Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megkérni őket,...

Hogy lehetne megkérni őket, hogy a gyerekeket ne hozzák? (Kínos szituáció, magyarázat lent)

Figyelt kérdés

Minden nyáron egy kisebb baráti társasággal elmegyünk 1-2 hétre nyaralni valahová tengerpartra. Kb 10-13fő általában. Ez tényleg a pihenésről, bulizásról szól, szóval hacsak nincs valami nagyobb látványosság, akkor ez az idő lazsálással telik. Viszont van egy pár, mindketten a csapat részei, 3 gyerekük született az utóbbi években (5-3-2 évesek a lányok), így ők nem voltak velünk már évek óta... Tegnap volt egy iszogatás, szóba jött megint, hogy akkor idén hová menjünk, mennyi időre, mikor és ott volt a pár férfitagja is, de ő úgy nem szólt bele ebbe, meg nem is beszéltünk erről komolyan, szóval semmi konkrétum nem volt. De ma a barátnőm (a felesége) írt, hogy hallja idén is lesz nyaralás, és hogy most se gyerekágyat nem fekszik, se nem terhes, szóval tuti jönnek ők is. Ez rendben is lenne, de hoznák a gyerekeket...


Ne értsetek félre, nem vagyunk gyerekutálók, vagy bármi, sőt, nagyon szeretem őket, sokat vagyunk velük. Viszont nem annyira veszik észre magukat, vagy azt, amikor másoknak már teher az ő gyerekeikre figyelni, szórakoztatni őket. Ráadásul mind a hárman 5-6 óra környékén már kezelhetetlenek, mennek neki egymásnak, másoknak, hisztiznek és olyankor tényleg a túlélésre kell velük játszani.

Legutóbb egy eseményen voltunk együtt, a barátnőm simán elnézte, hogy szűkruhában, 12 centis sarkú cipőben rohangálok a két kisebb után, vagy hogy egyszerre cipelem őket, hogy ne rohanjanak ki az út szélére. Attól félnek a többiek, hogy akkor ez nem az a laza bulis nyaralás lesz, hanem mindenki be lesz fogva valamire... Van rajtuk kívül még 2 kisgyerekes pár, de náluk fel sem merült az, hogy gyerekkel jöjjenek.

Nekem van a legszorosabb kapcsolatom az anyukával, így mindenki tőlem kéri, hogy beszéljek vele. Mégis kicsit úgy érzem, mintha ezzel "kizárnánk" őket, vagyis talán nem jó ötlet olyat kérni, hogy ne hozzák a gyerekeket.



2019. máj. 1. 19:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Ha merészebb vagy, ezt így, ahogy leírtad, megmondod nekik. Az én farkamat már egyszer sem verték volna a csalánba azzal, hogy rám passzolják a kölyköket egy közös programon, már akkor mondtam volna, hogy bocs, de biztos nem vállalom, bulizni jöttem, minek hoztátok el őket, ha ti nem tudtok velük foglalkozni?

Ha nem akarsz ilyen nyers lenni, akkor is lehet kulturáltan közölni, hogy ez gyerekmentes nyaralás, a másik pár sem hozza a sajátjait, mivel nem lesz biztosított semmilyen felügyelet, mindenki kötetlenül szeretne szórakozni. Ha megértik jó, ha nem, akkor meg sértődjenek meg. Nem minden az ő neveletlen gyerekeik körül forog.

