Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, mennyire...

Mit gondoltok, mennyire elfogadott manapság az Aida név?

Figyelt kérdés
Ismertek ilyen nevű lányt? Ti hogy mondanátok ki? Aida vagy "Ajda"?

2019. márc. 26. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem ismerek egyet sem, roppant furának tartanám elsőre, és Aidának ejteném.
2019. márc. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyet ismertem még általános iskolában. Ez a 90-es évek közepén volt. Most a csajszi 33-34 éves lehet. Mi i betűvel ejtettük ki a nevét. Szerintem semmi furcsa nincs ebben a névben, teljesen vállalható, de nekem nem tetszik.
2019. márc. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerek egyet sem, de egyáltalán nem tartanám furának a Narák, Emilik, Elenák között. Aidának ejteném.
2019. márc. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen nevű ismerősöm, de az operát jól ismerem. :)

Szép névnek tartom, olyannyira, hogy akár adnám is.

A formálisabb/internacionálisabb Aida forma sokkal jobban tetszik.

2019. márc. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy Aida nevü ismerösöm igy is eljtik nevèt, szerintem szèp nèv
2019. márc. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép, és Aidának írnám, és úgy is ejteném. Az Ajda kiejtés nagyon zavarna. Énekórán is beszéltünk anno valami Aida-musicalről, vagy operettről, és akkor Aidának volt írva, de annyira zavart, hogy a tanárnő folyton leegyszerűsítette és Ajdának mondta.:S Azt se szeretem, h csomóan a Tolvai vezetéknevet Tolvaj-nak mondják. :S Pedig az Tolvai, szal én kihangsúlyoznám pl, hogy az ott i:) [Ez nem az én nevem, de találkoztam már olyan emberrel, akit Tolvainak hívnak, szóban mégis Tolvajnak mondta:S] Az Ajda kiejtés az meg úgy összecsapott, olyan "hasamra csapok és mondok valamit", olyan "lusta" kimondás. Zavaró. Mintha valaki meg akarna spórolni egy betűt, és ezért nem a tisztességes nevén szólítja a másikat, csak mond neki úgy nagyjából valamit, amikor azt akarja, hogy menjen oda, vagy figyeljen. Szal így Ajdaként meg olyan csapodár, olyan nemtörődöm, olyan zavaró, igénytelennek tűnő kiejtés:) Meg, nemtom, j-vel kicsit olyan AAAaajjjjmááár!!! Daaaa!!!!! Szal amikor valaki így nyűgös, így nyöszörög, így szenved valamivel pl nem bír összerakni valamit, esetleg valaki még zavarja is. Szóval én az i-betűs változatot ajánlanám, és úgy nekem pl nagyon tetszik. Meg egyébként szerintem mások is elfogadnák ezt a nevet, a környezete, mert pl pár éve asszem talán az Aisa név fel volt kapva, ez meg hasonlít hozzá, tehát szerintem másoknak is tök rendben lenne ez a név. Szóval nem ütköznének meg rajta; és még egyedi név is, mert nem gyakori, de mégsem idegen hangzású a füleknek. Én erre gondolok, szóval szerintem rendben van a név, meg még nekem tetszik is.
2019. márc. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szép név és a "mai világban" nincs benne semmi furcsa.
2019. márc. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Szerintem szép név és a "mai világban" nincs benne semmi furcsa."


#6.vagyok:), Nekem még pont tetszik benne az is, hogy igazából olyan régies , klasszikus a hangzása:)

2019. márc. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bár szokatlan, azért elfogadott. Én egy Aidát ismertem, kedves lány volt, Aidának ejtette a nevét.
2019. márc. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) már csak a páromat kell meggyőzni. 🙄😁
2019. márc. 28. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!