Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtok olyanról, hogy egy...

Tudtok olyanról, hogy egy családban két down kóros gyerek született?

Figyelt kérdés
Úgy értem ugyanazon szülőktől, és nem ikrek, hanem két különböző terhesség.
2019. ápr. 29. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
10%

1) down szindroma es NEM down kor !!

2) NEM orokletes, tehat erre pont annyi esely van, minthogy neked ket egeszseges gyereked szulessen

2019. ápr. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kérdésem az volt, hogy hallottatok-e ilyen családról, nem kiokositást kértem.
2019. ápr. 29. 10:02
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Csak hallottam róla és nem is itthon, hanem külföldi fórumon. Hogy van -e benne igazság, azt nem tudom.

Egy biztos: az Isten, áldás, csodálatos és hasonló szavak minden harmadik mondatban benne voltak. Nem is hiszem, hogy ép ésszel el lehetne viselne ezt, főleg kétszer.

2019. ápr. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Csak mert az én orvosom azzal nyugtatgat, kizárt hogy egy anyának kétszer legyen downos magzata. Legalább is az ő praxisában még nem hallott ilyenről.

2019. ápr. 29. 10:53
 5/10 A kérdező kommentje:
Persze tudom, ez nem mérvadó, bármi megtörténhet.
2019. ápr. 29. 10:55
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kizárt! Sajnos nekem az ismeretségi körömben van egy házaspár akiknek 1 down szindrómás után született egy egészséges,majd egy újabb down-os. Magyarázat nincs rá,egyszerűen csak így jött ki az aránylépés :(
2019. ápr. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hat, barmi lehet...

Engem azzal nyugtatott a doki, h 2x nem vetelek el, hat osszejott...:(


Biztos hallottal a spanyol csaladrol, akinek beleesett a kutba a 2 eves gyereke es meghalt?!

Na ennek a csaladnak az idosebbik gyereke szivrohamban hunyt el 3 evesen 😭


Szoval, barmi megtortenhet...

Inkabb probalj meg pozitivan hozzaallni.

Tudom, hogy nehez, de csak igy lehet!

Sajnalom, amin at kellett menned, kitartas!

2019. ápr. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Ikerpárt ismerek. Viszonylag jól szűrhető a down.
2019. ápr. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Hát egyszer, még kiskoromban láttam a TV-ben egy olyan sorozatot ami beteg gyerekek és szüleik életét mutatta be és az egyik részben egy hármas testvérpárról volt szó akik mindhárman down kórosak voltak. A szülőket már a második baba után is kivizsgálták és elvileg minden rendben volt velük, mégis mindhárom lányuk beteg lett. Szóval kicsi az esélye, de sajnos nem lehetetlen.
2019. ápr. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám gyógypedagógus, neki volt olyan down szindrómás tanítványa, akinek a testvére is az volt, illetve olyan is, ahol a downos gyerek után a kisebbik tesó autista lett.

Statisztikailag nem túl nagy rá az esély, de megtörténhet.

2019. ápr. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!