Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Muszaj meg a korhaz elhagyasa...

Muszaj meg a korhaz elhagyasa elott nevet adni a babanak?

Figyelt kérdés

Nagy bajban vagyunk, nem jutunk kozos nevezore a nevek teren...


Lehet olyat csinalni, h pl a baba csak ket hetes koraban kapna nevet? Mikor mar tudjuk melyik nev illene hozza jobban?!


Ugy olvastam a zsido hagyomany szerint se szabad a babat korhazban elnevezni, csak a zsido szertartas utan (nem vagyunk zsidok).


Vagy ha nincs nincs meg az apasagi, pl koraszules miatt, akkor lehet igy huzni az idot, h kesobb kapna csak nevet a baba?


Meg csak inkabb elmeleti kerdes, hisz 18hetes terhes vagyok, van meg idonk.

Azonban jo szeretnem tudni, h muszaj mar a korhazban megadni a baba nevet?


2019. ápr. 8. 21:21
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
En is erre gondoltam, h az anya neve es TB szama is boven eleg a karszalagon 😊
2019. ápr. 9. 21:59
 12/13 anonim ***** válasza:
Nálunk már a felvételkor kétdezték, aztán a szülés után már automatikusan írták a karszalagra..
2019. ápr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
55%

30 nap van az anyakönyvezésre.

Mi bemondtunk egy nevet. Rá is írták a szalagra, kiskocsin a kártyára, stb.

Aztán kiderült, hogy a választott név nem adható. Mikor kijöttünk a kórházból, akkor adtuk be a gyorsított kérvényt az MTA-nak az új név engedélyezéséhez. Végül 3 hetes kora után kapott csak anyakönyvet.

Anyakönyv nélkül viszont nem lehetett taj kártyát, lakcímkártyát, csed-et intézni.

2019. ápr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!