Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem vagyok anyának valo, de...

Nem vagyok anyának valo, de mit lehet így tenni?

Figyelt kérdés

6 éve kezdődött a dolog. Akkor született a lányom. Kezdetben azt hittem, hogy csak múló problémákkal kell szembenézni (nagyon hasfájós és borzasztóan nem alvós, tobbemberes baba volt, neurológiára is elvittem ahol idegrendszeri éretlenséget állapítottak neg).. 3 evésen se aludt jól, mikor egy rosszul felhelyezett spirál után terhes lettem. Gondoltam másodszorra nem történhet ez meg. Most másfél éves a kisfiú. Nem alszik, rossz evő és iszonyat hisztigep.


A gyerekkel kapcsolatos feladatokat természetes, hogy ellátom, mert vállaltam.


De sajnos annyira kimerülök hogy szinte folyton szalad a háztartás, nullá segítségem és a férjemre se számíthatok, mert külföldön kamionozik.


A begolyozas szélén állok már lassan. Enidom nulla, sport semmi, kikapcsolódás semmi. A nagyszülők dolgoznak és különben sem nagyon érdeklődőek a gyerekek felé.


Őszinte leszek, iszonyatosan megbántam hogy anya lettem. Jövőre megyek vissza dolgozni, de nem tudom hogy. Mit teszek ha bármi közbejön, betegek. Úgy érze. Felőröl ez az egész és ki tudnék szaladni a világból. Bébiszitterre nincs pénzünk, bölcsibe mifelénk csak az mehet, aki dolgozik is. Nagyon sok lett a törlesztőnk..


Van megoldás?:(


2019. márc. 22. 18:28
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%
A férjedet oldalbarugod, és közlöd vele, hogy ezek az ö gyerekei is, ezért organizálja magát úgy, hogy ne csak a te dolgod legyen napi 24 órában a két gyerek!
2019. márc. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Ő meg azt mondja nekem akkor fizesd ki a törlesztőt te.. Én 120 ezret keresek.. rezsi, kaja nem olcsó, hiába próbálom minél jobbra kihozni. Attól hogy kéthetente egy hétvégét itthon van, az pont arra elég, hogy kicsit a gyerekekkel legyen és kimossam a cuccait, plusz pakolok frissét.. :(
2019. márc. 22. 18:39
 3/35 A kérdező kommentje:
Akárhogy gondolkodom, nem jön a megoldás, ha megnőnek a gyerekek?
2019. márc. 22. 18:40
 4/35 anonim ***** válasza:
98%
Az első válasszal egyetértve a nagyszülőktől is kellene segítséget kérni. Próbáld meg először csak egy-két óra erejéig megoldani a felügyeletüket, és csinálj bármit a saját kedvéért.
2019. márc. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ez az a helyzet, amikor az anyának vissza kell mennie dolgozni, gyerek bölcsődébe-óvodába. Egyébként 5 éves korig nem erőltetném, de látszik, hogy lemerültél - ezt érzékelik a kicsik is és egy ördögi kör alakul ki, egyre rosszabbak, te egyre kimerültebb vagy.

Menj vissza, próbáld meg 6 órásra kérni magad, meg szokták engedni kisgyerekeseknek..

2019. márc. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
46%

Ilyen válasszal és hozzáállással én jobban aggódnék a problémás férjem miatt,mint a gyerekek miatt...


Kapott-kap anagyobbik fejlesztést a problémáira? Javulás?


6éves,már simán segítenie kellene,még ha picit el is marad az átlagtól. Vagy legalább ellennie a kicsivel,játszani,míg te rendet raksz. Ez elég gáz,hogy ekkora gyerekek irányítanak téged.


Legközelebb ha a nagyságosúr hazajön,végig vele legyenek a gyerekek. A mosógépet is képes használni. Te addig übergyorsan kapd rendbe a házat és onnatól csak a szintfentartás lesz a dolgod.


A sírósság, rossz alvás mind lehet a te érzelmeid letükröződése bennük. Érzik,hogy ramaty vagy. Csapd be őket a babakocsiba és legyetek kint sokat. Futni,sétálni,őrjöngeni. Tanulják meg,hogy nem te ugrálsz körülöttük,hanem együtt kell működniük. Én -ugyan normális apával-is egyedül voltam otthon,nem is akartam segítséget-volt is sértődés:D-és egész nap magamra kötve hordtam a gyerekem,futni mentem,tornázta,takarítottam minden nap. Az együtt alvás, a nem pánikolás és a lazán vevés valamint a rengeteg duma-hogy állandóan szóval tartottam futás közben is,hogy szokja meg,hogy nem vinnyogunk-volt a prevenció arra,hogy nem volt hasfájós, fogzós (?),dobálós, hisztizős,nyávogós,pakolós stb. Adj feladatot a fegyelmezés helyett.

2019. márc. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
A naggyal semmi baj, azért írtam le,hogy tükrözze az elmúlt éveket.. az idegrendszeri éretlenséget behozta. A másfél éves most viszont ugyanúgy tobbemberes baba, altatni kell, rossz alvó, és csak akkor van el jól, ha sokat játszunk, mesélek. De erre kinek van ideje egész nap, főzök, bevásárolok, a nagyot hozom viszem stb.. az a fő gondom, hogy magamra már Semmi időm de energiám se jut.
2019. márc. 22. 18:56
 8/35 A kérdező kommentje:
Cicin alszik el, osszebujva
2019. márc. 22. 18:57
 9/35 anonim ***** válasza:
43%
Ne altatsd. Addig ne vidd ágyba,míg nem ragad le a szeme. Ha 10 kor,akkor 10kor megy az ágyba. Tudod én mikor altatgattam volna órákig...Nekem piciként 10volt az alvásidő,aludt reggel 7ig. Most 4 ,9.30 körül fekszik,alszik reggelig. Délután alszik 2-3 órát.
2019. márc. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy rossz anya, csak szomorú hogy sem a férjed sem a nagyszülők nem veszik észre, hogy segíteniük kellene! Te megteszel mindent. Most már jöjjenek ők is!! Kitartást! :/
2019. márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!