Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Muszaj meg a korhaz elhagyasa...

Muszaj meg a korhaz elhagyasa elott nevet adni a babanak?

Figyelt kérdés

Nagy bajban vagyunk, nem jutunk kozos nevezore a nevek teren...


Lehet olyat csinalni, h pl a baba csak ket hetes koraban kapna nevet? Mikor mar tudjuk melyik nev illene hozza jobban?!


Ugy olvastam a zsido hagyomany szerint se szabad a babat korhazban elnevezni, csak a zsido szertartas utan (nem vagyunk zsidok).


Vagy ha nincs nincs meg az apasagi, pl koraszules miatt, akkor lehet igy huzni az idot, h kesobb kapna csak nevet a baba?


Meg csak inkabb elmeleti kerdes, hisz 18hetes terhes vagyok, van meg idonk.

Azonban jo szeretnem tudni, h muszaj mar a korhazban megadni a baba nevet?


2019. ápr. 8. 21:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Mi külföldön lakunk , itt hat hét van rá, de úgy tudom Magyarországon egyből el kell nevezni.
2019. ápr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, muszáj. Másnap, max harmadnap jön az anyakönyvvezető, addig meggondolhatod magad, ha mást adnál, mint amit bemondták a szülőszobán, de utána anyakönyvezi a babát.
2019. ápr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Van egy fiam, nalunk is harmadnap anyakonyveztek, furcsaltam, h minek kerdezik megint, hisz a szuloszoban mar megadtuk a nevet!

De mi lett volna, ha azt mondom, h meg nincs meg a nev?! :D

Bar itt is lenne meg 6het pluszba...


Viszont a fiam 1.szulinapjara kapott tolunk meg egy keresztnevet, direkt utanakerdeztunk, h ennek lesz a nyoma valahol, vagy olyan lesz, mintha egybol a korhazban megkapta volna?! Azt mondtak, h ok latni fogjak, de nem lesz mas a szuletesi neve, mint a "rendes" neve, egyszoval sehol nem kell feltunttetni. Meg uj anyakonyvi kivonatot is kaptunk.


Viszont baratnomek elkestek az apasagival (koraszules), o azt mondja, h naluk mas a "szuletesi nev" es a "nev" rublika adatok kitoltesenel, mivel kesobb kerult a baba az apuka nevere...

Ez tenyleg igy van?

2019. ápr. 8. 21:33
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Nincs így, legalább is nálunk nem, a nagyfiam is már pár hónapos volt, amikor megkapta az apja nevét is az enyém mellé kötőjelesen, mert addig nem volt elismerő nyilatkozat. Kapott egy új anyakönyvit, az új születési nevével, ennyi.
2019. ápr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk csak a szülőszobában kérdezték meg a pàromtól, hogy mi lesz a neve, èn nem is hallottam!
2019. ápr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem mondasz nevet nem tudnak mit csinálni. Felszólítanak 30 napos határidővel arra, hogy adjatok neki nevet. Ha nem teszitek meg, akkor a gyámhatóság/bíróság (az illetékes attól függ, hogy együtt vagytok-e az apjával vagy sem) megállapít neki egy nevet


Pl. ha bekattan, ha te mit tudom én örmény kisebbséghez tartozónak érzed magad és örmény nevet akarsz neki adni, de olyat, hogy nem szerepel a Mo-n anyakönyveztethető örmény nevek között, akkor felkeresik az örmény kisebbségi önkormányzatot, hogy nyilatkozzanak a szóbanforgó névről és erre is van 30 nap, hogy lezongorázzák, nem kényszerítenek arra, hogy döntsél más mellett mielőtt hazaengednek. A kórháznak semmi köze eleve a névviseléshez. Az anyakönyvvezetőnek van, legkésőbb a következő munkanapon be kell jelenteni a születést (nem is úgy fogalmaznak, hogy a nevet) aztán a ha nincs név, nyilván felszólítanak, hogy legyen és indul a 30 nap türelmi idő

.

2019. ápr. 9. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Nekem egyik gyereknel sem a szuloszoban kerdeztek a nevet meg...

Pedig harom kulonbozo korhazban szultem 17,13,8 eve ...

Masnap harmadnap jott a csaj h mi lesz a neve ...

2019. ápr. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Akkor vegulis nalunk is van 30 nap, csak jobb nem jatszadozni vele 😁


Na, de remelem lesz nevunk, elvileg a heten kiderul, h kisfiu e v kislany, egy nevet konnyebb lesz kitalalnunk, mint kettot! 😊

2019. ápr. 9. 07:23
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
7-es valóban, a "szülőszobán" megkérdik, de nincs sok jelentősége, valami kell nekik a karszalagra, de nem ők papírozzák az ilyesmit. Nyilván a gyerek zárójelentésére kell valami, de nem véletlen vannak a törvényben ilyen esetekre megoldások, név nélkül is kell nekik írni egyet.
2019. ápr. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

7es vagyok

A karszallagon az en nevem volt addig ...

Nem csereltek mert aznap hazamentunk mikor jott a anyakonyvezocsaj 🙂

2019. ápr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!