Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek egy gyermeke van,...

Akinek egy gyermeke van, miért olyan "okos" gyereknevelés terén?

Figyelt kérdés
Azt látom, hogy akinek egy gyermeke van (tisztelet a kivételnek!, de a többség ilyen), mindig mindent jobban tud, kioktat, kritizál, kéretlen tanácsokat ad.

2019. máj. 22. 13:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ez a kérdés független a gyerekek számától.

Egy gyerekes is lehet idióta és lehet okos is, mint ahogy (maradjunk a számnál :)) 12 gyerekes is lehet bődületesen fogalmatlan, ugyanúgy, mint ahogy egy gyerektelennek is lehetnek jó/rossz meglátásai.

Ez inkább egyéni IQ és EQ kérdése, hogy ki mennyire szól bele más életébe (kért és kéretlen tanács között is különbséget tennék) és mennyire jól vagy rosszul gondolkozik dolgokról.

2019. máj. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
77%

Ezt a hülye kérdést. A gyereknevelés nem mennyiség kérdése....vagy a te elméleted szerint a 8 gyerekes ciganyasszony pro gyereknevelő?


1 gyerekem volt tavalyig, (már 2 van), de az az 1 sokkal jólneveltebb, szófogadóbb, mint az átlag. Ahol sok gyerek van ott sokszor (tapasztalataim szerint) nem tudnak viselkedni, süvöltenek, nem fogadnak szót, boltban háromfelé rohannak. Ilyeneket ismerek.. bocs de a büdös életben nem kérnék tanácsot tőlük.

2019. máj. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
10. és 12. válaszoló, kérlek, olvassátok el a 9-es hozzászólásomat újra...
2019. máj. 22. 15:11
 14/26 anonim ***** válasza:
84%

Tudod, a nagy többség egy gyerekesként kezdte a pályafutását (természetesen ez nem vonatkozik az elsőre ikreket szülőkre).

Többen leírták már: attól, hogy valakinek több gyereke van, nem feltétlenül tud jobban gyereket nevelni. Sőt! Én inkább az általad írtak fordítottját tapasztalom: a többgyerekesek sokszor jogot formálnak arra, hogy észt osszanak az egy gyerekesnek, illetve úgy általában annak, akinek legalább eggyel kevesebb gyereke van nála. És ezt mondom 3 gyerekes anyaként, beismerve, hogy velem is elszalad néha a ló. Egyetlen dolgot tudok felhozni "mentségemre": mivel az én gyerekeim már elég nagyok (27, 19 és 15), ezért elég jól lehet látni, hogy mi volt a nevelésem eredménye, pontosan tudom, hogy mit csináltam jól és mi az, amit eléggé elbaltáztam - mert bizony olyan is van. Nem vagyok tökéletes. Senki sem az. Ha újra kezdhetném, valószínűleg változtatnék néhány dolgon, de lehet, hogy megont így alakulna minden, mert így vagyunk kerek egész, az összes hibánkkal, tévedésünkkel együtt.

2019. máj. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
57%
Tényleg, legalább van egy neki. Amúgy meg egyik füleden be, másikon meg ki. :) amúgy többgyerekesek között és gyermektelenek között is van ilyen. De nem csak gyerekvállalás téren, hanem úgy minden téren....
2019. máj. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzaszolasokat!

Újra leírom, nem azt gondolom, hogy akinek több gyereke van, az jobban tud gyereket nevelni, sőt! A kérdésem lényege még mindig az, hogy akinek egy van, az esetek túlnyomó többségében miért érzi úgy, hogy mindent tud, beleszol.


Azt értem, és számítottam rá, hogy többen fel lesznek háborodva, de a kérdést nem a tobbgyerekes szülők istenítese céljából tettem fel.


Sőt, azt direkt nem írtam le, hogy mennyi és milyen korú gyermekeim vannak, ne az tűnjön ki a kérdésből, én pedig milyen frankó vagyok, mert ilyen sok gyereket vállaltam. Attól még én is csinalhatom rosszul.

2019. máj. 22. 16:00
 17/26 anonim ***** válasza:
57%
Az aki valamenyire is ertelmes felnott no es anya az nem fogja "osztani az eszt" egy olyannak akire kar az idot pazarolni. Ez olyan zsak a foltjat eset, az okoskodok megtalaljak egymast es tul akarnak bizonyitani, hogy melyik a nagyobb asz. Hat egyikotok sem, te sem es az sem aki veled szembe osza az eszt. Mindenki kovet el hibakat es ha mindenki belattna ezt nem lennenek okoskodok vagy felhaborodott tobb gyerekesek, hogy oket pedig mar ne oktasak ki. Ennyi, ilyen egyszeru lenne az elet, csak jobb keverni azt a bizonyost.
2019. máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
86%

Igen,már 625-ször leírtad ugyanazt.

Senki más nem tapasztalt ilyet, hogy az egy gyerekesek belepofáznának a többgyermekes szülők dolgába.

Úgyhogy lehet, hogy nálad nincs valami rendben. Nem gyanús?

2019. máj. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
34%
Egyébként neked hány gyereked van kérdező?
2019. máj. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
80%
Tuti ő a többgyerekes 😃 egyébként nem a gyerekek számától függ. Az én környezetemben pl a többgyerekesek osszák az észt.
2019. máj. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!