Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van más is, aki az anyagiak...

Van más is, aki az anyagiak miatt nem mer belevágni a babázásba?

Figyelt kérdés

Mindig is 24-25 évesen terveztem szülni, de nagyon úgy tűnik, hogy hiába szeretném én is és a párom is, a pénz miatt nem leheztséges. Nem keresünk rosszul, de albérletben élünk és egyikőnk sem számíthat szülői támogatásra. Még a kocsinkat is nehezen tudjuk fenntartani, így hogyan vághatnánk bele a babázásba? A párom 27 éves, én 24 és mindketten készen állunk, vágyunk rá mégsem lehet. Az a legszomorúbb, hogy nem tudom elképzelni, hogy néhány éven belül bárhogyan is saját lakáshoz és jobb anyagi helyzetbe kerülnénk. Minden nap szomorú vagyok emiatt és egyre nehezebben bírom, főleg amikor a látom a párom is mennyire szeretné.

Hogyan lehet ebbe beletörődni?


2019. máj. 23. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Mi is albérletbe laktunk mikor jött a gyerek.Ha arra vársz hogy jo legyen az anyagi helyzeted,Magyarországon hiába várod,akkor sosem lesz gyereked.
2019. máj. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Tegyétek érte, hogy jobb legyen. Elmenni továbbképzésre, új szakmát elvégezni, más munkát találni.
2019. máj. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Én se gondolnám, hogy gyereket 600.000 Ft alatt vállalni éhínség határába lök, viszont azért albérletbe se akartam szülni. Sok év spórolással összehoztunk egy saját kis házikót, nem tökély, nem palota, de a sajátunk. Enélkül lehetetlennek gondoltam a gyerekvállalást.
2019. máj. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom, hogy bele kell-e. Szerintem sosem ideális minden. Amikor kiderült, hogy babát várok, albiban laktunk, keveset kerestünk mindketten. Aztán felnőttünk a feladathoz, dolgoztunk rajta, hogy keressünk minél jobban mindketten, és másodikat már úgy várjuk, hogy saját lakás, jó fizu. És az elsőnek sem kellett soha nélkülöznie.
2019. máj. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Amúgy mennyivel rosszabb egy albérlet, mint egy "saját", ami igazából a banké? Gyerek szempontból szerintem nincs óriási különbség. Márpedig hitelmentea lakása Pesten saját erőből (úgy értem, hogy a szülők nem tesznek hozzá semmit) nem sok mindenkinek lesz. (Azért Pesttel példálózom, mert itt élek, máshol az arányok hasonlóak, olcsóbb ingatlanok, de a fizetés is kevesebb.
2019. máj. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
5# egyrèszt a tulaj bàrmikor mondhatja, hogy kell a lakàs, 3 hónapod van kiköltözni... Ami elèg necces îgy is, hàt mèg kisbabàval/gyerekkel. Màsrèszt ha ketten nem tudtak eddig elèg önerôt összegyûjteni (ez nem lenèzès vagy szemrehànyàs, nekünk is csak szülôi segîtsèggel sikerûlt csak az ônerôt ôsszeszedni) akkor albèrletben egy gyerekkel aligha fog hamar sikerûlni.. Fôleg, hogy ilyen ütemben nônek a lakàsàrak. Az albèrlet kidobott pènz (tudom mert èvekig laktunk albèrletben), a hitelre vàsàrolt lakàs pedig legalább elôbb utóbb a tièd lesz. Azèrt ezt be kellene làtni most màr ès nem mindig ezzel dobàlózni. Most azzal ne is gyere, hogy munkanèlkülisèg, betegsèg vagy halàleset mert akkor îgy is úgyis utcàra kerülhetsz, de a lakàst eladhatod, az albèrletbôl meg úgy ki dobnak, mint a huzat...
2019. máj. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
30%
Nem kell mindenáron saját lakáshoz kötni a babavállalást, viszont 24 évesen még fiatal vagy, tényleg nem történik semmi ha pár évig még gyűjtögettek. Ha saját lakás esetleg nem is jön össze, legalàbb legyen minél nagyobb megtakarítás a babázós időkre. Meg ami ilyen esetben a legfontosabb, egy munkahely ahova visszavárnak. Egyébként meg ha tényleg nagyon vágytok rá úgyis megoldjátok, egy éves kora körül már megint dolgozhatsz és építitek tovàbb az életeteket. Azért én még várnék.
2019. máj. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!