Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén, titeket az ilyen...

Őszintén, titeket az ilyen dolgok sosem tántorítottak el a gyerekvállalás gondolatától?

Figyelt kérdés
Igazából a gyerek miatt nem is a saját életedet éled, hanem a gyerekét kell, agyilag mindig le kell menni arra a szintre, amin ő éppen van. Belegondolva utáltam az óvódát, a béna kötelező ünnepségeket, a debil farsangokat, a sejpítő versmondást, az általános iskolában nem szerettem a hülye matekpéldákat, stb. A kamaszkor is utólag visszagondolva, jobb, hogy elmúlt. Annyira örülök, hogy végre felnőtt vagyok, a saját életemet élhetem, úgy alakíthatok mindent, ahogy nekem tetszik, dolgozhatok, és nagyon nem tetszik a gondolata, hogy előlről kezdjem pl. az oktatási rendszer egész mizériáját... Titeket ez sosem tartott vissza? Hogy évekig minden egyes nap egy gyerek értelmi szintjén kell gondolkodnod, tényleg szinte valaki más életét kell élned, annyira bele kell folynod a gyerekébe...
2019. márc. 22. 15:19
1 2
 1/12 Garamvolgyialexa ***** válasza:
89%
Egyáltalán nem! Mert néha sokkal "lejjebb" vagyunk mi mint ők! Ha valaki gyermeket vállal igen fel kell adnia ezt azt, de ha nálad ez kérdés akkor nem állsz készen erre :)
2019. márc. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem, sosem gondoltam úgy, hogy majd a gyerek életét kell élnem és nekem nem lesz sajátom. Én szerettem gyerek lenni, nagyon jó gyerekkorom volt, szívesen emlékszem vissza rá. Remélem én is hasonlót tudok majd biztosítani az enyémnek.
2019. márc. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Sokszor fárasztó és tényleg korlátok közé szorulsz sok időre, de szerintem ezek az élmények pótolhatatlanok. Ahogy rámnéznek a gyerekeim, látom a szemükben az őszinte, önzetlen szeretetet, az kárpótol mindenért. Így soha, senki nem fog rádnézni,ha nincsenek gyerekeid.

Bocsi kicsit szentimentális vagyok ma😆

2019. márc. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Rám néz, rád néz, természetesen külön írva, bocsánat ☺️
2019. márc. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Hát nem tudom,nekem ilyen eszembe se jutott.:D Én elvagyok azzal hogy gyere anya kockázni meg rajzolni.:D Én a saját értelmi szintemen maradok, úgy hogy közbe a gyerek is tanulja amit mondok neki magyarul ő okosodik nem én "butulok". Meg így már "legálisan" is nézhetem a Disney meséket.:D
2019. márc. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Soha nem jutott eszembe. Eleve gyerekekkel kapcsolatos szakmát végeztem, szóval alapból szeretek ilyesmivel foglalkozni, mindig is szerettem. Nem bánom, hogy a gyerekvállalással ezekbe még inkább bele kell folynom.
2019. márc. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%

Nem, én nem megyek le agyilag arra a szintre, hanem attól fejlődik, hogy ő szeretne "feljebb jönni az én szintemre".

Nálunk nagyon jó óvónő van, egyáltalán nem bénák a programok, nincsenek erőltetve a gyerekek semmire.

A suli most jön, én örülök, ha látom a fejlődést a gyereken.

Nem neked kell elölről kezdened, hisz nem te leszel újra gyerek. Vannak jogaid, semmi sem kötelező.

Felnőttként teljesen más megélni ezeket, amikor szülőire mész, és képviseled a gyereked, az teljesen más, mint amikor gyerekként éled meg a felnőttek viselkedését, szokásaikat.


Nem lettem fogyatékos azért, mert anya vagyok. Attól még a felnőtt életemet élem, felnőtt értelmi szinten gondolkodom. Sőt, ez inkább egy plusz logisztika, amit meg kell oldani, egy plusz feladat, amit felnőttként kell kezelnem (szerencsére nem egyedül).


De nem kötelező szülnöd, ha nem akarsz!

2019. márc. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Sosem jutott ilyen eszembe, pedig nem készültem fel a gyerekvállalásra -váratlanul jött- de imádom, imádok vele játszani, imádom tanítgatni. Nem igazán volt jó gyerekkorom, sokat piszkáltak. Lehet, hogy ezért élvezem annyira ki tudja :)
2019. márc. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Sosem jutott ez eszembe. Erint engem a gyerek vilaga, de nem tolti ki teljesen az eletemet, hu maradtam onmagamhoz. A kedvenc zeneimet enekeltem neki mar picikent is, 1,5 eves koratol mar strandra is tudtunk egyutt menni, elotte is sokat kirandultunk, vittuk felvaltva a ferjemmel a hatunkon csatos hordozoban. Nyilvan, tobb a gyerekprogram, pl. jatszoterezes, de olyankor sokszor nem is igenyli az aktiv figyelnemet, es en tudok olvasni.


Mar eljarunk egyutt vasarolni, elmondja a velemenyet, o is probalgat (3 eves). A suliban akkor tervezek segiteni neki, ha o maga keri, az elvarasaink a ferjemmel az, hogy 1-2 tantargybol teljesitsen jol, a tobbibol meg hozzon egy kozepes szintet lehetoleg, de nem kell kitunonek lennie.


Kiskoratol tobbszor voltunk wellnessezni, kirandulni, utaztunk vele, pl. a Balatonhoz, vagy 2 evesen nagyszulokkel sielni, 2,5 evesen Franciaorszagba, szoval nagyjabol azokat a dolgokat csinaljuk, amiket egyebkent is. Nem gugyogok vele (altalaban :D), normalis hangon beszelunk egymassal, es mar egyre tobb dologrol lehet vele beszelgetni, de nem o az egyetlen, akihez napkozben hozzaszolok :)

2019. márc. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

Én csak az elején éreztem azt, hogy le kell mennem egy gyerek szintjére, mikor tő mondatokban a gyerek szintjén kellett elmondanom a dolgokat. Pl ott a vauvau, mert a kutyust még nem értette meg.


De van ám jó oldala is ennek. Pl én imádom a meséket, ha gyerek nélkül 25 évesen beülnék egy mesére a moziba, nagyon hülyén érezném magam, de gyerekkel teljesen más.


Nem maradnak ám örökké gyerekek, és egyszer csak azon kapod magad, hogy mennyi felnőttes dolgot tudsz majd vele csinálni.


Én pl imádok sminkelni, és a lányom egyre jobban kezd érdeklődni a sminkek iránt, és nagyon jó móka mikor ő próbál kifesteni engem.


A férjem a fiúnkkal érezte ugyanezt amikor elkezdtek együtt barkácsolni.


Voltak nehéz pillanatok, de most egyáltalán nem azt érezzük, hogy feladtuk volna a saját életünket azért, hogy a gyerek életét éltük, hanem hogy nyertünk egy barátot, akivel rengeteg közös élményt szerezhetünk a közös időtöltés által.

2019. márc. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!