Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most volt a kisfiam névnapja...

Most volt a kisfiam névnapja és a családból (anyukámon kívül) senkinek nem jutott eszébe legalább boldog névnapot kívánni?!

Figyelt kérdés

Nem az ajándék miatt mondom! Hanem annyira rosszul esett, én mindig mindenkit felköszöntök, nekem a 3 gyerek mellett is van kapacitásom számon tartani a sok rokoni név- meg szülinapot (felhívjuk/levlapot küldünk, neten beszélünk, akihez lehet beköszönünk egy tábla csokival stb. ).

Neki meg ez az első ünnepe amit igazán megért és mégis mindenki tojik a fejére :S (most lesz 2 éves)

Jogos, ha eztán én is hanyagolom mindenki köszöntését?


2012. máj. 18. 14:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Hallod, jan 1-én van a névnapom.

Amióta az eszem tudom, az újév miatt anyukámon kívül szinte mindenki elfelejti, mert épp másnapos/még bulizik, mittudomén. Saját apám is. :D De valahogy lelki traumák nélkül sikerült felnőnöm. Ez csak egy névnap, nincs olyan nagy jelentősége szerintem.

2012. máj. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
37%

Ez a "nekem betartanak én is betartok másnak" hozzáállás?

Azt hittem a fiad két éves, és nem te!

Felnőtt nő vagy. Ha találkozol az ismerősökkel nyisd ki a szád és mondd el őszintén, amit gondolsz. Ezt hívják a felnőttek kommunikációnak. Az ilyen hisztiből szerintem a szülőnek ideje kinőni! L29

2012. máj. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak a 2 nagymama köszöntötte fel a lányomat névnapján, persze rajtunk, a szülein kívül. Bár az összes rokonságtól én nem is várom el. Csak a nagyszülőktől és a keresztszülőktől. Bár a keresztszülők az két nagy málé. Én nem csinálok nagy ügyet ebből, én sem köszöntöm fel a többieket és gyerekeiket, és ennyivel el van intézve részemről.
2012. máj. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Általában nálunk én tartom fejben a névnapokat, szülinapokat, de volt olyan, hogy simán elfelejtettem anyósomat felköszönteni, mert épp más rengeteg dolgom volt. Egyébként távolabbi rokonok nálunk sosem köszöntik a gyerekeket, csak a nagyszülők és a sógornőmék. Nem is várom el mástól. Szerintem ne csinálj ebből ekkora ügyet, ti egy család vagytok, az a fontos, hogy a szűk család megünnepelje, nem kiegészítve minden tizedfokú rokonnal.
2012. máj. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Az első és a harmadik válaszolónak köszönöm. Az bánt, hogy ők viszont elvárják. De úgy látszik, csak kapni szeretnek, a másikkal törődni már nem.

Harmadik válaszolónak pedig: a felnőttek kommunikációjához az is hozzátartozik, hogy nem minősítünk ismeretlenül másokat, és nem sugallunk ledegradálást! Lehet, hogy téged nem zavar, ha mások rendszeresen kihasználják a figyelmességedet és "cserébe" te semmit sem kapsz tőlük, engem viszont zavar! Ha neked úgy tetszik, akkor ne foglalkozz vele... engem viszont ne sértegess, mert nem ismersz!

2012. máj. 18. 14:35
 6/19 anonim ***** válasza:

Nálunk ez van. Még közlik is, hogy ők nem tartják a névnapot, akkor a gyereket sem köszöntik fel. Ők ilyenek, kész. Szülinapra, karácsonyra, húsvétra viszont ajándékoznak. Névnapra soha.

Szerintem ne haragítsd őket magadra, de említsd meg, hogy a gyerekednek névnapja volt, hátha csak nem figyelik a naptárat. Sőt, máskor szólj előre, hogy akarnak-e venni valamit :)

2012. máj. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
40%
Szóval azért idegesítenek ők, mert csak elvárják tőled, hogy ajándékozz, de nem akarják viszonozni. Te nem ilyen vagy, dehogy. Te persze teljesen önzetlenül adod azt, és nem vársz viszonzást ugye? Nem erről beszélgetünk itt most épp?
2012. máj. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
47%
*Degradálás és nem "ledegradálás"...
2012. máj. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem vitatkozom veled, mert nem érdemes. Ha tudnád értelmezni amit írtam, nem kötekednél. Légyszíves kímélj meg a további kommentektől!
2012. máj. 18. 14:47
 10/19 anonim ***** válasza:
55%
Szia! Én írtam korábban, hogy szerintem ne duzzogj, hanem mondd el szemtől-szemben azoknak, akiktől vártad volna, de elfelejtették, hogy rosszul esett,és legközelebb figyeljenek erre. Meglepődtem a kommenteken, mert én azóta nem írtam. Egy picit valóban ironikus voltam, elnézést kérek, a többi kommentért nem vállalok felelősséget, az nem én voltam.
2012. máj. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!