Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen szültétek az első...

Hány évesen szültétek az első gyermeketeket? Jó döntés volt, hogy akkor vállaltál babát? Volt bármi, ami nehezítette a nevelést? Ha esetleg nem szültél, akkor megbántad mostanra?

Figyelt kérdés
Szívesen meghallgatom azokat is, akiknek sajnos nem adatott meg, hogy szülők legyenek. Aki éppen próbálkozik a babával, annak a párnak pedig nagyon sok sikert kívánok! 💖
2019. ápr. 14. 20:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Én 23 voltam, nem bántam meg. Az apja annak ellenére, hogy megvolt örülve hogy jajj gyerek, nem foglalkouik vele.
2019. ápr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
20 évesen. Ekkor már 2 éve dolgoztam házunk is volt tehát nem a semmire, férjem ekkor már 25 volt és 8 éve dolgozott. Életem legjobb döntése volt!
2019. ápr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
27 vagyok, most várom az elsőt :)
2019. ápr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
24 voltam, nem bántam meg, attól függetlenül, hogy a szüleimtől 250 kmre költöztem, oda ahol a férjem és a családja él és ahol a férjem munkája van, gondoltam majd a szüleim helyett anyósomék fognak támogatni a terhesség és az első pár hónap alatt, hát kb rá se néztek a gyerekre, sőt, csak gyomorfekélyt, és rengeteg szenvedést okoztak.
2019. ápr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

28 voltam, vartunk tobb, mint 1 evet, mire belevagtunk, hogy legyen eleg munkatapasztalatom, mert epp szakmat valtottam, es szerettem volna, ha van hova visszamenni dolgozni, de az a varakozasi ido nagyon hosszu volt a szamomra, es ha a ferjem nem marad eleg racionalis, nem vartam volna 1 honapot sem. Nem hiszek a jo meg rossz dontesekben, inkabb az elonyokben, hatranyokban meg a kivetkezmenyekben.


Elony, hogy tenyleg lett hova visszamennem, lett munkatapasztalatom, es egy szuper munkam, ami nagyon rugalmas is. Hatrany, hogy ennyivel kevesebb kozos idonk van a gyerekunkkel osszessegeben. A dontesunk kovetkezmenyei pedig, hogy munka mellett is el tudom hozni az ovibol a gyerekem koradelutan, viszont masodik gyereket igy korbab kesobb tudtunk vallalni, es meg 2 evet vartunk is ra. Eredetileg harom gyereket szerettunk volna, de csak egy bizonyos eletkorig, meglatjuk, igy belefer-e majd.


Ezek alapjan en nem tartom se jo, se rossz dontesnek, racionalisnak annal inkabb, de ha a szivem diktalt volna, es rajtam mulik, most mas dolgokat soroltam volna fel.

2019. ápr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
20 éves voltam, amikor próbálkozni kezdtünk, 26, amikor megdogant az első. Jobb lett volna hamarabb, bár ez sem hátrány, hogy a házasságunk első 6 évében csak ketten voltunk, talán emiatt is vészeljük át sokkal könnyebben a nehezebb helyzeteket is. A másodikat 13 hónappal később szültem, ez a lehető legjobb döntés volt részünkről, imádom, hogy szinte egykorúak, pedig még picik, annyira nincsenek összenőve. A harmadikra sem szeretnénk sokat várni. 😊
2019. ápr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
28 évesen, mert 4,5 évet vártunk rá.
2019. ápr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

38 évesen. Örülök, hogy megadatott, mègha picit késôn is.

Jò döntés volt, persze ha hamarabb talàlom meg a fèrjemet, akkor jobb lett volna hamarabb.

A nevelèst a kialvatlanság nehezïtette, fiatalabban jobban bírtam volna.

2019. ápr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

32 éves voltam az első szülésnél, majd 34 és 36.

Nekem így volt jó.

MOst, hogy a legnagyobb 11 éves elmúlt, az mondanám, hogy szülnék még egyet, ha pár évvel fiatalabb lennék. (Nem a családi kedvezmények és SZJA kedvezmény miatt:) )

2019. ápr. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
36 évesen, ez kicsit már öreg kategória, így könnyen lehet, hogy, nem is lesz tesója, most vagyok 38 éves. Szerintem olyan 30 körül optimális szülni az elsőt, a huszas éveim elején tuti nem élveztem volna az otthon töltött időt egy kisbabával, akkoriban inkább buliztam, mászkáltam, tanultam, nem bántam meg, hogy így alakult.
2019. ápr. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!