Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkába állni vagy otthon...

Munkába állni vagy otthon maradni?

Figyelt kérdés

44 éves vagyok, három gyermekem van, jelenleg otthon vagyok, mint főállású anya.

Azt tervezem, hogy ősztől szeretnék dolgozni. Nem mintha unatkoznék, míg a gyerekek, oviban, suliban vannak, csinálom a dolgom, akik ebben vannak, tudják, hogy ez nem láblógatós otthon töltött idő. Viszont nagyon értékelem a helyzetemet, mert azokat a dolgokat is el tudom látni, amit rengeteg édesanya munka után vagy előtt, így több időm jut a gyerekekre, ha otthon, velem vannak.

Minden tekintetben ésszerűnek és fontosnak, a felnőtt élet normális velejárójának tartanám, hogy ősztől elmenjek dolgozni, függetlenül attól, hogy a férjem úgy gondolja, nem lenne jó döntés, de persze rám bízza a döntést. Anyagilag is megtehetjük, hogy otthon maradjak. Van diplomám, több szakmám is, tehát ez sem gond.

A dilemmám az, hogy a férjem a munkájából adódóan keveset van otthon hétközben ("cserébe" teljes anyagi biztonságot tud nyújtani nekünk), így a gyerekek valóban rám maradnak, tehát 8 órában biztosan nem tudnék dolgozni. A munkahellyel törvényszerűen együttjáró stresszre nem vágyom, és kifejezett karrier vágyam sincs.

Kérdés, hogy a mai világban, amikor amúgy minden bizonytalan, vajon megoldható-e a nyugodtabb élet gyerekekkel ilyen felállásban, ha dolgozom, vagy inkább a kiszámítható, gyerekek szempontjából is feszültségmentesebb megoldás a jó (vagyis élvezzem, hogy nem kötelező dolgoznom, több időm van magamra és a családra)? Nálam most nagyon 50-50%, a mérleg nem igazán dől semerre.

Aki ebben volt vagy van, mit választott? Mik a tapasztalatok? Ki milyen munkát végez a gyerekek mellett részmunkaidőben vagy távmunkában?


A rosszindulatú, nem építő jellegű válaszoktól kíméljetek! Köszi :)



2019. ápr. 15. 13:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%

Milyen sulid van?


Csak mert, 44 évesen, 3 gyerekkel, részmunkaidőben hol és mit akarnál dolgozni?

2019. ápr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

A részmunkaidő, mint olyan, alig-alig létezik.

És ha sikerül is kötni 6 órás szerződést, az a valóságban előbb 7, majd 7 és fél órás lesz.

Csak persze a fizetés marad 6 órás.

2019. ápr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Ja, és a 4-6 órás melóra még adj 1-2 óra utazás is.
2019. ápr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

Több dolgot kihagytál:

Milyen idősek a gyerekek? 3gyerek mellett nem egyszerű munkát keresni, minél kisebbek, annál problémásabb.

Milyen végzettséged van? Hol, milyen munkakörben dolgoztál a gyerekek előtt?

Milyenek a munkalehetőségek a lakóhelyed körül, egész más Bp. vagy pl. Borsod megye.


Én részmunkaidőben dolgozom a 3gyerek mellett, konkrétan félállásban, de ha kell, van segítségem. Mi is meglennénk a fizetésem nélkül, de nem szeretnék hosszú éveket kihagyni, illetve jól esik újra mással is foglalkozni, nekem szükségem van erre, hogy ne fásuljak bele a gyereknevelésbe.

Van időm a gyerekekre, a ferjemre, a munkámra, a hobbimra, a haztartasra és magamra is.

2019. ápr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

Én azért mennék, mert biztonságosabb több lábon állni a családnak, ha apa kiesik bármiért, meg a nyugdíjad sem lesz mindegy. Ha meg tudod oldani és nem lesz belőle válóok, hogy "cserébe" mit nem tudsz olyan tökéletesen megcsinálni, mint eddig, akkor utolsó utáni esélynek gondolom, hogy 44 évesen valamit beleírhass az önéletrajzodba.

Abban egyet értek, hogy a 6 órás munka a legtöbb helyen 8 órát jelent... max. rugalmasabban elengedik az ember lányát szülőire meg dokihoz. Távmunkában vagy otthonról jellemzően az olyasmiket lehet végezni, amit önállóan, online csinálhatsz vagy árulhatsz (tehát pl. nem tárgyalsz, házalsz, kiszolgálsz, szerelsz... stb., de nyithatsz webshopot, programozhatsz, fordíthatsz, kézműveskedhetsz, könyvelhetsz... ).

2019. ápr. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

Bár nekem (még) nem 3 gyerekem van,de mikor a gyerekek között visszamentem dolgozni ugyanúgy el tudtam mindent itthon látni,és a családdal is ugyanúgy foglalkoztam. Nekem az volt az érzésem,hogy energikusabb lettem,mert mikor itthon van az ember,hajlamosabb lelassulni (hiába nem kapcsoltam be sose a tvt). Szóval nekem az a tapasztalat,hogy jó kizökkeni és így könyebben megy az itthoni munka is,ráadásul magamra is jobban odafigyeltem. Igaz ez nem hosszú távon csináltam és tudtam,hogy el fogok jönni. Nekünk is beleférne,hogy háztartásbeli maradjak,de az előbbiek okán nem fogok. És azért jó érzés máshol is teljesíteni,sikereket elérni ;) A többiek véleményét viszont osztom,sajnos a 6 órásra is ugyanannyi munkát osztanak 1 idő után,csak annyi,hogy hamarabb haza mehetsz.

Gondold át! :)

Minden jót

2019. ápr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Nagy dilemma volt ez nekem is. A legkisebbel még gyesen vagyok, szeptemberben megy oviba. Rengeteget gondolkodtam, hogy legyen, itthon maradjak-e, vagy menjek vissza dolgozni. Két gyerek után mikor visszamentem, itthon nem sok időm volt semmire.

Végül úgy döntöttem, hogy visszamegyek szeptemberben dolgozni. Remélem, jól döntöttem.

2019. ápr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudo milyen végzettséged van, de esetleg tanulhatnál valamit amivel biztosan tudsz otthonról dolgozni. Akkor lenne munkád és mégsem lenne akkora változás az életetekben.
2019. ápr. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Miért érzem azt a kérdésedből, hogy te magad is az ellen vagy, hogy visszamenjél?

Ha nem akarsz nem mész, ennyi. Ha téged 40+ nőként kielégít a főanyaság otthon akkor hajrá, de azzal számolj, ha te most nem mész vissza normális helyre dolgozni, akkor ebben az életben már nem is fogsz, mivel hiába a több diploma meg a szakma, ötvenévesként senkinek se fogsz kelleni úgy, hogy nem dolgoztál már tízen éve.

Ha a férjednek meg jön a kapuzárás, ottmaradsz hárommal idős eltartott nőként. Én a helyedben nem tenném.

2019. ápr. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a véleményeket, tanácsokat! Nagyon hasznosak!

Kedves utolsó, 9es,sajnalom,hogy keserű vagy, talán veled ez történt? :(

2019. ápr. 18. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!