Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nagyon jól tud egy idegen...

Aki nagyon jól tud egy idegen nyelvet, (tanár, tolmács, fordító) az neveli/nevelné a gyereket kiskorától kezdve csak idegen nyelven? Miért? Miért nem?

Figyelt kérdés
Egy egyetemi csoporttársam így neveli a lányát, aki most 6 éves és tökéletesen tud angolul is. Nekem fura, mert az anyának pluszban kellett megtanulni a gyerekdalokat, és a becézgetés kb. 2 szóra korlátozódik, ami nekem kicsit szegényes és mű, hiszen ha az anya is akkor tanulja ezeket, nem tudja olyan átéléssel mondani, mintha magyarul beszélne hozzá, és variálni se tudja, de azért játszok a gondolattal...

2019. máj. 4. 21:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
55%
Ovi kezdésre bocsánat
2019. máj. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
89%

Az, hogy suliban majd kijavítja a rosszul rögzült dolgokat, elég nagy tévedés.

Volt osztálytársam, aki 8 évig általánosban hatalmas marhaságokat tanult angol órán (gyenge iskola, nemtörődöm tanárral). Rosszul használt nyelvtani szerkezeteket, rosszul ragozott, középiskolában meg szenvedett, mert a tanár sorozatosan javítgatta. Ő azt hitte, hogy jó angolos, aztán sorozatosan kudarcot vallott. Szuper 5 éve volt a nyelvi előkészítős-emelt angolos osztályban... Ja, nem.

Semmi értelme úgy nyelvet tanítani, ha a szülő nem tökéletesen beszéli a nyelvet. Én is jól elboldogulok angolul, de eszembe nem jutna angolul tanítani a gyerekem.

2019. máj. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
44%
A kislányom apukája olasz, ő olaszul beszél hozzá, mi az apukájával angolul mert sajnos nem állok jól az olasszal, én a gyerekhez pedig magyarul beszélek. Tökéletesen elkülöníti a három nyelvet és szépen beszéli őket. Angolul tökéletesen beszélünk a férjemmel egyébként a másik kettő pedig anyanyelvi. Ha a szülő jól beszéli az adott nyelvet akkor szerintem semmi hátránya nem származik a gyereknek abból ha megtanulja. Szerintem senki nem várja el egy embertől, hogy egy olyan nyelvet ami nem anyanyelve makulátlanul beszéljen. A gyerekek viszont bátrabban fogják használni később mert így nőnek fel. A kórházi szobatársam anno egy magyar nő volt magyar férjjel. Angolul beszéltek a gyerekeikhez akik tökéletesen beszéltek, a férjemnek is állandóan angolul magyaráztak a kórházban, nagyon ügyesek voltak a 4 és a 10 éves is. Az angol magánovi amúgy nem értem miért jobb mintha mondjuk a szülő beszél otthon angolul, az óvónéni is magyar nem autentikus dialektussal. Az iskolai nyelvoktatásra nem alapoznék, sajnos elég ramaty mostanság a magyar iskolai nyelvoktatás minősége.
2019. máj. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!