Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi gyerektartasra szamitha...

Mennyi gyerektartasra szamithatok?

Figyelt kérdés

Sajnos, vagy sem, de szet fogunk menni.

Most netto 290-340ezer kozott keres az ex havonta.

Ket gyerekunk van.

En ugy gondolom, h a ket gyerekre 50-60ezernel tobbet nem itelnek meg. Szerinte meg "jol le fogom gombolni" anyagilag...


2019. márc. 20. 22:23
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
69%
Hát egy gyerek 20-25% de a fizetésének max 50%a terhelhető. Nyilván két gyerek nem kerül 150ezer Ft-ba. Ami reális szerintem 40-40 ezer ft.
2019. márc. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
67%

Annyit fognak megítélni, amennyi ténylegesen kell egy gyereknek. Nem fognak többet, ha a gyerekeknek nincs rá szükséglete. Nagyjából szerintem 60 ezer lesz, amit megítélnek. Nem le pontozni kell a válaszom, benne van a gyerektartás kiszabásáról szóló törvénybe.

A bíróság állapít meg egy tényleges összeget, ami nem haladhatja meg a 25%-ot, illetve a gyermek tényleges szükségleteit.

2019. márc. 21. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
18%
Osztott elhelyezésen nem gondolkodtok? Sokkal jobb a gyereknek.
2019. márc. 21. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem nem jobb az osztott elhelyezés. Párom kb így keres és 60ezret fizet. Igaz- mikor elváltak akkor még igencsak kevesebbet keresett és akkor is hatvanat fizetett már. Plus 40 minimum az utiköltség havonta,meghát azért vásárolunk is a gyerekeknek ruhákat stb ( amiben azért van egy igényszintük ...) szóval szerintem is 60-70 a reális 2 gyerekre...főleg ha apuka amúgy nem tosz rájuk és támogatja őket még plusban.
2019. márc. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
22%
Nem jobb az osztott elhelyezés, mert akkor látja az apját a gyerek és nem lehet ellene nevelni, majd kinevezni apának az aktuális új kant.
2019. márc. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Akkor nem lottem felre az 50-60ezerrel annyira szerintem.


Meg nem vagyok tisztaban ezekkel a lehetosegekkel... Utana kell olvasnom mi az pontosan, h osztott elhelyezes...


En felajanlottam azt is, hogy ne fizessen semmit es egyik heten legyenek nalam, a masikon nala, de nem tudom, h lehet e ilyet. Meg akkor ki kapja az adokedvezmenyt meg a csaladit, vagy ilyenkor az is felezodne?

Az a baj, h egyeduallokent meg kell oldani a munkaidot, ugy, h mindig otthon legyunk, mire a gyerekek vegeznek, de ez mindkettonk szamara problemas, de ket hetente siman megoldhato, mint ahogy eddig is mukodott...

2019. márc. 21. 07:05
 7/37 anonim ***** válasza:
55%

50-60 ezerrel lehúzod? Szép kis apa...Mit gondolt, majd elváltok, ő megváltja a szabadságát párezer forinttal, aztán él, mint Marci hevesen, kéthetente egy-két napra eljátsza a mintaapát, egyébként meg tied a teher. Gyanítom, az osztott elhelyezés fel sem merült, ha már gyerektartásról bezsélgettetek.

Azt kellene a fejébe verni, hogy attól még, hogy ti elváltok, a gyereknek joga és jogos igénye van arra, hogy ha már az életkörülményei gyökeresen meg is változnak, de ne kerüljön anyagilag sokkal rosszabb körülmények közé, mint amit megszokott, biztosítható legyen számára az, ami eddig volt. A gyerektartás nem a másik fél lenyúlása, hanem a gyerek igényeinek fedezéséhez szükséges pénz, ami eddig a családi kasszából ment, ahogy a természetbeni tartás, gondoskodás is két ember feladata volt (elvileg) Ez a rendszer most teljesen fel fog borulni, de a jog szerint ennek a levét nem a gyereknek kell meginnia. Nyilván ez a gyereket gondoztó szülő esetében extra természetbeni ráfordítást (is) jelent, de hogy az anyagi terhek ne őt sújtsa, ezért kell apukának kinyitni a bukszát. Csak a pénz vitás, azt nem akarja felosztani, hogy mikor ki maradjon táppénzen, ha beteg, mikor ki hurcolássza ide-oda stb? Gondolom, ezekkel úgy van, hogy majd Te megoldod, ahogy akarod.

2019. márc. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
71%

Nekem 30-30e íteltek tavaly úgy hpgy 126e a nettója meg feketezik amit az ügyved be is bizonyitott.

Albiban lakunk, ő maradt saját házban.

Suli fizetős, különórák (sport) és angol korrep van a nagynak, szóval a kiadasunk tetemes, minden számlát őrzök, nem is tudott arra hivatkozni hogy nem a gyerekekre költök, csak azzal érvelt hogy minden felesleges :-D

Az osztott sokak szerint (bnőmék igy vannak pl de a gyerekeknek nem jó, ők mondjak) nem jó, és sok pszichológus szerint se, főleg ha kicsik.


Szamold össze a kiadásaid, lakhatas, rezsi, suli és annak függvényében 40-40e Ft belefer.

A 30e /gyerek 2019-ben eléggé minimum.

Albiba mentek? Vannak különórak? Gyógyszer, doki, stb?


Nálunk meg a kaját is raknom kell ha mennek láthatasra szóval nagyon kevés amit kapok.

2019. márc. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
28%

50-60-nál többet fognak megítélni,80-at min. kellene kapnod. Nem gondoltatok rá,hogy ti egyezzetek meg egy összegben?


Nem kevés kell a gyerekekre ha szeretnél mindent megadni, ahogy nőnek meg egyre több lesz a kiadás. A fizetése jó nem is értem miért nem ajánlj fel ő egy összeget.

Nekem 220 nettó mellett már 5 éve is 40.000 ajánlott fel az exem 1 gyerekre. Ezenkívül iskolakezdés, téli/nyári ruha, nyaralás,stb mindig ad.

Ez nem az apuka lehúzása,ez a gyerekek érdeke.

2019. márc. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Az en lakasomban eltunk, neki is van egy, tolunk kb 10 perc gyalogutra, szoval, se alberlet, se utazas nem lenne.


Ami nagyobb plusz koltseg lenne, az az, h nekem nincs autom, viszont igy szuksegem lesz majd ra a gyerekek miatt.


A munkaval az a baj, h en egyik heten reggeles vagyok, masik heten meg delutanos. Ennek ellenere azert valamennyire tudok rugalmasan dolgozni. Azonban nem fogok tudni tovabb dolgozni, ha nem osztjuk ezt fel valahogy, de az is igaz, h o sem, o meg neha hetel is (egy evben max 2x), de sokszor tulorazik, ami azt jelenti, h 7:30tol-18:00ig dolgozik, vagy neha meg tovabb is, 17:00-re se nagyon erne mindig oda az oviba.


80ezerbol meg csaladibol, meg tuti nem elek meg a gyerekekkel...


Nagyszulok segitenek, vagyis csak az en szuleim...


Ezekert gondoltam, h egy het itt, egy het ott, ezt talan mindketten ki tudnank vitelezni... Mas megoldast nem latok...

Nem is ertem, h tudjak azok az anyukak egyedul megoldani, akik nem 8-16ig dolgoznak...?!

2019. márc. 21. 09:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!