Névnapot mikor?

Figyelt kérdés
Kisfiunk névnapja a naptárban 1 nap szerepel, de van 1 naptárban nem szereplő később, ami apa és a tesó névnapjához közel van. Ha a naptárban nem szereplő nap tartanánk mennyire lenne magyarázkodós hogy nem a naptári tartjuk (ovi, suli) illetve fel fogják így köszönteni ha akkor nem szerepel a naptárban?
2019. máj. 16. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ha nem szerepel a naptárban akkor nem fogják felköszönteni. Egyébként meg ti tudjátok mikor jobb nektek tartani. Nálunk pl az volt a szokás, hogy eleve úgy választunk nevet, hogy a gyerek szülinapjától elteljen egy kis idő, pár hónap, hogy egész évben arányosan legyenek neki ünnepek. Van aki meg szereti egybe letudni az egészet.

Döntsetek saját belátásotok szerint.

2019. máj. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szerepel a naptárban, nem valószínű, hogy fel fogják köszönteni. Mondjuk a névnap egyébként is inkább családi dolog, barátok szerintem ritkán figyelnek erre.

Amúgy szerintem anyagilag (ha kap ajándékot) is jobb, ha nem a közelebbi, nemnaptári napon tartjátok, plusz így kicsit olyan, mintha a 3 névnapot egybe akarnátok letolni. (Ami nem baj, ha ez nektek nem fontos az egyéni ünnep érzete, csak akkor ne számítsatok rá, hogy bárki más figyelni fog a névnapjára.)

2019. máj. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi!Januárban született, így szeretnénk egy nyári névnapot neki (a naptári májusi, itt lesz ugye a Gyereknap is). Igen, egyben praktikus lenne, mert így januárban, márciusban, áprilisban, májusban aztán júliusban is lenne ünnepelni való.. De azt nem szeretném hogy családon kívül magyarázkodnia kelljen..
2019. máj. 16. 12:47
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek nem is szerepel a (nyomtatott) naptárban a névnapja. KATA pl csak pár éve került bele a "Katalin, Kitti" mellé. Pedig hidd el, évtizedek óta ott van a névnap és legalább ilyen régóta vannak Katák. De nyilván lehetne mondani ennél ritkább neveket is, amiknek nyilván van névnapjuk, vagy nincs, de majd lesz (mert hogy is lenne mondjuk egy pár hete engedélyeztetett névnek naptári névnapja?).


Ha egy névhez tartozik vagy 10 névnap, ugyanúgy magyarázkodni kell, hogy mikor tartja az ember.

Aki felköszönti a naptári napon, annak megköszönitek, majd közlitek, nem most, hanem ekkor meg akkor tartja. Ennyi.

2019. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát éppen januári szülinaphoz a májusi névnap teljesen jó.


Akkor van gyereknap... na és? Az enyém névnapjakor van húsvét. Már amikor. Néha pont akkor. Nem számít.


nyári névnapot, ünnepet oviban, suliban nem fognak köszönteni, mert nincsenek ott. Májusit igen.

Én biztos törekednék inkább arra, hogy legyen neki is "saját" és nem összevonva a többiekével.

2019. máj. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Szia!A mi nagyfiúnk Ádám, eredeti névnapja dec.24, erre én akkor jöttem rá amikor már beleszerettem a nevébe ,de nem akartunk vele kiszúrni,hogy karácsony,névnap letudva, ezért szeptember 9én van a másik nem hivatalos,mi akkor tartjuk.

Az oviban meg szólunk, hogy mi akkor tartjuk ,olyankor viszünk be kis édességet és megköszöntik.

2019. máj. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy az ov8ban felköszöntik e névnapon?
2019. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rajtatok kívül senkit nem érdekel a gyereketek névnapja! Felköszönteni nem fogják úgysem, az iskolában biztos nem, az óvodában meg pláne!
2019. máj. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2019. máj. 16. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!