Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Táppénz kérdés: ha vége a...

Táppénz kérdés: ha vége a táppénznek, akkor?

Figyelt kérdés

Miért nem írhatja ki táppénzre a férjem a doki,h ő legyen otthon a lányunkkal?

Én már voltam 1 hetet vele otthon,de jönnöm kellett dolgozni. Miért nem folytathatja a férjem?


Mikor mehetek legközelebb táppénzre?


2019. ápr. 9. 17:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kislányom nagyon beteg (volt?), már gyógyulgat. Férjem műszakos,a héten pont itthon van. Tehát most ő van vele. Nekem jönnöm kellett már dolgozni. De akkor sem értem ezt a szabàlyt. Miért nem oszthatjuk meg a táppénzt? 1 hét anyuka,1 hét apuka. Pedig jó lenne.
2019. ápr. 9. 17:50
 2/12 A kérdező kommentje:
A lányunk még hetekig nem mehet bölcsibe.
2019. ápr. 9. 17:52
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
De lehet, ki mondta, hogy nem?
2019. ápr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen szabály, ugyanúgy jogosult az apa is táppénzre menni, mint az anya. Mi is így szoktuk a férjemmel, sőt, mi napokon is szoktunk néha variálni, pl. hétfőn-kedden én voltam tp-n, szerdán és csütörtökön a férjem, pénteken megint én.
2019. ápr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Folytathatja a férjed. Sőt, ha közösen nevelitek a gyereket, a kora alapján elhasználható táppénzes napok felére Te, felére férjed jogosult.
2019. ápr. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A doki mondta. Ha én már megyek dolgozni,akkor nem írhatja ki a férjem.
2019. ápr. 9. 18:54
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Elvileg minden szulonek jar gyáp. Szerintem el van tajolodva a ferjed. Kerd meg a berszamfejteseteket higy hivjak fel ot.
2019. ápr. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Lezárja a tiedet, és másnaptól a férjedet írja ki. Mi ezen a bonyolult a dokinak?
2019. ápr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-as valoszinu az hogy talan 2-3 eve meg tenyleg nem jart mind a ket szulonek a GYAP. Lehet hogy lemaradt.
2019. ápr. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
2-3 éve is járt mindkét szülőnek, miért ne járt volna? 11 éves a nagyobbik gyerekem, mindig mehetett vele táppénzre bármelyikünk, de az én gyerekkoromban is hol anyukám, hol apukám ment tp-re.
2019. ápr. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!