Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkába állni vagy otthon...

Munkába állni vagy otthon maradni?

Figyelt kérdés

44 éves vagyok, három gyermekem van, jelenleg otthon vagyok, mint főállású anya.

Azt tervezem, hogy ősztől szeretnék dolgozni. Nem mintha unatkoznék, míg a gyerekek, oviban, suliban vannak, csinálom a dolgom, akik ebben vannak, tudják, hogy ez nem láblógatós otthon töltött idő. Viszont nagyon értékelem a helyzetemet, mert azokat a dolgokat is el tudom látni, amit rengeteg édesanya munka után vagy előtt, így több időm jut a gyerekekre, ha otthon, velem vannak.

Minden tekintetben ésszerűnek és fontosnak, a felnőtt élet normális velejárójának tartanám, hogy ősztől elmenjek dolgozni, függetlenül attól, hogy a férjem úgy gondolja, nem lenne jó döntés, de persze rám bízza a döntést. Anyagilag is megtehetjük, hogy otthon maradjak. Van diplomám, több szakmám is, tehát ez sem gond.

A dilemmám az, hogy a férjem a munkájából adódóan keveset van otthon hétközben ("cserébe" teljes anyagi biztonságot tud nyújtani nekünk), így a gyerekek valóban rám maradnak, tehát 8 órában biztosan nem tudnék dolgozni. A munkahellyel törvényszerűen együttjáró stresszre nem vágyom, és kifejezett karrier vágyam sincs.

Kérdés, hogy a mai világban, amikor amúgy minden bizonytalan, vajon megoldható-e a nyugodtabb élet gyerekekkel ilyen felállásban, ha dolgozom, vagy inkább a kiszámítható, gyerekek szempontjából is feszültségmentesebb megoldás a jó (vagyis élvezzem, hogy nem kötelező dolgoznom, több időm van magamra és a családra)? Nálam most nagyon 50-50%, a mérleg nem igazán dől semerre.

Aki ebben volt vagy van, mit választott? Mik a tapasztalatok? Ki milyen munkát végez a gyerekek mellett részmunkaidőben vagy távmunkában?


A rosszindulatú, nem építő jellegű válaszoktól kíméljetek! Köszi :)



2019. ápr. 15. 13:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
21%

Velem nem, de a környezetemben nagyon sok 40+ férfi őrül meg, vagy távozik el hirtelen, akire nem is gondolt volna az ember.

És ne felejtsd el azt se, hogy már most évezredekkel le vagy maradva egy fiatal diplomástól 44 évesen munkavállalás szempontjából, nem hogy 10 év múlva majd' 55 évesen úgy, hogy nem dolgoztál vagy 15 éve.

2019. ápr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
93%
A leírtak alapján az a véleményem, hogy én nem mennék dolgozni, legalábbis egyelőre. Nem keresgélnék különösebben, de ha hallanék valamit, vagy szembe jönne egy részmunkaidős állás, akkor nyitott lennék rá. Persze a munka jellegétől is függ.
2019. ápr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
78%

Én másfél éve mentem el dolgozni, amikor a kicsi 4 éves volt. A férjemnek kicsit megrendült a vállalkozása, és szükség volt még egy fizetésre. Összeségében nekem nagyon jó volt, emberek között voltam, értelmes dolgokkal foglalkoztam, jó volt a hangulat. De rettenet sok volt a munka, konkrétan elvégezhetetlen, és napi 9 órát voltam távol, egyszerűen annyira lefáradtam agyilag, mire hazaértem 6 óra előtt, hogy nem volt energiám a gyerekeimre. Plusz anyósomék hordták őket különórákra, azt se tudtam, kihez járnak, ez is zavart...

Aztán teljesen véletlenül szembejött egy szimpi hirdetés itt helyben, ahol élünk. Megpályáztam, és az interjún bedobtam, hogy még GYET-en vagyok, szóval nekem a 6 óra munka tökéletesen megfelelne. Ennek nagyon megörültek, nyilván, mert kevesebbet kell fizetniük, de így is jó pénz, és azóta ott vagyok. A lehető legjobb ez így nekem. Nem egy nagy karrier, amit csinálok, sokszor láblógatós is, de soha nem kell elkéredzkednem szülőire, anyák napjára, és végre megismerem a tánctanárt :D

Szóval én a magam példájából kiindulva azt tanácsolnám, hogy állj csak munkába, de ha nem szorultok rá a pénzre hirtelen, akkor ragaszkodj a részálláshoz.

2019. ápr. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
91%
13-as vagyok. Az jutott még eszembe, hogy ha látsz valami neked tetsző állást, akkor nyugodtan kérdezz rá, hogy nem lenne-e elég nekik belőle egy részmunkaidős. Hátha szerencséd lesz, csak mivel annyira kevés a részmunka, eszükbe sem jutott úgy hirdetni, nem gondolták, hogy bárki keresne olyat.
2019. ápr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2019. ápr. 18. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!