Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Császármetszés után mennyi...

Császármetszés után mennyi idővel lehet elkezdeni a testmozgást? És milyen gyakorlatokat lehet először végezni?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 21. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Én 3 héttel utána kocogtam, óvatosan tornáztam, hasizomra 'love your belly' feladatokat csináltam.
2019. ápr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ te mennyire voltál edzett előtte mennyire voltál aktív terhesség alatt. Ha edzett vagy es fiatal is, a seb gyorsabban gyogyul. Tapasztalat. De! Császár az nagyon komoly műtét. Nekem volt császárom akkor punnyadt kövér voltam. Most 4 évre rá ugyanott felvagtak endometriozis miatt, igaz nem vágtak a méhem de azért csak 10 cm vágás. A külső varrasokat osszehasonlitva most 100x gyorsabban gyógyult. Fel evvel előtte kezdtem futni.utóbbi műtét után 4 héttel kezdtem lassan futni, első héten éreztem, hogy talán túl hamar kezdtem, de 2. Hét mar jobb volt. Most tartok itt. Elotte a 6:15 perc/km volt a kényelmes tempom meg 10-12km en is, most 6:35. 3 perccel gyengébb vagyok meg a legjobb idoimnel. Csaszarnal mikor punnyadt voltam, szerintem ha mozogni akartam volna, hagytam volna magamnak minimum 3 hónapot.ha edzett lettem volna, kb felet, de nagyon lassan kezdtem volna
2019. ápr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Előző. A császár előtt van egy terhesség is, túlterhelt ízületek, szétvált hasizom, vérszegénység.

Meg egy kisbaba, akit napi sokszor emelgetni kell. Az enyém pl 4,5kg volt.

Meg tejelválasztás, amihez pihenés kell. Plusz az izomlázat a szoptatás alatt kerülni kell.


Ezek miatt az első 6 hétben pihenés javasolt. Mondjuk én is az 4. Naptól sétáltam a kutyával, az első napokban 15 percet, 5. Naptól takarítottam, de pl a porszívót a párom vitte fel a lépcsőn.


6 hét után a hasfalat erősítő spec torna javasolt.

A kisbaba miatt amúgy szerintem a séta a legjobb, az jöhet hamar.

2019. ápr. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!