Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák akik több évig voltato...

Anyukák akik több évig voltatok otthon hogy ment a munkába állás?

Figyelt kérdés
Van két gyermekem( 4 és 7 évesek). Végre találtam munkát 8-4-ig. Nagyon felek az elszakadástól. Könnyen vissza lehet szokni? Gyerekek sem sínylik meg ugye? Biztos sokan már korábban átéltek ezt, ez most nekem nagyon fájdalmas viszont boldog vagyok, hogy végre én is megtalaltam a munkám.
2016. dec. 15. 09:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekkel is már meg lehet ebben a korban beszélni, hogy elkezdesz dolgozni, és ha látják, hogy ez neked mekkora öröm, akkor ők is úgy élik meg, hogy ez jó.

A változás meg az új napirend kicsit más tészta, az első két hét kicsit macerás lehet, de utána már olyan lesz mindenkinek, mintha sose lett volna másképp. :)

2016. dec. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a 3,5 évesem mellől mentem dolgozni, amikor ovis lett. Eleinte elég rossz volt, meg hiába, hogy előtte ugye egész nap talpon voltam, teljesen más igénybevétel volt a munka, így hetekig kegyetlenül fáradt voltam, de aztán belerázódtunk.

Az első hetek lehetnek nehezebbek, meg amíg kialakítjátok a napirendet (a 7 évessel gondolom kell már tanulni, a kisebbel játszani, mellette ott a házimunka). Amikor majd sikerült összerakni, hogy nagyjából mindenre legyen idő, akkor könnyebb lesz.

Kitartást!

2016. dec. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem a feladatoktól felek hanem hogy 4-ig nem látom őket. Ők sem engem. Még ovis mind a kettő de delig vannak.
2016. dec. 15. 09:37
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ki fogod birni. Es a gyerekek is. Mar nagyok.
2016. dec. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én élveztem nagyon és ők is. Sokkal szorosabb lett a kapcsolatunk, mert már nem voltam itt minden percben, így megtanulták értékelni azt az időt, amit velük töltöttem.
2016. dec. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

6 éves volt a fiam, amikor elkezdtem teljes munkaidőben dolgozni. Előtte otthon voltam vele, majd tanultam, és bár nem voltam folyamatosan otthon, hiszen nappalira jártam, de sokkal rugalmasabban osztottam be az időmet, nem volt gond a szünetekkel, volt időm az otthoni tennivalókat is elvégezni, mialatt ő oviban volt.

Az ő részéről semmi gond nem volt azzal, hogy elkezdtem dolgozni, hiszen ő addig is ovis volt. Csak nekem kellett megszokni, hogy 8-tól fél 5-ig nem vagyok otthon egyáltalán, és munka, ovi után kell még az otthoni teendőkkel is foglalkozni, illetve természetesen innentől kezdve sokkal jobban meg is osztottuk ezeket a férjemmel, de akkor is érezhető volt, a vásárlás, mosás, takarítás, ügyintézés nincs meg napközben.

A gyerekek szempontjából viszont szerintem egy teljesen normális élethelyzet, hogy dolgoznak a szüleik. Mindketten.

2016. dec. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Megszokták, de a kicsit megviselte. Ő 3 évesen került oviba, addig otthon voltunk (a nagy 3 évvel idősebb, ő 4 éves kora óta járt oviba).
2016. dec. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
De hiszen már nagyok a gyerekeid, mindketten oviban vannak napi 8 órában, gondolom. Most se találkoztok többet egy nap, nem? Voltaképpen már túl vagytok a leválás szakaszán.
2016. dec. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Fél 1-ig vannak oviba. Nagyon ragaszkodó gyerekek és én is. Nehéz ez😊.
2016. dec. 15. 20:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Miert nem alszanak ott az ovodaban?
2016. dec. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!