Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogyókúrázó 8-10 ėv körüli...

Fogyókúrázó 8-10 ėv körüli gyereketek mit kapnak vacsira?

Figyelt kérdés
2019. máj. 24. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
A kérdésből nem derül ki, hogy mit eszik napközben, hány kalórát visz be, fiú, vagy lány, mekkora a súlya? Ennyi idősen semmiképpen nem fogyóztatnám a gyereket hasracsapásszerűen, a háziorvos tud segíteni, hogy eljussatok dietetikushoz, aki elmondja, hogy hogyan ne maradjon le közben a fejlődésben és a tanulásban. Egy gyerek kalóriaigénye és szénhidrátigénye nagyon eltérő egy felnőttétől. Kérdezz szakembert.
2019. máj. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Zöldséglevest

Joghurtot

Pár szem epret desszertnek (pl natúr joghurt után)

Teljes kiőrlésű kenyeret vagy zsömlét, sonkával, körözöttel, tojással, és mellé bármennyi paprika, retek, paradicsom

Valamilyen saláta, egy szelet pirítóssal, és valami fehérjével, pl. főtt tojás, sovány sajt, csirkemell. A gyros fűszeres csirkemell salátával, és joghurtos öntettel az egyik kedvencünk. Cukor nélkül természetesen, én keverem bele a fűszereket a joghurtba.

Rántotta, paradicsommal, hagymával, teflon edényben olaj nélkül, kis szelet tk. kenyérrel.


A gyerekekre is igaz, hogy nem szabad éheznie. Zöldségből mehet bármennyi, ahogy ő mondja, "hézagtöltőnek". Alacsony glikémiás indexű kaják jók vacsira. Pl. A hamlet vagy abonett után öt perccel kopog a szeme az éhségtől, nem tud aludni, reggel farkas éhesen kel.

Alapszabály az is, hogy 10 évesen a diéta úgy néz ki, hogy nem eszünk olyat ami hízlal. Nincs csipsz, csoki, fagyi, sült krumpli, hambi, illetve nem minden nap, és mértékkel. De egyébként egyen rendesen.

A kalória deficitet inkább mozgással érjük el. Aki szeret enni, az szeressen biciklizni is! Este együtt tornázunk, beírattuk kézilabdázni, és nem hagyom a szobában tespedni. Inkább áthívom egy-egy osztálytársát, lemozgatják egymást az udvaron.


10 éves lány, 7-8 kg plusz jött fel, ebből 3 kg lement 3 hónap alatt. Már látszik az eredmény az alakján, amire nagyon büszke.

2019. máj. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Ha már sikerült elhízlalni, akkor most már vedd vissza az édességet, chipset, cukros üdítőt. És mozogjon.
2019. máj. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

a normális valaszokat köszönöm.


A "felhizlaltados" szövegre meg annyit reaglanek, amig nem tudod mi van a háttérbe addig ne itėlkezz! igaz hogy nem irtam le az okot de akkor sem kell rögtön igy reagálni

Röviden :

Már jarunk vizsgálatokra,mert jópár kiló pár hónap alatt jött fel rá es nem azėrt mert összevissza evett vagy chipsel tömte tele magát (nem is tartok itthon ilyesmit) Átlagosan evett, nėha egy kis csoki.

Dietetikussal is beszéltem a kórházba, szóval képben vagyok mit ehet mit nem. igazából csak ötleteket vártam.

Ezert sem irtam kort meg súlyt, mert nem tartottam fontosnak. de amugy 8eves,lany,es 10 kg-val több mint kėne

2019. máj. 24. 12:31
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Az is lehet hogy zugevo, ezt nem fogod megtudni. Nem bántásból irom, hanem mert en is az voltam. Nehezen jöttek ra a szüleim, hogy az ikertesommal ugyan annyit eszünk megis csak en hízok. Remelem kiderul mi okozta, jobbulast!
2019. máj. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

a zugevestōl nem tartok, mert nincs rá lehetősége. a suliba büfé nincs. azt eszi ami a suliba a kaja. itthon nem tartok édességet. a pekarut magasan tartom de abból sincs nagy mennyiség. sulibol hozom viszem. velem van d.u.

De a legfontosabb hogy ő maga se fogadja el azt amit nem ehet, mert nagyon elszánt.

2019. máj. 24. 13:03
 7/8 anonim ***** válasza:
24%
Fogalmam sincs miért kell egy 8-10 évest fogyókúráztatni. Ha túlsúlyos, akkor mozogjon többet. Ha hormonbeteg, kezeltetni kell. Ha cukorbeteg, akkor orvosi diéta. De egy gyerek nem fogyókúrázhat, súlyosan megboríthatja a szervezetét!
2019. máj. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
orvosi utasitasra fogyókúrázik. de ez nem szigorúan vett fogyókúra nyilván!
2019. máj. 24. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!