Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az irigység életkori sajátossá...

Az irigység életkori sajátosság vagy csak vannak ilyen gyerekek?

Figyelt kérdés
Másfél éves lányommal most már napi szinten járunk játszóterezni. Ő még olyan, hogy teljes bizalommal, nagyon barátságosan megy oda minden gyerekhez, nagyon keresi a társaságukat. De már hozzá kellett szoknom ahhoz a jelenséghez, hogy 3-4 éves gyerekek milyen irigyek. Kihozzák a sok játékukat, de ha nem is játszanak vele, ha a játszótér másik felében vannak, akkor is megjelennek, amikor csak közelít is valamelyikhez a lányom és szedik össze, hogy "ez az enyém, te nem játszhatsz vele". Nekem bevallom kicsit megszakad ilyenkor mindig a szívem, de persze mondom a lányomnak, hogy ez a kisfiúé/kislányé, hagyd és elterelgetem. De már annyi ilyen gyerekkel találkoztam. Bármelyik játékot szeretné csak a kezébe fogni, máris elveszi tőle a gazdája, de nem játszik vele, csak a lányomnál ne legyen. Mint mondtam, már megszoktam, valahol értem is, hiszen tényleg az övé a játék. De múltkor egy kislány már a játszótéri csapot is kisajátította, meg a sarat, amit csinált ott a homokból, hogy az az övé és menjen onnan a lányom. Itt azért felvilágosítottam, hogy nem teljesen úgy van, hogy a játszótér az övé. Szintén ilyen, amikor egy gyerek nem is játszik az adott játszótéri játékkal, de azért szól, hogy ott ő játszik... szóval azért az ilyeneken meg tudok lepődni. Elgondolkoztam, hogy ez életkori sajátosság-e, szóval egy adott életkorban, amikor rájön, hogy mit is jelent az, hogy az "enyém", minden gyerek ilyen kis iriggyé válik vagy csak tényleg vannak ilyen gyerekek és ők a későbbiekben is ilyenek lesznek?
2016. júl. 2. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Nem minden gyerek ilyen.Nem tudom ilyenkor hol van a gyerek anyja amikor màr a jàtszótéri jàtékokat is kisajàtítja.
2016. júl. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
A saját játék féltése normális dolog, ilyet a te lányod is fog csinálni, az, hogy az egész játszóteret ki akarja sajátítani, nem
2016. júl. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Kisfiam 2 éves,mi játszótérre nem járunk,viszont ő is ilyen irígy :( Ha nálunk van egy másik gyerek és játszana a játékaival,azonnal elveszi tőle. Nem játszik vele,de elveszi. Nem tudom miért lehet ez.
2016. júl. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

minden egészséges gyerek átesik az irigy korszakon és ez a normális, azt jelenti, hogy rendben fejlődik. kisgyermeknevelő vagyok, én tanultam, 2-3 éves kor körül jelentkezik, teljesen változó, hogy mikor :)

persze ilyenkor kell az anyának jól reagálnia rá :)

na meg persze te is csinálhatnád jobban, ha szépen megkérsz egy 3 évest, hogy megnézheti-e a játékát a 1,5 évesed akkor 10ből 9 annyira lefagy, hogy csak egy igen jön ki a száján és már rohan is az anyukájához :D

nem jó az se, ha a lányodnak azt tanítod, hogy kérés nélkül elvehet bármit, mert közösségben nem szeretik az ilyen gyerekeket akiknek ez van tanítva, sajnos ezt látom :)


a saras dolgot is megértem, nyilván nem az övé a csap, de ha csinált egy tök jó kis dagonyát akkor valóban kellemetlen mikor egy picike meg széttrappolja a krátert. nekem van egy nagyfiam, tudom milyen az mikor munkával megalkot egy ilyet, jön egy baba és tönkreteszi, anyukája meg vigyorog bele a fejébe, hogy milyen cukika az ő gyereke. na ez tök rossz, mert persze, nem az övé a játszótér, de azért ne is tegyük már tönkre a nagyok játékát, csak mert a tiéd szeretné azt :)

2016. júl. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Te miért nem viszel a gyerekednek játékot? Sehol nem látom leírva.

Én tudom, h a lányom kb. mikkel szeret játszani, azokat viszem neki és cserélgetünk. Ha ő játszana vkijével, akkor a megfelelőt a sajátjából felkínáljuk. Olyan nála is van, h nem enged egy-egy játék közelébe másik gyereket, olyankor megszüntetem a hisztit figyelem eltereléssel.

A mi játszóterünkön akkor van ez a mindent elveszek, ha "élősködő anyukánk" van. Soha nem visz semmit a gyerekének és elveszi a másét.

2016. júl. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Irigynek definíció szerint a mások tulajdonára lehet lenni. Ilyen nincs, amit te leírsz, hogy valaki a saját holmijára "irigy", ha nem adja oda. Tényleg kicsit élősködőnek tűnsz.

3-4 éves kor az, amikor kialakul a gyerekeknél a tulajdon fogalma, ezt nem összezavarni kell, hanem segíteni. Próbáld megtanítani a lányodat, hogy kérje el a kisfiútól/kislánytól, és köszönje meg, ha odaadja. Gondolom, neked se az a dolgod, amikor leülsz a másik gyerek anyja mellé, hogy felkapod a táskáját/telefonját, aztán ő az irigy, ha nem tetszik neki.

2016. júl. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
jav. "neked se az az első dolgod"
2016. júl. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Viszünk mindig egy csomó játékot, amivel természetesen a többi gyerek is játszhat, csak ugye az újdonság érdekesebb. És nem hagyom neki, hogy bármit leromboljon, amit a másik gyerek épített, erre külön figyelek, de ha a fél játszóteret eláztatja egy gyerek, akkor ne menjen oda a lányom, mert az az "ő sara"? Na mindegy, csak kíváncsi voltam, hogy ez minden gyereknél előjön-e egy bizonyos életkorban, mert nyilván nekem még nincs ezzel tapasztalatom, de itt mindig inkább támadják a kérdezőt, ahelyett, hogy a kérdésre válaszolnának. Aki válaszolt, annak köszönöm!
2016. júl. 3. 10:48
 9/10 A kérdező kommentje:
Amúgy mindig megköszönjük és visszaadjuk a kezébe a gyereknek a játékot, amit megnéztünk.
2016. júl. 3. 10:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem, a közös cuccot (pl. csap) azt nem lenne szabad kisajátítani, de nem értem, az ilyenre mért nem szól a szülő.
2016. júl. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!