Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az Inez névről?

Mit gondoltok az Inez névről?

Figyelt kérdés

Mennyire elfogadott?Ismertek ilyen nevű lányt?Milyen ember jut róla eszetekbe?

Kíváncsi vagyok kívülállók véleményére, mert én elég elfogult vagyok a névvel kapcsolatban.

(Különlegesebb hangzású vezetéknévhez adnánk)


2019. márc. 15. 14:42
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Ez az egyetlen becenév,amit el tudnék képzelni:))

Ini,Incsi,Inus...rettenetesek

2019. márc. 15. 20:13
 12/13 anonim válasza:
84%
Volt osztálytársamat hívták így középsuliban. Nagyon megtetszett akkoriban ez a név, különleges szép hangzású, egy szép hosszú hajú szőke hajú lány ugrik be erről a névről. Ha lányom lesz tutira ez lesz a neve :D Nezi becézése tetszik vagy Nez de nem feltétlen kell becézni ezt a szép nevet :D
2019. márc. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%

Engem Ineznek hívnak és sokan mondták már, hogy szép nevem van de én sokáig nem voltam vele teljesen kibékülve, mert nem tudták megjegyezni az emberek, Ivettnek vagy Izának hívtak vagy csak simán a vezetéknevemem (ami szintén adható keresztnévként) szólítottak, ez pedig -főleg kisiskolásként-, eléggé zavart.

Viszont érdekes módon úgy hozta az élet, hogy spanyolos közegbe kerültem és az hozott változást a véleményemet illetően, mert többé nem okozott problémát a nevem. (Spanyol eredetű név, csak náluk Inés-ként van írva és sz-szel a végén ejtik, magyar megfelelője az Ágnes.)

Most felnőttként pedig már szeretem és mosolygok rajta, ha esetleg félreértés történik.

Engem alapvetően nem szoktak becézni, csak néha fordul elő, de akkor az Ini vagy a Nezi, érdekes, hogy az utóbbi itt felmerült, mert nálunk ez onnan jött, hogy a családban az egyik óvodáskorú kisfiú sem tudta megjegyezni a nevem és ő találta ezt ki :D

Egyébként nekem 21 év kellett, hogy találkozzak egy másik Inezzel :)

2021. jan. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!