Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek mi a tapasztalata...

Kinek mi a tapasztalata arról, ha egy párkapcsolatba nagyon korán érkezik a gyerek?

Figyelt kérdés
Eléggé megdöbbentem azon, hogy az egyik nagyon közeli barátnőm, egy intelligens,racionális nő egy alig ismert emberrel készül gyereket vállalni. Egy hosszú kapcsolatból lépett ki, ahol nem született gyermek, mert a párja nem akart. Megismert valakit, aki szintén szeretne és már kb.egy hét ismeretség után gyereket terveznek.Tudom, hogy nagyon vágyik gyerekre és biztos vagyok benne,hogy jó anya lesz.De megijeszt ez a rá nem jellemző irracionális viselkedés, szeretem őt és féltem,mert alig ismeri ezt az embert. Tudom, hogy egyedül is fel tudná nevelni, ha úgy alakul,de ő családra vágyik,nemcsak gyerekre. Félek,hogy csalódni fog és magára marad. Szerintem egy stabil kapcsolatban is okoz nehézséget egy gyerek, ők alig ismerik egymást.Vajon jól is elsülhet? A környezetemben egy hasonló példát tudok, ők kb.10 éve együtt vannak, de elég viharos a kapcsolat.Nem vagyok biztos benne, hogy megérte. Köszönöm,ha megosztjátok a tapasztalataitokat.
2018. okt. 31. 20:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%

3 hónapos volt a lànyunk az első évfordulónkkor, bár ő nem tervezett volt.

6 éve működik a dolog

2018. okt. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

Egy éve sem voltunk együtt, mikor terhes lettem. De maga a téma a szexeléssel jött, hisz felnőtt emberek megbeszélik az ilyesmit. Mi is megbeszéltük, hogy egyikünk sem vetetné el, úgyhogy ha akar, akkor jön.

Már a másodikat tervezzük.


Még annyi, hogy volt előtte két hosszú, évekig tartó kapcsolatom. Kalap sz.rt se ért egyik se. Most viszont boldog családom van, és nem elhamarkodottság volt a részünkről, hanem végre megtaláltuk azt, akivel családot kell alapítanunk, és nem volt értelme várni.

2018. okt. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
46%

Egy kedves barátnőm első gyermeke a párjával az első együttlétükből fogant meg.

Ma már házasok, három gyermekkel. Csodás, irigylésre méltó, boldog család. Lerí a párról, hogy ők egymásnak lettek teremtve.

2018. okt. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon lutri. Igaz mi nem terveztünk sőt, én eseményutánit vettem be 1 hónapos kapcsolatban de a legjobb döntés volt, 4 hónap után szakítottunk. Biztos van ahol jól is elsül a gyerek téma, hiszen alakulnak ki komoly kapcsolatok de nem értem miért akar valaki tudatosan gyereket vállalni ennyire friss kapcsolatban.
2018. okt. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
4-es vagyok, amúgy szerencsére nem estem tőle teherbe.
2018. okt. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Az ismerőseim között akad olyan példa ahol már 15 éve jól működik a kapcsolat, pedig fél évig sem ismerkedtek és már úton volt az első gyerkőc.Akad olyan is ahol pár év után szetmentek.

Semmire sincs biztosíték.Sajnos arra sem, hogy egy hosszú távú kapcsolatba született gyermek szülei x év után nem indulnak el külön utakon.

Rövid kapcsolatnal max nagyobb a rizikó.Viszont ha két felnőtt 30 év feletti emberről van szó (korukat nem írtad) szerintem sokkal érthetőbb a sietség és ők már nem csak érzelmektől vezérelve élik az életüket, hanem tanulva az előző kapcsolataik esetleges hibáiból megfontoltabban dönthetnek egymás mellett és hogy osszetartsak a családot mint egységet.

2018. okt. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
én úgy tapasztaltam, hogy még azokat a házasságokat is próbára teszi, amik régóta tartanak, mi 12 éve vagyunk együtt, így született meg a kislányunk és hát rendesen megjártuk a hullámvölgyet. friss kapcsolatba biztos hogy nem vállalnék gyereket, értem ez alatt azt, hogy az illetővel legalább 2-3 év együttélés kell ahhoz, hogy megbízhassak a kapcsolatunkban annyira, hogy arra gyereket vállaljak
2018. okt. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat.Látom vannak pozitív példák is. Igaz,hogy hosszú kapcsolatba vállalt gyerek sem garancia a későbbi boldogságra. A barátnőm 37 éves,a férfi 42. Szóval igaz lehet, hogy tudják mit akarnak, és mindkettejüket sürgeti úgymond az idő,elég céltudatosak is,talán sikerre viszik ezt a dolgot. Talán ez lehet az anyai ösztön,meg az igazi társ megtalálása,nem tudom,én egy kis pánikot is érzek részéről,hogy lemarad a gyerekről és szerintem az nem jó tanácsadó.Azért aggódom,mert ez a viselkedés nem vall rá,ő nem csinál meggondolatlanságokat. Bár tulajdonkèppen ezt a gyerek témát nagyon is tudatosan kezeli. Én csak drukkolok,hogy sikerüljön.
2018. okt. 31. 21:36
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Ha ismered, akkor gondolhatod hogy mennyire szíve vágya az hogy gyermeke legyen . Semmi nem garancia arra hogy együtt maradnak, ismerek olyat akik több évig próbálkoztak babával,összejött aztán meg szülés előtt szétmentek. Ha valóban olyan a barátnőd mint amilyennek leírod hidd el átgondolta azt a verziót is hogy egyedül neveli fel a gyereket.

Nincs miért aggódj.

2018. okt. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
14%
Az egyik barátnőm az első randin lett terhes, ennek több éve , azóta is nagyon jól megvannak és már második gyerek is van.
2018. okt. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!