Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet baja az 1 éves babámnak,...

Lehet baja az 1 éves babámnak, ha bekapott egy gyufát es lenyalta rola a mérget?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kisfiam talalt kint az udvaron egy gyufat, mikozben teregettem a ruhakat. Eszrevettem egybol mentem kimosni a szajat, a nyelven is rajta volt a méreg. Lehet valami baja? 😞😞😞😞
2019. ápr. 15. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Talán ügyelet?? 🤷‍♀️ sajnos ezt nem lehet megmondani, hogy okozhat e bajt
2019. ápr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Nézd meg a gyufásskatulyát, azon rajta van a méreg neve, meg hogy kihez fordulj, ha lenyalogatja a gyerek.
2019. ápr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyufán nem kifejezetten "méreg" van, hanem foszfor-réteg. Ha baja van vidd ügyeletre!
2019. ápr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Már azzal kezdtem volna, hogy viszem az ügyeletre.

Innen mi hogy mondjuk meg, mi baja lehet tőle?

2019. ápr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, a mai gyufákon már nem fehérfoszfor van, ami mérgező. Régen ezzel lettek öngyilkosok a cselédlányok, meg mérgezést kaptak tőle a gyufagyári munkások.

A modern gyufa nem veszélyes.

2019. ápr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

az nem méreg lol

nyugi nem lesz baja

2019. ápr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kisfiamnak semmi baja nem lett, hála Istennek!
2019. ápr. 16. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!