Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Haza szeretnék menni, a...

Haza szeretnék menni, a férjem nem?

Figyelt kérdés
10 éve élünk külföldön. Eddig nem szerettem volna hazaköltözni, most viszont van egy 2 hónapos kisfiam és utálok itt lenni. A férjem viszont hallani sem akar a hazamenetelről. Hiànyzik a család, barátok, társaság a babának, főleg a későbbiekben. Itt is van rá megoldás, de az nem ugyanaz. Otthon kinyílna kicsit a világ. Ti mit gondoltok?
2019. ápr. 21. 17:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
67%
Azt, hogy a férjednek van igaza.
2019. ápr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%
Arról, hogy a két hónapos gyerekednek hiányzik a társaság? Arról azt, hogy neked hiányzik, csak alattomos módon ráfogod a gyerekedre.
2019. ápr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
86%
Ha a férjed nem akar, akkor nem kényszerítheted. Sőt, ha elválsz, még akkor sem viheted olyan könnyen a gyereket. Utazz haza néha, most ráérsz.
2019. ápr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
60%
Ez van amikor unatkoznak a nők, a gyereknek nem hiányzik és nem fog soha hiányozni a társaság. Talál majd magának.
2019. ápr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
86%

Át kell gondolni alaposan. Milyen érvek és milyen ellenérvek vannak a dolog mellett?

Szerintem az anyagiak is elég fontos dolgok, itthon meg tudnàtok élni?

Egyik ismerősöm is hazajott sok év után. Havi 150ért kapott munkát. 2 hónap múlva visszaköltözött külföldre, azt mondta ő nem hajlandó ennyiért dolgozni. Ez sem utolsó szempont sajnos. Illetve a gyerek. Milyen óvoda, iskola van kint? Itthon hova járhatna?

A társaság miatt szerintem ne feltsd a babát, ő teljesen be fog illeszkedni, mivel ott született. A család más kérdés, de szerintem azt is meg lehet oldani, hogy sűrűbben járjatok haza.

2019. ápr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
42%
En megértem ha nem érzed jól magad kint és hazavágysz. Csak ne fogd a gyerekre. Ha haza akarsz jönni, egyszerűen gyere. Csak egy életed van, ne éld le ott ahol nem érzed jól magad. Én is hazajönnék a barátaimhoz a helyedben, mindegy hogy kint kolbászból fonjak a kerítést. Egyre jobban meg lehet már élni itthon is, a pénz egyre kevésbé szempont.
2019. ápr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
88%
A kapcsolatban ket egyenlo fel van jo esetben, mindket velemeny egyarant fontos. Miert nem akar a ferjed hazakoltozni? Nem kapna konnyen munkat? Te dolgoztal a gyerek elott? Ha o nem talal otthon munkat, el tudsz helyezkedni? Nem opcio, hogy par honapra hazamenj?ilyen messze eltek? Mennyire nehez hazaugrani? Meddig tart a szulesi szabadsagod? Ki a fo kereso nalatok?
2019. ápr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%

"Ha haza akarsz jönni, egyszerűen gyere. Csak egy életed van, ne éld le ott ahol nem érzed jól magad."


Azért ez nem így működik. A gyerek külföldön született, ott él, dolgozik az apja, nem lehet csak úgy elköltözni vele, ha az apa nem akarja. Ez egy hosszú jogi procedúra. Ráadásul az sem mindegy, hogy milyen országról van szó, és a gyerek milyen állampolgár.

2019. ápr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Megértem a problémádat, de a férjed véleményét is. Gondolom anyagilag nem kicsit megérte külföldre mennetek, gondolj bele milyen érvágás lenne hazamenni és feleannyiból gazdálkodni kisgyerek mellett. És nézd a gyerek érdekét elsősorban, ne a sajátodét (persze, a sajátod sem elhanyagolható, de szerintem a kicsié fontosabb), hát szerintem hosszú távon neki is jobban megéri ha nem szenvedtek kárt semmiben, megkap mindent megszorítások nélkül, és ahogy fölöttem is megírták, egyelőre társaság tényleg nem kell neki, amikor meg igen akkor majd úgyis talál magának akár itthon akár kint...
2019. ápr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi normális válaszokat.

Rosszul fogalmaztam, mert nem a babára fogom a társaságot. Nekem hiányzik, de ha nem adom be oviba, akkor neki is hiányozni fog a szocialiáció.

Amíg kapom az itteni gyed-et, még 5 hónapig (itt összesen 9 hónap és nem feltétlenül a gyerek születésètől utalják), utána vissza kell mennem dolgozni. Akkor beadhatom a gyermekem bölcsibe, ami olyan drága, hogy az egyikünk fizetése elmenne rá, plusz nem szívesen adom be a 7 hónapos babám idegenekhez. Vagy maradhatok, de elveszítem a jelenlegi munkám.

De igazából nem értem miért baj az, ha valakinek jobban hiányzik a család? És nem szeretnék a párom nélkül döntést hozni. Látja ő is, hogy nehéz nekem, de itt ő pl nem maradhat itthon helyettem.

A ahhoz hasonló tanácsokat pedig, hogy együk meg amit főztünk, ha lehet mellőzük.

Ha van kis gyógymód a honvàgy enyhítésére, azt megköszönném.

2019. ápr. 21. 20:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!