Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is érzi azt, hogy nem...

Más is érzi azt, hogy nem szeretne visszamenni dolgozni?

Figyelt kérdés

Lassan bölcsődéskorú lesz a második gyermekem és már előre rettegek, hogy újra munkába kell állnom. Az első gyermekem után, amikor visszamentem dolgozni (iroda, tele gyerektelen fiatalokkal), állandó aggódás, rohanás volt az életem. Reggel kapkodva, sietve a bölcsibe, délután is rohanás érte, így is mindig ő volt reggel az első, délután az utolsó a csoportban. A melóhelyen is mindig magyarázkodtam, mert nem tudtam munkaidőn túl ottmaradni diskurálni, kávézgatni és hétvégén sem értem rá bárokban megbeszéléseken részt venni, ami mindig éjszakába nyúló italozásba ment át.

De mégis helyt álltam, jól dolgoztam, várnak vissza. Csak tudom, kezdődik újra ez a rohanós mókuskerék az örök magyarázkodásokkal, amikor a kicsi beteg, amikor szünetek vannak, vagy el kell hozni ebéd után.

Sajnos nem tudok szakmát váltani, sem itthonról dolgozni. Ha belegondolok, hogy hamarosan vége ennek a boldog, független életnek, görcsbeszorul a gyomrom. Hiányozni fognak a gyerekek, hiszen csak kora reggel és késő délután leszek velük. Olyan jó lenne, ha legalább tíz éves korukig tudnám itthonról a gondjukat viselni, ha mindig a közelükben lehetnék.



2019. márc. 27. 10:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem érzem, hanem tudom, hogy nem fogok visszamenni a munkahelyemre majd, mert alkalmatlan arra, hogy mellette gyereket neveljen az ember. Nem is dolgozik nálunk, csak olyan akinek vagy nincs gyereke, vagy már nagyok és valamennyire önállóak.

Én megbeszéltem a férjemmel, hogy a gyerek 1 éves korában beiskolázom magam és csinálok egy másik szakmát, abban fogok majd dolgozni, mert jobb a beosztása.

2019. márc. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
6 órás, vagy 4 órás munka nem megoldás?
2019. márc. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mo-n nincsen erre törvény, hogy a gyermek 3 éve skoráig otthon maradhatsz vele és a munkahelyedet meg kell tartaniuk?


Èn megértelek, nekem a kicsi most kezdte az iskolát és csak most érzem azt, hogy napi 3-4 óra munkát tudnék végezni. Ok itthponról is dolgoztam eddig, de most jött el, hogy máshova is elmennék dolgozni.

2019. márc. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Olyan furcsa, mert valaki alig várja, hogy újra dolgozzon, nekik meg a háztartás a mókuskerék. Én pont fordítva érzem. Sajnos sokszor még a 8 óra is kevés, annyi munka van, de meglátom, egy próbát megér.
2019. márc. 27. 11:05
 5/12 anonim ***** válasza:
3-as dehogynem, van ilyen. Csak akkor gyes-t kapsz, 25ezer Ft és csókolom...
2019. márc. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem másfél éves a kisfiam. Néha hiányolom a munkát, de nem azt amit végeztem, hanem hogy kicsit tevékenykedjek máshol is ne csak itthon. De nekem is olyan a melóhely, hogy kb. kizsigerelnek és nem is családbarát szóval tuti maradok 3éves koráig és oda nem megyek vissza keresek jobb opciót.
2019. márc. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A nagyobbnal ereztem ezt. Vissza se akartam menni, rettegve szamoltam vissza a napokat.

Persze aztanfelmondtam, talaltam egy jobb helyet, es most a kicsinel alig varom, hogy visszamenjek. Erdekes...nem gonsoltam, higy valaha igy fogok gondolni egy munkahelyre.

2019. márc. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2. gyerekkel vagyok itthon, megszakítás nélkül. 2 éves most. Nagyon szerettem dolgozni, de egy porcikám sem kívánja..
2019. márc. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Akkor valószínüleg nem a legjobb helyen dolgozol s ezt te is tudod.
2019. márc. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
3# ja, csak mit csinálsz 25 e Ft ból?
2019. márc. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!