Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elfogadható elethelyzet az,...

Elfogadható elethelyzet az, hogy ha egy szegény 4 gyerekes anya, aki elvesztette a férjét a neten kér segítséget?

Figyelt kérdés

Főképpen anyagi segítséget, vagy munkalehetőséget.


Nagyon szomorú helyzet, úgy olvastam. Az anyuka írta, hogy 4 gyerekkel maradt magára és semmi munkatapasztalata, csak szeretne tulelni. Az elmúlt 10 evben 'csak' gyerekezett.


A kérdés az, hogy ez a mai világban helytálló, hogy mindent a férjemre teszek fel? Vagy 4 gyereket nem is lehet másképp vállalni, vagy valami nagyon gazdag felmenőkkel, hogy az ember egy ilyen komoly szerencsétlenséggel ne kerüljön a szakadék szélére anyagilag. Lelkileg mindenképp. Szóval elkerülhető ez, vagy a 4 gyerekes lét velejárója. Nagyon sajnálom a családot ismeretlenül is.


2019. ápr. 16. 20:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
72%

Elfogadható.

Sajnos előre készülni tragédiára nem lehet.Azért 30-40 évesen meghalni nem normális dolog..😣

Annyiban tudsz,hogy biztosítás,és abból a hiteleket és temetést ki lehessen fizetni.Csak hát meg is kell élni,étel,ruha,cipő,rezsi,iskoláztatás.Ezt egyedül jó munkával sem lehet bírni 4 gyerekre.

Ki dolgozzon,ha 4 gyermekkel otthon van az anya?Csak a férj tud keresni.Valakinek el kell látnia a gyerekeket közvetlenül is,nem csak anyagilag.Persze,ha anya munkából megy szülni,megint más a helyzet.De nyilván 4 gyerekkel nem veszik vissza,újat meg hogy találjon.Nem mindenki jó a munkájában 10 év után.Oké,több lábon kellene állni,ez tény.De mostmár megtörtént a tragédia,segíteni kell.

2019. ápr. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
48%

Nem elfogadható.

Nem csak halál eset lehet, hanem válás is. GYT se olyan, hogy abból vígan elél a család, pláne ha anyuka nem dolgozott korábban. Akkor mit csinál? Pörög, hol találhatnak megint jól kereső párt, hogy életben maradjanak a gyerekkel? Egyedül is életképesnek kell lenni, gyerekkel is, meg gyerek nélkül is, nem várni, hogy majd más megteremti a jót, meg a készt.

És igen ahogy előttem írták, aki akar 4 gyerekkel is dolgozik, aki meg nem az 1 mellett is csak a kifogásokat keresni, miért mereszti otthon X éve a popóját, míg a társa hülyére dolgozza magát, hogy legyen mit költeni.

2019. ápr. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%

“Ki dolgozzon,ha 4 gyermekkel otthon van az anya?”


Érdekes más is meg tudja/tudta oldani több gyerek mellett is azt, hogy dolgozzon. De a megoldás ennél sokkal egyszerűbb: nem kellett volna 4 gyereket szülni, ha a munka már derogal! Igen is bele kell abba is gondolni, hogy mi van, ha bármilyen okból kifolyólag egyedül maradok a gyerekkel! Mert akar le is betegedhetne a férj vagy válásra is sor kerülhet. Nem lehet arra alapozni, hogy majd a férjem eltart. Annyi gyereket kell vállalni, amennyi eltartása egyedül sem okoz problémát!

2019. ápr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
50%

#13-as válaszoló.Neked hány gyermeked van,hogy tudod,mit csinálnak 4 gyermekkel az anyukák és mi fér bele az idejükbe?

Nekem van 3,és bizony azokkal foglalkozni is kell,nem csak"leszülni".Iskola,óvoda,legkisebb itthon 1 éves.Legnagyobbal tanulni,gyakorolni,középsővel gyurmázni,színezni,hordani őket ide-oda reggel délután,legkisebbel is foglalkozni,nem csak az,h gyere nézd meg hogy mosogat anya,vagy juj most teregetünk...ezek mellett meg a többi házimunka.Akkor én emellett hogyan dolgozzak?Várom az ötleteket.2eske és 3aska között visszamentem a munkahelyemre.De most aztán nem fogok,max.kis vállalkozásba kezdeni,mert 3 gyerekkel ki az aki újonnan felvesz?

Tehát addig a gyed,családi mellett igenis a férjem gondoskodik rólunk.Sőt támogat abban is,hogy foglalkozzak a gyerekeinkkel.Egyedül a gyedemből nem tudnám eltartani a 3 gyereket,de nem is csak én vállaltam őket.

De!Mivel előrelátóak vagyunk,így azért nyilván teszünk félre,mindent bebiztosítottunk,hogy ha valamelyikünkkel történne valami,ne hagyjuk nyomorban a másikat.Attól még sajnálom,akivel megtörténik ez,és nem gondolkodik előre.Ebben a helyzetben én is ezt tenném a gyerekeimért.

2019. ápr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
77%

#14: Képzeld el 2 van. Tudom mivel jár gyerekeket nevelni és addig nyújtózkodom ameddig a takaróm ér! Egyrészről.

Másrészről pedig a férjem, aki amúgy a társam mindenben, továbbá a gyerekeim apja pontosan ugyanúgy kiveszi a részét a gyerekekkel való foglalkozásból, sőt még a házimunkából is, mint én, mert nem csak az enyémek a gyerekek, ahogy a háztartás sem csak az én feladatom ellátni.

Nem kötelező ám 3 évig otthon csücsülni a gyerekkel, én is 1 éves korukban mentem vissza dolgozni, ők meg bölcsibe. Na nem azért, mert húú de rá vagyunk anyagilag szorulva, de így bőven többet tudunk félretenni, arról nem is beszélve, hogy bármi történhet (neadjaisten) a férjemmel is, hosszabb időre lebetegedhet és akkor bizony mínusz egy bevétel. Akkor miből fogunk megélni?! Igen is előrelátóan kell lenni és ne elégedjen már meg annyival egy nő, h sorozatban kiszül magából 3-4-sok gyereket és mindegyikkel otthon ül 3 évet, aztán ha ezt összeadod, akkor már ott tartunk, h 10-12 évet simán otthon van, anélkül h egy Ft-t is keresne. Azért na! Egy család vagyunk nyilván, de nem fogom elvárni a férjemtől, h tizenéveken át tök egyedül tartsa el a 2 (kérdező esetében 4!!) gyerekemet + engem, kidolgozva a belét.

Munka után is lehet foglalkozni a gyerekekkel. Nem, nem csak anyukának, ugyanúgy apukának is.

Vagyunk úgy anyagilag, hogyha bármi történne vagy velem vagy a férjemmel, egyedül is bírnánk anyagilag. Másképp nem is vállaltam volna 2-t, ez ilyen egyszerű.

Érdekes módon a környezeteben mindenki meg tudja oldani, h 3-4 gyerek mellett dolgozik, csak ugye kényelmesebb otthon csücsülni tizenéveket, mert én gyereket nevelek címszóval..

2019. ápr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
...a 2 gyerekünket.*
2019. ápr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
66%
14es, lehet meglep, de a gyerekkel foglalkozást a legtöbben munka után is meg tudják csinálni.. És igen, az apjuk a társam, ő is kiveszi a részét a dolgokból, így majdnem zökkenőmentes a helyzetünk.
2019. ápr. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!