Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Éreztetek szomorúságot miután...

Éreztetek szomorúságot miután végetért a terhességetek, holott a baba egészséges lett, mégis nehéz volt megélni, hogy vége a kismamiságnak?

Figyelt kérdés
2017. szept. 28. 09:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én nemnem, pedig szerettem a terhességet, de nagyon lekötött a babám, a szoptatás stb. Azt kimondottan élveztem, hogy végre tudok nagy sugárban pisilni és nem kell 5 percenként mennem :D
2017. szept. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. szept. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Közvetlen szülés után nem, de pár hónap mulva mar kezdett hiányozni a terhesseg. Pontosan 1 évvel szülés után újra teherbeestem, nem tervezünk többet és már most elszomorodok, ha arra gondolok, hogy egész eletemben már csak 3-4 honapot lehetek kismama :)
2017. szept. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem igazán volt érkezésem szomorkodni, örültem, hogy élünk. Mondjuk nálunk nem éppen optimálisan alakultak az első idők. Volt épp elég valós veszély, nem jutott energia melankóliára.
2017. szept. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát valami nosztalgikus ürességet néha igen, ha nem is rögtön szülés után. De azért akkor eszembe jutott az is, hogy nem volt fenékig tejfel. Ahhoz tudnám hasonlítani, hogy amikor bölcsibe mentek, mindig akkor jött rám pár hónapig, hogy újra babázni akarok... Ezek az elválás és az élet új szakaszai szerintem, plusz egy kis önsajnálat, hogy múlik az idő :)
2017. szept. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én még a megszületése utáni napokban többször a hasamhoz kaptam, hogy "jajj, nem mozog!" - holott már kint volt a baba, ez furcsa volt.

Illetve azon aggódtam folyamatosan, hogy hogy maradhat életben kint, hiszen ott bent minden optimális volt, de itt kint túl hideg, vagy éppen túl meleg van, túl sok a levegő, túl kevés neki a kaja, vajon nem felejt-e el levegőt venni, stb. Állandóan mellette voltam. Nekem nagyon furcsa volt, hogy addig egyek voltunk, aztán már nem, ezt lassan tudtam csak feldolgozni.

2017. szept. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

de szomorú voltam nagyon sokáig :( nagyon szerettem várandós lenni :)

így majdnem 8 hónap után azt mondanom, egyáltalán nem hiányzik :D :D :D elmúlt azaz érzés. most már nem érint meg ha látok egy kismamát. majd egyszer talán még vágyakozni fogok még egy baba után.

de el fog ám múlni ez az érzés!!! :) nekem 2 hónapba telt ;)

2017. szept. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Éreztem igen, nagyon szerettem kismama lenni, szerettem azt a hihetetlen érzést hogy bennem növekszik egy élet, emlékszek beöntés után ültem a wc-n és csak az járt a fejembe hogy úristen anya leszek mindjárt, mindjárt megszületik,megváltozik az egész életem, nem tudtam felfogni teljesen, furcsa volt utána hogy eltűnt a hasam ,hogy nem érzem mozogni már a hasamba.

Utána még 1-2 hónapig nosztalgiáztam a terhességről de hamar elmúlt, lefoglalt a kisfiam :)

2017. szept. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Pár nappal szülés után előjött egy kis szomorkás nosztalgia. Gyorsan elhessegettem és megbeszéltem magammal, hogy de hát épp ezt vártuk már hónapok óta, hogy egészségesen megszülessen a babánk. El is múlt nagyon hamar. :)
2017. szept. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem, egyiknél sem. Örültem, hogy végre látom őket, kezembe vehetem, másrészt meg végre nem fájt a hátam, tudtam hason aludni, stb. Kimondottan örültem neki, hogy végre egyedül lehetek a testemben :)
2017. szept. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!