Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hihetek a barátomnak? Hogy...

Hihetek a barátomnak? Hogy mondjam el a családomnak, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Tűz és víz vagyunk,ő úgy éli az életét,hogy bármit megtehet,mert a családja gazdag és befolyásos,mindent elintéznek neki.A gimiben odavan érte mindenki,mert helyes és népszerű.

Én pedig egy átlagos családban élek,spórolunk,ahol tudunk és a sosem tartoztam azok közé,aki a társaság közepe.

Mégis együtt vagyunk 2 éve kisebb-nagyobb szünetekkel.Igyekeztünk titokban tartani a kapcsolatunkat és sikerült is.Viszont kiderült,hogy terhes vagyok.

Ő szeretné a babát és állítja,hogy próbál változni és felelősség teljes.De istenem,néha ő is olyan,mint egy 5 éves gyerek...Tényleg sokat változott,már nem olyan "röptében a legyet is" típus,de lehet,hogy csak azért szeretné a picit,mert azt hiszi,hogy az abortusz után elhagynám.

Még 17 éves vagyok,úgyhogy bárhogy is döntünk,a szüleimnek el kell mondanom.De nem kedvelik a barátomat,pedig nem is tudják,hogy együtt vagyunk.Egy részem szeretné a babát,de csak úgy tudnám megtartani,ha a barátom tényleg komolyan gondolta,amit mondott.Mert akkor feladnám az eddigi életemet és már jópárszor bebizonyította,hogy szeret,de ez most azért mégis csak más...



2013. jan. 15. 16:57
1 2
 1/20 MacsekCicus ***** válasza:
88%
Te ismered jól...a "kisebb-nagyobb szünetek" miért voltak? ha hülye meggondolatlan akkor itt is az lesz, megijedt hogy most mi lesz és sztem csak ezért akarja a babát....mindenesetre előbb mond el a szüleidnek és együtt döntsetek
2013. jan. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem 17 évesen még ne vállalj babát :) Ha tényleg szeret,később is lehet gyereketek :)
2013. jan. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
15%
Miért ne, szerintem jó szülők lesznek! ÉS mi a garancia, hogy később lesz?
2013. jan. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Sok mindenért voltak már szünetek,de mindig egymás mellett kötöttünk ki...Hivatalosan sosem mondtuk ki,hogy egy pár vagyunk,csak folyton együtt voltunk,mindent megbeszéltünk a másikkal és valahogy kialakult a dolog újra és újra.
2013. jan. 15. 17:13
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

Hát én ilyen körülmények mellett nem vállalnám. De nem is igazán azért, mert mennyire felelőtlen avgy sem, vagy akár hirtelen felindulásból mond ilyeneket, hanem azért mert még fiatal vagyok és nem érzem magam készenk arra, hogy felneveljek egy babát, főleg ennyire bizonytalan körülmények között.(te se vagy biztos benne, hogy miért akarja..) Szóval én nem vállalnám. Évek múlva ha még együtt vagytok és késznek érzitek magatokat, akkor tervezetten nekiálltok a babaprojektnek, ha meg nem vele lennél addigra, akkor meg mással.


szóval nem, nem vállalnám a babát.

2013. jan. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

tételezzük fel,hogy megtatrtjátok

de miből fogjátok felnevelni,ha még érettségitek sincs

2013. jan. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

Én sem vállalnám. Tudod te mekkora felelősség egy baba? Nem csak dédelgetni kell meg nézni h milyen aranyos. De nem ám. Még te is szinte gyerek vagy. Ráadásul egy ilyen se veled se nélküled kapcsolatban. És ha egyszer otthagy végleg? Ott állsz egy gyerekkel és 8 általánossal. Na akkor mi lesz veled?

A másik meg h magatoknak akartok gyereket vagy a szüleiteknek? Mert hiába pénzesek a szülei a gyerek nem az övéjük lesz. Nem az ő felelősségük lenne öltöztetni, etetni.... stb.

Sztem nem ártana ezen 1 kicsit jobban elgondolkoznod.

2013. jan. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
61%

Ez olyan mint valami film, és ez őszintén szólva elég kamu szagúvá teszi.


Ha el akarod cseszni az életed, akkor persze, tartsd csak meg, és higgy a barátodnak, mint egy naiv kis liba (ahogy eddig...)

Viszont ha van egy kis eszed, (amit kétlek, mivel felelőtlenül szexeltél) akkor elveteted, és elfelejted ezt a fiút.

Szerinted miért kellett két évig titokban együtt lenni?

Annyira tipikus az eseted, és még a szokásos trükköt is sikerült megcsinálnia veled, ügyes a srác, meg kell hagyni. (A trükk az, hogy úgy alakítja a naiv gondolataidat, hogy a végén az hiszed, neked származik abból előnyöd, ha titkoljátok a kapcsolatotokat.)

2013. jan. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
30%

Írtad, hogy a barátod szülei gazdagok. Ha ők akarnak unokát, akkor bátran vállalhatod. A barátod dolga az, hogy ezt a szüleivel megbeszélje, de utána neked is mondják a szemedbe. Ha a srác és szülei is akarják a gyereket, utána már szüleidnek sem lesz nehéz elfogadtatni.


Igen az eddigi gondatlan, szabad életed ezzel feladnád, viszont a korai felnőtt válásnak is vannak előnyei, gyerek mellett felsőoktatásban levelezőn simán tanulhatnál. Körülöttem sok 30-as karrierista csaj sír, hogy elcseszték az életüket azzal, hogy csak önmaguknak éltek, a férfiakat állandóan váltogatva képtelenek stabil párkapcsolatra, és már nem is remélik, hogy gyerekük lesz.


36F

2013. jan. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%
jav.: gondtalan
2013. jan. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!