mint ma 3-1/2 5ig szenvedni, hogy próbáljon visszaaludni.1/2 7-kor felkeltünk és 3/4 8 fele meg már újra elaludt.Ez így megy a héten fél egy órás eltérésekkel.Ez ebben a formában tényleg szokatlan.Főleg, hogy a rokonságban a tőle 3 héttel fiatalabb gyerkőc simán átalussza az éjszakát egyszer sem ébred.Ez akkor nem egy kóros idegrendszeri problémára utal remélem, hanem csak a fejlődésére.
2019. márc. 11. 09:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanezt csinálja a 17 hónapos fiam.

Ha valamiért nem ébred 3 óra körül, én megszokásból felébredek. :(

2019. márc. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerencsére én már belejöttem, az akkor alszom mikor lehet-be mert ha nem így lett volna már nagyon carul érezném magam:) Nagyon rossz alvó volt a kezdetektől ez a 4-5 kelés már szinte áldásnak minősül nála.Kezdtem megbékélni ennyivel,de ez a hajnalban órákig ez durva:)
2019. márc. 11. 16:17
 5/5 anonim ***** válasza:
2019. márc. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!