Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti lemondanátok a tejfakasztó...

Ti lemondanátok a tejfakasztó buliról, ha tudnátok, hogy a feleségetek nagyon megharagudna érte?

Figyelt kérdés

Felmerült a kérdése a tejfakasztónak, azt mondta, hogy egyáltalán hogy jut eszembe, hogy az első pár napban elmegyek inni és nem velük leszek, amikor ő tiszta kiszolgáltatott helyzetben lesz és nagy szüksége lenne rám? Meg hogy majd egy újszülött mellé idecsődül egy halom férfi, de tudtommal ezt a kórházi napok alatt szokták tartani.

Nagyon meg fog haragudni ezért, mert direkt kérte, hogy ezt hagyjuk, ha lehet.


Ti mit tennétek?



2019. márc. 22. 22:47
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
59%
Mi a fontosabb, a párod aki éppen akkor adott életet a gyermekednek, vagy hogy piálhass egyet a haverokkal?
2019. márc. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
68%

Tejfakasztó a kórházi napok alatt van, éjszaka úgysem lehetsz a kórházban. Nem tudom miért lenne gond, ha összeül néhány srác és iszogatnak egyet.

Hát amúgy, én lemondanék, bár az én feleségem nem akad ki olyan dolgokon, amin semmi oka kiakadni. Maximum annyit beszélnénk meg, hogy annyit ne igyak, hogy 2 nap múlva se tudjak értük menni, meghát ez evidens is lenne számomra, ők az elsők. Szerintem beszélgessetek.

2019. márc. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
69%
#1 - mi baja lesz bent a kórházban a párjának, akivel úgysem aludhat együtt? Ha bármit ártana ez nekik, vagy bármiben hiányt szenvednének, vagy bármit tehetne a férfi értük, akkor oké. De így mégis... Nem csak hiszti ez?
2019. márc. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
77%

Ha nagyon megharagudna érte, akkor nyilván lemondanám, nem ér meg annyit egy buli, hogy nagy veszekedés legyen belőle, mikor hazajönnek a kórházból. Nő vagyok, de gondolom így tennék.

Más kérdésm hogy szerintem ez csak felesleges hiszti a részéről. Az én férjem is megünnepelte a lányunk születését. Én a kórházban aludtam, másnap meg jött látogatni ugyanúgy (oké, kicsit fáradtabban). Engem egyáktalán nem zavart. Vagy ilyen vip szobátok lesz, ahol te is bent alhatsz? Nálunk csak látogatási időben jöhetett, úgyhogy eszembe se jutott lebeszélni a tejfakasztóról.

2019. márc. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ha a kórházban van, oké.

Ha otthon az első pár napban, az kevéssé. Mondjuk nekem a 3. otthon töltött nap elment 24 órába a párom, de az pszichésen azért más.

Azért vesd fel neki, hogy a baráti kör, segítség nagyon jó dolog egy kisgyermekes családnak. Ha a barátaid asszonyai is anyukák, akkor sok jó tanácsot, vigaszt adhatnak még. Nem tudom, milyenek a barátok, de ha valamelyik épp arra jár, vagy segít vmi apróságban a szülés előtt és szól két kedves szót az asszonyhoz, az is jó lehet.

Nálunk a fiúk csomót segítenek egymásnak (pl bútorok beemelése), és később is pl kölcsönadott mérleg átvitelében.

Ettől függetlenül sztem ne idd Magad porig (ha már otthon lesz akkor semmiképp, ha a kórházban, akkor ne látsszon másnap).

Van, akinek nagyon rossz emlékei vannak részeg édesapáról, nem tudom, Nálatok ez lehet-e.

2019. márc. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim válasza:
31%

Dehogy mondanék.

De az is tény, hogy efféle hárpiákkal sem kezdenék kapcsolatba.

2019. márc. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
59%

Hiszti.

Az én párom is akkor tartotta, amikor még a kórházban voltunk, ráadásul nem is otthonra szervezte. Én külön örültem, hogy messzebbről is eljöttek a barátai és másnap minket is meglátogattak a kórházban.

2019. márc. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
60%

A tejfakasztó buli egy teljesen megszokott férfias mulatság. Amolyan beavatás.

A feleséged mit szeretne? Hogy együtt legyetek a kórházban éjjel-nappal és együtt szoptassatok?

Azzal nem értek egyet, hogy a kispapa hazaviszi a barátait és otthon fakasszák a tejet, amíg az anyuka a kórházban van, aztán meg otthon marad a nagy rendetlenség, de azért túlzás hisztériázni meg fenyegetőzni amiatt, ha valaki a barátaival együtt, a nagy hír örömére beül egy kocsmába és megisznak néhány sört.

Pár hete született kisgyerek a szomszédunkban. A tök normális apuka, a tök rendes, tényleg jó arc haverjaival úgy bekómáztak, hogy ihaj. Itt aludtak páran náluk, mert hozzájuk volt legközelebb a kocsma. Reggel felkeltek, úgy kitakarítottak, mint a kisangyal, ágyneműt húztak, fertőtlenítettek, aztán az apuka rohant is a kórházba.

A kismamának semmi baja nem lett, sőt. Tudta, hogy mi történt, elmeséltette az egész estét a férjével. Mondta neki, hogy ügyesek voltak, mert van tej bőven.

Én az ilyen hisztit túlzásnak tartom, de nyilván nem ér annyit az egész buli, hogy öszevesszetek. Csak azért elgondolkodtató, hogy ez a balhé mennyire logikus. Remélhetőleg csak a hormonok dolgoznak és egyébként nem ilyen khm "határozott" a hölgy.

2019. márc. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
91%

Ha tartod, akkor csak ne otthon!

Gondolom jol kitakaritottatok a baba erkezesere, szoval, ne az legyen, h kupiba, koszba mennek majd haza.


Mondjuk sok rosszat is hallani ezekrol a tejfakasztokrol.

Baratnom ferje ugy berugott, h masnap, mikor bement a korhazba, nem masnapos volt, hanem meg aznapos, nyar volt, verte a viz, buzlott az elozo napi piatol... Az egesz csalad kiakadt, foleg baratnom, haza is kuldte jozanodni.


Probald meg elmondani parodnak, h neked ez fontos, de csak normal keretek kozt, nem hanyasig akartok inni, hanem koccintani szeretnetek meg lazulni, ha megerti, akkor mennj, de ha nem, akkor nem er annyit az egesz, h emiatt veszekedjetek az elso par napban, amit eltoltotok ugy m egy csalad...

2019. márc. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim válasza:
92%
Én nem tartottam egyszer sem.
2019. márc. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!