Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én rontottam el, ilyen a...

Én rontottam el, ilyen a habitusa, vagy életkori sajátosság?

Figyelt kérdés

Másfél éves a lányom. Most jött rá, hogy ha valamit nem ér el, akkor odatolja a széket és máris meg van oldva a dolog. Igenám, de ennél jobban már lehetetlenség elpakolni. Nem élhetünk üres lakásban...

Leszedem én ezerszer is a székről, meg elveszem tőle ezerszer is amit nem szabad, de egyszerűen nem érti meg, hogy ne csinálja. Hisztizik egy sort, majd amikor megnyugodott, újra megy és tolja a széket...

De nem csak ezzel a dologgal kapcsolatban, hanem úgy minden tiltással kapcsolatban.

Mit kellene másként tennem. Sajnos kicsit türelmetlenebb is vagyok a kelleténél a terhességem miatt, így nagyon nehezen viselem a hisztijeit és szófogadatlanságait.


2013. jan. 20. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem minden másfél éves ilyen. Az enyém is.
2013. jan. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ismerek egy kisfiút. Ő olyan kis nyugodt, megérti, ha valamit nem szabad. Ezért is gondolkoztam el ezen.
2013. jan. 20. 19:26
 3/5 anonim ***** válasza:

A széket nem tudod elpakolni? pl bezárni átmenetileg az összes tolható széket egy szobába?


vagy lehet hogy a szék lábára ragasztható gumi csúszásgátló lesz a megoldás, hogy ne tudja tolni.

2013. jan. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nem tragédia. Hidd el, az sem szerencsés, ha egy gyereknek nincs saját akarata. Milyen felnőtt lesz az olyanból? Még az ismerős kisfiú is "elromolhat" később.
2013. jan. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem csak lehetetlenség elpakolni, de értelmét sem látom, hiszen az lenne a legjobb, ha megtanulná, hogy mit nem szabad. Mindig elmondom neki, hogy miért nem szabad, de nem hiszem, hogy felfogja.


Az utolsónak is igaza van, mert így legalább tud majd érvényesülni, nem nyomják el. Na de azért kicsit túlzás amit művel. Főleg mi lesz majd pár hónap múlva, amikor nem tudok majd minden percben a sarkában állni, mert a tesójával is foglalkozni kell. Attól félek, hogy akkor majd még rosszabb lesz a féltékenység miatt.

2013. jan. 21. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!