Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Haza szeretnék menni, a...

Haza szeretnék menni, a férjem nem?

Figyelt kérdés
10 éve élünk külföldön. Eddig nem szerettem volna hazaköltözni, most viszont van egy 2 hónapos kisfiam és utálok itt lenni. A férjem viszont hallani sem akar a hazamenetelről. Hiànyzik a család, barátok, társaság a babának, főleg a későbbiekben. Itt is van rá megoldás, de az nem ugyanaz. Otthon kinyílna kicsit a világ. Ti mit gondoltok?
2019. ápr. 21. 17:44
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
85%
15 éve élek külföldön, sok embert láttam már magam körül hazamenni az biztos , hogy nem való mindenkinek a külföldi lét. Ha 10 év alatt nem szereztél barátokat, 10 év alatt nem jutottál el odáig, hogy jól érezd magad, akkor nem is fogod soha. Ez kizárólah rajtad múlik.
2019. ápr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
97%

Mi már akkor hazakoltoztunk amikor terhes lettem, párom sem akarta h ne ismerje a babánk a családot, stb...

És mai napig nem bánom. 1 éves múlt. Nagyon jó h itt vagyunk, család, barátok stb..

2019. ápr. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Kedves 11-es, találtunk barátokat, csak az a baj, hogy az olcsóbb lakhatás érdekèben lassan 1 éve videkre költöztünk. Így a barátok eléggé távolra kerültek.
2019. ápr. 21. 21:43
 14/28 anonim ***** válasza:
75%

"Egyre jobban meg lehet már élni itthon is"

Hát persze, igaz a minimálbér a 100 ezer forintot sem éri el.. Fizetett hirdetést láthattunk?


Kérdező, az a baj, hogy mivel már közös gyerek van, ezt kettotoknek kell eldönteni. Ha a párod nem akar hazajonni, nem sok mindent tehetsz. Később ha nagyobb lesz, akkor már a gyerek szava is döntő lehet. Ha külföldön kezdi majd el a sulit, akkor utána már elég kitolàs lenne hazahozni Magyarországra. Ő be fog ott illeszkedni 100%.

Próbálj esetleg a környéken kisgyerekes anyakkal ismerkedni. Vagy meggyőzni a férjed, hogy koltozzetek el.

2019. ápr. 22. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
72%
Gyerek érdekét nézd neki kint jobb lesz mivel pici bölcsibe oviban tud barátokat szerezni mivel azt nyelvet tanulja meg férjed sem akar hazajönni gondolom jó munkája van jó fizetése.
2019. ápr. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
61%

Hol éltek?


Nem értem, hogy miért most jutott eszedbe, hogy hiányzik a család. 10 évig nem hiányzott?

2019. ápr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó, valószínűleg 10 évig elfoglalta magát munkával és egyéb dolgokkal, de most otthon van egyedül egy pici babával, nem ritka ez a jelenség, hogy ilyenkor vágyik jobban társaságra, segítségre valaki. Az országon belül is gyakran előfordul, hogy kisbaba mellett jobban vágyik a messzebb élő rokonokra, ismerősökre az ember...csak országon belül még nagyjából megoldhatóbbak a távolságok (bár nem mindig ideálisak így sem)
2019. ápr. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
58%
Nézd utolsó, ha 10 év alatt nem tálalt magának barátokat, akkor vele van a probléma, nem a környezettel. Külföldön élek én is 7 éve, de vannak itt is barátaim. Nem tudom ő hol el, de a világon mindenütt van lehetőség társaságba járni, dolgozni, bébiszittert igenybevenni. Nálunk pl már a pár hónapos gyereket is el lehet vinni gastouderhez és lehet mellette dolgozni. Nem, nem kerül egy vagyonba, mert ha mindket szulo dolgozik, ag önkormányzattól kapnak rá támogatást is.
2019. ápr. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
90%
Angliában él a kérdező feltételezem. Itt jár 9 hónapig a gyes és utána ovi, nursery, ami valóban egyhavi minimálbér. De miért is kerestek minimálbért, ha 10 éve kint vagytok? A council lakás járhatna nektek is, meg egy csomó benefit, UTC. Érdekes, hogy 10 évig nem volt honvágyad? Vidék sem kifogás. Fogd a gyereked, üljetek be a kocsiba, vidd el a közeli városba, baba-mama foglalkozások, babaúszás, stb. Gondolom más barátaidnak is van gyereke, üljetek össze. Mi folyamatosan ezt csináljuk.
2019. ápr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Mint már írtam vannak barátaink, de másik városba költöztünk, így ők is távol vannak.
2019. ápr. 24. 20:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!