Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt valakinek hasonló gondja?...

Volt valakinek hasonló gondja? Nem akar magától járni.

Figyelt kérdés
Nos az a problémám, hogy 18 hónapos a fiam és egyedül nem hajlandó menni csak nagyon ritkán. Kb. 16 hónapos volt amikor utánam totyogott. Szóval képes rá van,hogy 5 métert is megtesz,de nagy "könyörgések" árán. Ha fogom a kezét csodaszépen megy még szalad is. Volt egy problémánk 8hósan letapadt izomzata volt, de az megoldódott, gyógytornász kezelte hamar mászott is olyan 9 hónaposan. 10hónaposan felállt. Hamar tipegett bútorok mentén. Most ott tartunk,hogy apjától hozzám simán sétál,de megfordulni egyedül nem megy neki. Idáig kétszer felállt magától,de nem combból tette, hanem a popsiját hátra tolta és úgy. Most már ideges vagyok, el vagyok keseredve, a védőnő stresszel,hogy egyensúlyával van valami. Amúgy nagyon okos kisfiú. bátortalan legalábbis ezt hittem,de most rámijesztettek... Viszont korához képest fejlettebb agyilag ezt most az orvos is megállapította,hogy beszéd terén 2éves szinten van. Tő mondatokban kommunikál tökéletesen lehet érteni amit mond. Arra gondoltam,hogy a rengeteg foglalkozás mondókázás hátráltatta a mozgásban. Valaki volt hasonló helyzetben mi oldotta meg és mikor. Nagyon el vagyok keseredve mindenki mást mond.. ☹️
2019. márc. 13. 13:53
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam,hogy akar járni, csak éppen addig sír,hogy fogjuk a kezét... Nem akar egy helyben egyedül állni sem. Ágyra simán felmászik. Nagyon erős gyerek. Magas 84cm 11kg. 49 cm-rel született 2900g-al. Lehet túlságosan hamar megnőtt. Nem találgatok hátha tapasztalat anyukák írnak nekem valami hasznosat.
2019. márc. 13. 13:57
 2/21 anonim ***** válasza:
48%

AZ izomzatával lehet baj, meg az egyensúlyával, ö ezt nem tudja, nyílván nem érti. Nem szabad eröltetni. Vigyétek gyógytornára,esetleg úszni is.

Nem kell eröltetni, amúgyis még korai. 3éves koráig belefér.

2019. márc. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Hát az, hogy a mozgásban hátráltatta a foglálkozás az hülyeség. Az én kisfiam is szépen beszélt nagyon hamar, de nem volt gond a mozgással. Beszélj a gyerekorvossal!
2019. márc. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Volt gyógytornán,a minimális letapadás miatt. Ami kikezeltek. Az izomzata tökéletes, erre anno külön rákérdeztem. Nem erőltetem,mert akar menni csak egyedül nem akar. Jól le is csesztek,hogy az én hibám, mert fogtam párszor a kezét rászokott. Holott a lakásban inkább mászik. Ha fogja a kezem akkor is csak éppen hogy. Elég neki,ha a kisujjam fogja. Nem szorítja csak biztonság érzetet ad neki.
2019. márc. 13. 14:14
 5/21 A kérdező kommentje:
Beszéltem, de a vállát vonogatja az orvos és csak bunkózott, hogy túlféltem hagyjam esni. Sejtettem,hogy hülyeség, csak mindenki mond mindent.
2019. márc. 13. 14:16
 6/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem pont ilyen, de nálunk az egyik 9 hósan indult el bútorok mentén, és csak 16 hósan önállóan és nem akarta fogni a kezünket sem (tudom, úgyis káros, de játszótéren télen pár pillanatra néha jól jött volna:)). Amit viszont nagyon szeretettet, azok a kerekes járművek voltak, egy tricikli tologatása hozta meg az áttörést és a (szintén játszón alkalmilag kölcsönkért) kismotor "szerelése" is sokat lendített mindig a magabiztosságán. Szóval hátha nálatok is lenne valami, ami miatt elfelejti, hogy kapaszkodni szokott... Jut eszembe, rokonom mesélte, hogy csak kézenfogva menni hajlandó gyerekük kezébe ropit raktak, és akkor simán ment :) Ezt is kipróbálhatjátok, hogy valami mást fog.

Nem hiszem, hogy a mondókázás hátráltatta volna, ezen ne emészd magad. Egyébként újra felkeresheted a gyógytornászt és/vagy elviheted neurológiára - ezeket szokták még javasolni, és hát ártani biztos nem fog (utóbbin mi is voltunk, mindent rendben találtak és kedvesek voltak).

2019. márc. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Na ez a kismotor dolog nagyon jó ötlet. Úgyis imádja a járműveket. Vettem hintát,hogy ha egyensúlyával lenne baj elvileg az fejleszti. Fitness labdán görgetem élvezi is. Neurológiára próbáltam beutalót kérni azt mondta ne nevetessem túlgondolom a dolgot... Másik orvost nem tudok válltani,mert 2van és az előző doki még ennyire sem foglalkozott a gyerekkel... Szinte kizavart a státuszáról .
2019. márc. 13. 14:25
 8/21 anonim ***** válasza:
96%

Tesóm egy fakanálba kapaszkodott és úgy jött-ment. Adj a kezébe valamit, hátha csak az a biztonságérzet kell, hogy fog valamit ;)


amúgy az, hogy 9 hónapja jártatok gyógytornászhoz, semmi. Mikor látta utoljára? Akkor nem volt baj, most lehet.


A foglalkozás, mondókázás biztos nem hátráltatja a mozgásfejlődésben, sőt! Hogy is jutott eszedbe ez?

2019. márc. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ezt a védőnő mondta aztán már azt sem tudom merre az arra. 😅 Felhívom a gyógytornászt hátha tud segíteni. Bár letapadás már biztos nincs, mert az elég jellegzetes tűnetet produkált. Néztem ilyen tsmt torna videókat bár nem tudok,hogy az segítene e.
2019. márc. 13. 14:41
 10/21 anonim ***** válasza:
A védőnőd tök hülye, már bocs :o
2019. márc. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!