Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan anyuka itt, aki nem...

Van olyan anyuka itt, aki nem szeretne visszamenni dolgozni oda ahol szülés előtt volt, pedig visszavárják?

Figyelt kérdés
Én a második gyermekemmel vagyok itthon, még "csak" fél éves, egy boltban dolgoztam helyben és várnak vissza. Én nem igazán szeretnék visszamenni, max. 4 órában majd a későbbiekben, de nem tudom, hogy ezt majd hogyan mondjam meg. Előtte este 8-ig, illetve hétvégén is dolgoztam, de nincs akire a gyerekeket hagyjam, illetve velük is szeretnék lenni. Jó lenne váltani, esetleg tanulni valami másik szakmát, ahol több időm lenne rájuk. Más is van így ezzel? Köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 26. 11:44
 1/5 Sókristály ***** válasza:

Nekem tök jó munkahelyem volt. A gond csak az, hogy hálózat,és nem kötelesek ugyanarra kirendeltségre felvenni. Már pedzegették, hogy hová kellenék, de ott meg osztott műszak van, azaz a munkaidő 2 részre van osztva, és a kettő között 3 óra szünet van. Így későn végeznék, abban a 3 órában meg nem tudnék hazaszaladni még főzni sem.

Így hát váltanom kell. Eddig minden gyes-em alatt tanultam valamit, nyilván most is így lesz, lassan körülnézek, milyen irányban érdemes továbbképeznem magam.

Mondjuk, mákom van, mert az alapszakmám számítógép programozó. Ehhez jöhetne némi számvitel, vagy hasonló, az már eladható.

Simán meg fogom mondani a munkáltatómnak, hogy ilyen feltételek mellett nem tudok visszamenni. Ha kínálnak jobbat, oké, ha nem, akkor ennyi, nem tudok mit csinálni.

2012. júl. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Engem is visszavárnak. Már mondtam, hogy nem megyek, és véglegesítsék a helyettesemet, de a főnökök nem repesnek ezért az ötletért. Nem akarják elhinni vagy inkább elfogadni, hogy nem megyek. Majd ha összejön a harmadik baba, akkor kénytelenek lesznek "lemondani" rólam.

Mindent megtettem, hogy normálisan hagyjam ott a munkámat, bebiztosítottam mindazt, amiért dolgoztam, nyugodt szívvel adtam tovább a helyettesnek, aki alig várja, hogy örökre ott maradhasson, és ez szerintem is jó lenne - ennél többet nem tehetek.

2012. júl. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha odakerül a sor, akkor majd mondod, hogy nagyon szerettél itt dolgozni, de mostmár megváltozott a sorrend, most már a gyerekeid a fontosak és ezért ....

Ennyi.

Ne várja el senki, hogy a más kedvéért tegyél dolgokat.

Ha jó fejek és normálisak, akkor biztos megértik. Ha meg nem, akkor magukra vessenek.

Én se szeretnék majd visszamenni az előző helyemre.

2012. júl. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nagyon nem szerettem volna visszamenni (messze is volt, nem is szerettem ott dolgozni), szerencsémre engem nem vettek vissza, így jobban jártam, mert nem nekem kellett felmondanom és végkielégítést is kaptam + a felmondási időmet is kifizették a szabijaimmal együtt.
2012. júl. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én tanítottam, várnak vissza. Nem megyek, mert egy magánsuli és sokszor reggel 8tól este 8ig voltunk. Tele konferenciákkal, értekezletekkel, min. 2szer egy héten, de inkább többször. Gyerek mellett ezt nem tudom vállalni. Ha meg nem maradok mindig, másra hárul a munkám és mindenki túlterhelt... :(
2012. júl. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!