2019. máj. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Neken az a fura,hogy őj komolyan azt gondolják egy ilyen utra vinnék a gyerekeket is . Ezt csak finoman de hatarozottan lehet.
2019. máj. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen megértem az álláspontotokat, már csak azért is, mert nekem se lenne kedvem kínlódni más gyerekeivel a nyaralás alatt végig. Másrészről, én biztosan nem mennék el ennyi időre a gyerekeim nélkül. Nekem kettő van, nem vagyok befordult ősanya, aki soha egy métert se megy nélkülük, de nekem 2 éj a max. (akkor is 2,5 éves volt már a nagyobb, a kicsi még nem volt). Szóval számoljatok vele, hogy akkor nem fognak inkább menni. De mondom, én megértelek titeket, én is utálnám, ha más kölkei után kéne futkosnom, nagyon gáz, hogy nem veszik észre magukat.
2019. máj. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ez nem utálat igazából, mert van, hogy magamtól megyek hozzájuk, hogy kicsit gyerekezzek, vagy simán vigyázunk a három gyerekre a párommal, de néha már tényleg a zavaró szinten vannak... Elhiszem, hogy nehéz nekik így három kicsivel, de közben ott van az is, hogy anyagilag beleférne nekik egy állandó bébiszitter, ott van az összes nagyszülő is, de tőlük sosem kérnek segítséget.
2019. máj. 1. 19:21
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos ezt akkor kellet volna közölni vele, amikor felvetette, hogy a gyerekeket is elhoznák. Csírájában már ott, és akkor mondani, hogy figyi Julikám, ezt a nyaralást gyerekmentesre tervezzük, készüljetek inkább úgy. De persze utólag kár okoskodni ezen. Most már úgy tudod finoman tálalni, hogy felhívod, és megmondod őszintén, hogy szerinted úgy lenne a legjobb, ha a gyerekek nem jönnének, mert akkor te meg a párod kettesben jobban érezné magát, ha nem kellene állandóan a gyerekekre figyelni, ez a nyaralás most szóljon a felnőttekről.
2019. máj. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Válasszatok kifejezetten olyan szállást , ami gyerekmentes. Ha pedig szabadkoznak, hogy keressetek mást meg kell mondani, hogy a csapat nagy része már előre kifizette.
2019. máj. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%

Ilyen kicsiknek egy hét is sok szerintem a szüleik nélkül, nemhogy kettő! De lehet, hogy ez csak az én véleményem!


De azt is megértem, ha menni akarnának veletek, kikerülni a mókuskerékből...


Legjobb volna azt javasolni, hogy ne végig legyenek veletek, csak egy hosszú hétvégére... ha nem mentek túl messzire, belefér. Hátha annyi időre meg tudják oldani a gyerekfelügyeletet. (Nálunk is három van, el szoktuk őket osztani a mamák közt 2:1 arányban, ha muszáj, egy-két napra)


Ha meg nem tudják megoldani a bébiszittinget, akkor hadd jöjjenek mind arra a pár napra, de adott esetben meg kell nekik mondani, hogy bocs, figyelnél a gyerekedre? Ezt azon a bizonyos partin is meg lehetett volna mondani. Az ő felelősségük, hogy kimennek-e a gyerekek az úttestre, stb. Csak tudod, van aki szereti kihasználni a másikat, és lehet, hogy te egy jó ember vagy erre, mert hagyod.

2019. máj. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon nyersen, nagyon határozottan közölném velük, hogy ne hozzák őket! Ha mégis, akkor meg számoljanak azzal, hogy senki nem vállal felügyeletet irántuk. Mindezt írom úgy, hogy egyébként egy anyatigris vagyok ha a sajátomról van szó, sőt, más gyerekeket is imádok, el is játszom velük szívesen 1-2 órát, de soha nem vállalom senki más gyereke fölött a felügyeletet!
2019. máj. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%
Felőlem elhozhatnák, de ők foglalkoznak velük. Nem rohangálnék utánuk, innék és bulizni készülnék esténként, a gyerekesek pedig nyilván majd ellátják a saját gyerekeiket. Felesleges túlpörögni. Elmentek és ti simán csináltok bármit amit addig, nem vagy köteles futni a gyerekek után.
2019. máj. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem konkretan meg kell mondani. Bocsi, de gyerekmentes zona. De nagyon orulnenk ha ti jonnetek.
2019. máj. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!