Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet egy gyermeknek ugyanolya...

Lehet egy gyermeknek ugyanolyan teljes gyermekkora, akit csak egyik szülő neveli, mint ahol nem váltak el a szülők?

Figyelt kérdés
A gyermekkel a másik szülő is foglalkozik, csak ugye elváltak és nem közösen élnek.
2019. ápr. 4. 09:16
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
utolsó, légy szíves írd le miért, hogy tanuljak belőle.
2019. ápr. 4. 10:31
 12/17 A kérdező kommentje:
bocs, utolsó elöttinek akartam
2019. ápr. 4. 10:32
 13/17 anonim ***** válasza:
44%

Hogy miért?

A tudat mindig bennem volt, hogy az a férfi aki velünk él, nem az igazi apám. Pedig sosem bántott, foglalkozott velem, de sose tudta anyámmal megadni az igaz család érzetét. És kamasz koromban ciki is volt számomra, hogy nevelőapám van...

2019. ápr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

az is jobb lett volna ha anyukád egyedül nevel, minthogy legyen nevelőapád?

ilyen félelmeim nekem is vannak és ezért nem merek nyitni senki felé

2019. ápr. 4. 10:53
 15/17 anonim ***** válasza:
91%

Olyan soha nem lesz, mintha tökéletesen együtt nevelnék. Viszont ez nem jelenti azt hogy ne lehetne boldog gyerekkora.


Ha az apjával jó a kapcsolat, akkor lényegesen jobb helyzetben van, mint a többség.

2019. ápr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ismerkedj. Nem egy olyan példát látok a környezetemben, ahol az anyukának új párja lett, és nagyon szereti a gyerek a nevelőszülőt. Nem egy esetben a nevelőszülőt igazi szülőként szereti a gyerek.
2019. ápr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Elvalt szulok gyereke vagyok, egesz kis koromtol volt nevelo apukam, akit szerettem is. Apa is viszonylag aktivan reszt vett az eletemben, ugyhogy gyakorlatilag 2 apukam volt. Megis rossz emlekeim vannak gyerekkorombol.

Amikor szuletett egy feltesom, onnantol ment a kivetelezes - anyu reszerol. Foleg, hogy en egyre jobban kezdtem apara is hasonlitani, es mindig ereztette, hogy en vagyok a csalad fekete baranya.

Kivulallok azt gondoltak, hogy tokeletes csalad vagyunk/voltunk, de amikor par embernek elmeseltem kesobb, hogy milyen gyerekkorom volt, igencsak ledobbentek.


Ugyhogy az a resze meg megoldhato, hogy a gyerek lasson mintat "apa-anya" szerepre elvalt szulok eseten is, de szerintem ha valaki a valas mellett dont, mert mar nem birja elviselni a masik ember szemelyiseget, semmi garancia nincs arra, hogy a gyerekben a hasonlo vonasokat majd jobban fogja tudni toleralni.

2019. ápr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!