Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti egy 7 évesnek elmagyaráznát...

Ti egy 7 évesnek elmagyaráznátok, hogy hogyan lesz a baba?

Figyelt kérdés

Lányom 7 éves, és az iskolából hazajövet tegnap mesélte, hogy egy osztálytársa mondta, hogy úgy lesz a baba hogy "apuka beteszi anyuka p_ncijába". De szerinte ez hülyeség, mert ugye a gólya hozza. Mármint mi úgy magyaráztuk, hogy ő teszi be az anyuka hasába.

Ti most erre mit mondanátok? Felvilágosítanátok, hogy az osztálytársa igazat mondott?


2019. máj. 17. 14:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan nem értem, miért kell a gyereket félteni a szextől. Sajnálom, de ilyenkor az szokott az eszembe jutni, hogy mégis milyen a szexualitása annak, aki azt hiszi, a gyereke nem tudja feldolgozni, ami évmilliók óta zajló, természetes folyamat, és benne is ott van a csírája...

Ne hazudjatok neki többet. Bízzatok benne.

2019. máj. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem mondnaék olyat, hogy a gólya. Minden életkorukban a szintjüknek megfelelően elnagyoltan mondtuk el az igazat. A három évesnek azt, hogy ha egy néni és egy bácsi nagyon szereti és szorosan megöleli egymást, mert babát szeretnének, akkor a baba a néni hasában növekedni kezd. A hat évesnek már azt is, hogy ehhez kell egy-egy magocska a nénitől és a bácsitól is, és a két magocskából fejlődik a baba.


Igazából mindegy, hogy milyen szavakat használsz, a magocska lehet butaságnak hangzik sokak számára, én ezt el is fogadom, de a lényeg szerintem az, hogy ahogy nőnek, az ismereteik a témában csak bővüljenek, a részletek egyre világosabbá váljanak, ne az legyen, hogy bolondot csinálnak magukból (vagyis mi belőlük) a gólyás sztorival a társaik előtt.


A konkrét helyzetedben pedig igen, ha már úgyis tudja, akkor tudja inkább pontosan tőlem, elmondanám, hogy az osztálytársa igazat mondott.

2019. máj. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nalunk a lanyomat foglalkoztatta 3 eves kora korul, hogyan jott ki a pocakombol, elmondtam neki, hogy kivettek, mert csucsult bennem, megmutattam a hegemet. Kerdezte, hogyan kerult oda be. Annyit mondtam, apa es anya szerette egymast. En 3 evesnek nem tartottam fontosnak elmondani meg a sztorit. De egy 7 evesnek valoban necc a golyas tortenet. Ezt amugy a 3 evesem se vette be. 😇
2019. máj. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
8%
Érdekes, az baj ha hazudunk arról hogyan lesz a baba, de az nem baj ha azt hazudjuk hogy a Mikulás meg a Jézuska meg a nyuszi hozta az ajándékot....
2019. máj. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
#14, mi arrol sem hazudunk a gyereknek.
2019. máj. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A Mikulás, Jázuska, egy közösen eljátszott mese, és a legtöbben felnőttként is szeretnek hinni az ilyen csodákban. Az egy jó emlék marad, hogy a Télapó csokit tett a csizmádba, ami fényesre suvickoltál, vagy a Jézuska ajándékokat hozott a gyönyörűen feldíszített fa alá. Rádásul minden évbe megismétlődik, része a várakozás, a szeretet, az együtt töltött idő.

Az, hogy egy gólya valahogy babát rakott anya hasába hasonlóan jó élmény? Nem hinném...

És felnőttként se szeretném hinni, hogy egy madárnak kell felcsinálnia a nőket, ha gyereket akarnak.

2019. máj. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!