Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két kisgyermekünk van, férjem...

Két kisgyermekünk van, férjem 2,5 hónapja dolgozik egy cégnél és táppénzre kénytelen menni, aggódom, mert hitelünk is van, kirughatják a táppénz miatt?

Figyelt kérdés

Előbb szabadságából használt el néhány napot, de most van a sürgősségin, mert lehet, hogy trombózisa van.

Éjt nappallá téve dolgozott idáig a munkahely után ment délután maszekolni.


2015. júl. 7. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Ki. A táppénz nem nyújt védettséget.

Egyébként a maszekolás tényéért is kirúghatják. Törvény szerint másodállást csak a főállás szerinti főnök tudtával és engedélyével végezhet valaki, főleg, ha a másodállás miatti fizikai terhelés miatt a főállását sem tudja elvégezni. Mivel túlhajtotta magát, ez fennáll.

2015. júl. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja, nyilván a másodállás miatt lett trombózisa...
2015. júl. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A te fizetésedből mennyire jönnétek ki?
2015. júl. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Táppénz miatt hivatalosan nyilván nem rúghatják ki, de tudjuk, hogy az elmélet és a gyakorlat nem mindeig fedi egymást. Ráadásul próbaidős.
2015. júl. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Táppénz miatt nem, de táppénz alatt igen. Próbaidőnél pedig nem kell indokolni.
2015. júl. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az én fizetésem a mindig fix bevétel, mert a férjem évek óta küzdött azzal, hogy nem tud elhelyezkedni, legalábbis nem hosszabb távra, bejelentve.

Én betegen is elmegyek dolgozni, mégha félholt is vagyok, 16 éve egy helyen dolgozom és tudom, hogy leginkább az én fizetésemre számíthatunk, e hónapban is rengeteg túlórám lesz. Túlóra nélkül 12 órás műszakokkal és éjszakázással 220.000 körüli a bevétel a családi pótlékokkal együtt a férjem fizetése nélkül.

2015. júl. 7. 11:59
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudja a főnöke, hogy maszekol mivel az ott előállított anyagból vásárol rendes áron, hogy aztán azzal dolgozhasson, nem nevezném másodállásnak, mert van olyan, hogy sok munka összejön így, olyan is van, hogy hosszú ideig semmi.
2015. júl. 7. 12:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tévedek, akkor még tart a próbadiő. Sajnos ezalatt bármikor felmondhatnak a férjednek indoklás nélkül :(
2015. júl. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!