Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Honnan merítesz erőt, amikor...

Honnan merítesz erőt, amikor úgy érzed kezd betelni a pohár?

Figyelt kérdés

Amikor elfáradsz a hétköznapokban, nincs motivációd, energiád, zsémbes vagy, stb.


Nekem Pataki Zita vlogja volt ilyen. Me


2019. márc. 13. 09:22
 1/6 A kérdező kommentje:

Szóval az lemaradt, hogy mennyit küzdött, hogy babája lehessen, én meg azért mérgelődök, hogy mikor alszik már el a gyermekem.

Lesarkítva persze, mert ezer +1 dolgom van, nem alszom, de ilyenkor hálás vagyok.

2019. márc. 13. 09:24
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A mosolyából. Amikor már elegem van és legszívesebben kilépnék akkor megnézem a telefonomon a mosolygós képeit (amikor ide jutok többnyire sírás-rívás van) és egyből megyek és megölelem a kis szarost. Meg szoktam írni a férjemnek egy sor önsajnáltatást és ő mindig tud valami olyat írni ami erőt (és türelmet) önt belém.
2019. márc. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kimegyek sétálni, vagy valahova gyerek nélkül, vagy akár gyerekkel, ha senki nem tud rá vigyázni.
2019. márc. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én arra gondolok, hogy mennyit idegeskedtünk, féltünk, aggódtunk, sírtunk a terhesség alatt. Volt rá esély, hogy beteg lesz. Nem is tudtam élvezni a terhességet. De hál Istennek egészséges és ez mindennél több erőt ad még a legnehezebb napokon is.


És amikor látom, hogy boldog, mosolygós. Minden szenvedést megért.

2019. márc. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

A nagy 15 hónapos, hisztis, mert az elmúlt egy hónapban sokat itt vilt hagyva. A kicsi 5 hetes, szívbeteg, intenzíven van majdnem egy hete, most van másodjára kórházban (a születése a 3.). Mindkettejükben a jót igyekszem csak észrevenni. A nagy egyre önállóbb, iszonyú sok szót mond már, kommunikál, most kezd járni. A pici nincs jól, de napról napra javulnak az értékei és az étvágya legalább jó. Mi pedig sokkal közelebb vagyunk egymáshoz a férjemmel, mint valaha, szóval jó hozadéka is van a kicsi betegségének.


Semmire sem vágyom jobban, mint arra, hogy itthon legyen a kicsi is, teljen el pár hónap és azért legyek ideges, mert rosszalkodnak a gyerekek vagy nem esznek rendesen.

2019. márc. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Akármennyire is morbid, ilyenkor emlékeztetem magam arra, hogy mit éreznék, ha hirtelen nem lennének a gyerekeim, hirtelen valami visszafordíthatatlan dolog történne Velük. És ilyenkor rájövök, hogy marhára szerencsés vagyok, hogy van két egészséges csodám, akik persze, feszegetik a határaikat, de ez így van rendjén, én is pont ezt tettem anyukámmal ennyi idősen.

És rájövök, hogy természetes, hogy időről-időre elfáradok, de az is természetes, hogy Ők próbára teszik a türelmemet.

Van 1-2 parám: hogy valaki elrabolja a gyerekeimet vagy hirtelen halálos betegségük derül ki. Tudom, hogy nem kell ilyenekre gondolni, mert bevonzom a bajt. Nem is kattogok ezeken, nem bénítanak ezek a félelmeim a mindennapokban. Olyankor viszont óhatatlanul eszembe jutnak, amikor picit besokallok...ilyenkor hálát adok a sorsnak, hogy minden rendben van. És megölelem a gyerekeimet.

2019. márc. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!