Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni depresszió,...

Szülés utáni depresszió, segítség kérés. De vajon vihetem a 2 hónaposomat magammal a rehabra?

Figyelt kérdés

Tb alapon tudnék segítséget kérni a helyi pszichoterápiás rehabon. De nem tudom babám kire hagyni. Vajon eljöhet velem?

Nincs anyukám, apukám nem vállalja míg ilyen kicsi. Nincs egy barátom/nőm sem. A férjem pedig dolgozik, nem fog kivenni szabadságot, mert szerinte csak hiszti a részemről, nincs lelki betegség.

De félek, hogy annyira túl nő rajtam ez az egész, hogy kárt teszek a kicsiben. Ma már annyira magam alatt vagyok, hogy hagyom sírni az ágyon, nem tudok hozzászólni, ellátni ellátom, de nem tudok játszani vagy foglalkozni vele.


2019. márc. 16. 12:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
36%
Nem kellene, hiszen teljes mértékben magadra és a terápiára kellene koncentrálnod, ami kizárt, ha ott a gyerek
2019. márc. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nem vagyok olyan állapotba, hogy közösségbe menjek. Nem akarok egy sarokban ülni és nézni ahogy mások jól érzik magukat. Nem megy a kommunikáció. Most nem.

Lehet inkább a válást kell fontolóra vennem. Azt mondta mikor kértem a segítségét "kiröhöglek, mert itthon ülsz egyedül és csak hisztizel, hogy fáradt vagy". Második éjszaka, hogy 3szorra aludtam kb 4 órát, 2 órát 22-től éjfélig, majd fél egytől kettőig, majd fél 3-tól már elvesztettem a fonalat, tudom, hogy evett még 3 körül, 3.20 előtt megint keltem mert ekkora már ringattam, 4kor megint evett, ennyi biztos.

Itthon vagyok a 2 gyerekkel, főzök rá, persze nem eszi meg, mert nem a fogára való és kiröhög mert egyedül vagyok itthon és hisztizek.

2019. márc. 16. 16:55
 13/25 anonim ***** válasza:
79%

És a nagyobbik gyereket hová teszed a terápia alatt, bölcsis?

Próbálj meg foglalkozni a picivel azért. Az enyém 10 hetes, szereti a Kaláka gyerekdalokat hallgatni, van mondókás könyvünk ahol le van írva mikor mit kell csinálni ( pl a pukk-nál megbökni az orrát), így fáradt és nemkreatív állapotban is megy. Szereti nézegetni a hűtőmágneseket, növenyeket.

És menjetek sétálni kocsiban vagy hurciban, az mimdig jó.

2019. márc. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
A nagy elsős az áltsuliban. De lehet jövő héten ő is itthon lesz, betegeskedik.
2019. márc. 16. 18:03
 15/25 anonim ***** válasza:
95%
Az ilyen férj valóban nem társ. Nem is volt az. De a baba-mama közösségekre ne úgy tekints, hogy ülsz a sarokban és nézed, hogy mások milyen vidámak, hanem lehetőségként. Senki nem fogja a hasát a röhögéstől, nekik is vannak problémáik, és segítő partnerek tudnak lenni, ha valakinek szüksége van rájuk, úgyhogy keressél ilyet, mert emberekre van szükséged. Ha nincs ilyen klub, akkor a gyerekorvostól, védőnőtől kérjél anyatárs-neveket, telefonszámokat. Ki kell néha szabadulnod, hogy töltekezz. Gondold végig, kik azok az emberek, pl kollégák, akik társaságot jelenthetnek.
2019. márc. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
95%
Csak egy napra add át a gyerekeket a férjednek a háztartással együtt. Mutasd meg neki a lifetilt blogot, a hapsi 30 napra átvette a gyereket mindenestől, hát nem kicsit bukott ki, mivel jár ez. Egyébként tökéletesen megértelek.
2019. márc. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
96%
Szia! Nagyon sajnálom, hogy egyedül vagy. Érdemben nem igazán tudok hozzászólni, csak kérni szeretném így ismeretlenül is, hogy tudom nagyon nehéz, de tarts ki, muszáj!! Szükségük van rád a gyerekeknek!
2019. márc. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
32%

"persze, szerelmi házasság volt" aha persze. Meddíg? Amíg fél csinált, vagy amíg megszűlted a gyerekét, mert úgy látszik nem egy hosszú szerelem ez.

Mielött a férjed hazamenne a munkából, elötte lásd el, altasd el a gyerekedet, és mielött apuci megérkeze, 10-20perccel elötte lépj le a lakásból, kulcsra zárd az ajtót. És menj valami olcsó szállodába, vagy apádhoz, vagy mittudomén. Férjed majd akkor észbe Kap. És akkor lesz idöd egyedűl elmenni a terápiádra, ez még mindíg a legjobb megoldás, ha már azon gondolkozol, hogy kárt tegyél a gyerekedben,apukának ezt elmondtad? Hát nem valami nagy szerelem, ha leszarja, már ne is haragudj. Inkább hagyd Alva egy 10-20perce bezárva a babát, férjed úgyis hazamegy. Te meg lépj le szépen, és kezeltesd magad. Ja és beszéld meg apukával, hogy segítsen. Ha akkoris leszarja, akkor hamar ráadásul egyedülálló anyâvá válsz.

2019. márc. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
27%

Ja hogy két gyerek van!?? Most olvastam bele a kommentekbe. Hát ne haragudj, de hogy voltál képes egy ilyen alaknak még egy gyerekét szűlni?! Egy nem volt elég?! Csak azt ne mondd, hogy csak egy két éve ismeritek egymást, és laktok együtt. Eddíg is rájöhettél volna, hogy egy szar ember, nem társnak való.

Azt dontolgatod hogy kárt teszel a gyerekeidben? Még börtönbe is kerülsz. Biztos olyan nagy volt a "szerelem" na ja, amíg megdugott biztos. Röhej vagy kérdezö te is. Rengeteg ilyen nö van magyarországon, naponta olvasok ilyen sztrikat vagy hasonló Kat itt is, hogy a férj egy hülye bunkó, nem segít, csak föl csinálja az asszonyt, annak meg nyakába szakad minden, de azért kussol, meg mentegetözik, "jajj hogy szerelem házasság, meg ö akarta jobban a babát, jajj csak megijedt a felelösségtöl" ne röhögtessetek már komolyan. Mint a muszlimoknál lassan.

2019. márc. 17. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
89%
Előző, fejezd be. A depressziós, krízisben lévő anyát szekálod?
2019. márc. 17. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!