Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyereketek előtt könnyen...

A gyereketek előtt könnyen eljátszátok hogy nincs semmi baj, amikor amugy legszivesebben ti is sirnátok?

Figyelt kérdés
Nem rėg korhazban kerültünk a 6 ėves gyerekemmel, es persze nagyon meg volt ijedve hogy be kell feküdni es miket fognak vele csinálni, stb. Na ilyenkor a legnehezebb nyugodt hangon vigasztalni-mikōzben ėn minta anya is nagyon aggódok.
2019. máj. 15. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akármilyen ügyesen próbálja titkolni a szülő, a gyerek valahol megérzi, ha aggódnak, vagy szomorkodnak a szülők.
2019. máj. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Ha baj van, nem játszom el, hogy semmi gond.

Láthatja rajtam, hogy aggódok, de ott vagyok vele, és minden rendben lesz, együtt végigcsináljuk.


6 éves fiam van, ha ilyen történne, biztos nem áltatnám, hanem megpróbálnám nem ijesztően, de elmagyarázni a valós helyzetet, hogy megértse.

2019. máj. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű (mi is voltunk másodikban baleset miatti műtéttel több napot), de mivel te vagy a gyerek nyugtatója, biztos pontja, hát muszáj. Egyébként ilyenkor sokkal erősebb az ember meg nem is ér rá élesben már magával foglalkozni - aztán ha már minden oké, majd lefújhatsz... :)
2019. máj. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Óvónő vagyok, mi az egyetemen is azt tanultuk, hogy ne rejtsük el az érzelmeinket a gyerekek előtt. Igenis merj sírni, aggódni, idegesnek lenni és akár őrülten vihogni is, ha épp az esik jól. Persze ne ültess el még mélyebb félelmeket a gyerekben és bíztasd, hogy minden rendben lesz. De nem szabad elnyomni az érzéseket. Én a kislányaim előtt sosem játszom meg magam. Jobbulást!
2019. máj. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
gondolom minden gyerek más. ėn magamból kiindulva..,akkor voltam nyugodt ha azt láttam a szüleimen is hogy nyugodtak egy olyan szituban ami miatt amugy a aggodnának, izgulnának stb. Ha azt láttam volna hogy megijednek fėlnek akkor én mėgjobban pânikoltam volna.
2019. máj. 15. 11:47
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Eljátszani nem tudom, nem is próbálom. DE valóban csak akkor tudom megnyugtatni őt, ha előbb magamat megnyugtatom, tehát akármekkora a baj, arra fókuszálok, ami megnyugtathat és igaz: azért vagyunk itt, hogy a doktornénik/bácsik segítsenek neked meggyógyulni, az ápolónénik is ugyanezért, itt leszek veled végig, azért szúrnak meg, hogy be tudják adni a gyógyszert, ami segít meggyógyógyulni, rövid ideig fog fájni, stb. Szóval csak azt tudom mondani, amit igaznak érzek, de azt hitelesne és ezért többnyire tényleg megnyugtatóan.


Ne várj ilyne helyzetben irreális dolgokat sem magadtól, sme a gyermektől. A bizonytalanság, a kiszolgálattottság és eleve a betegség miatti aggodalom jogos érzések, nem kell feltétlenül elnyomni őket vagy palástolni őket, mindenről lehet beszélni, az többet segít, mint hamis mosoly:)



Mielőbbi gyógyulást kívánok!!!!!!!

2019. máj. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
5-ös hozzászólásodra: nem mindegy, hogy ilyen esetekben a szüleid tényleg hittek abban, amivel megnyugtattak téged, vagy csak eljátszották. HIdd el, ha észreveszi egy gyerek, márpedig észreveszi, hogy a szülei maguk sem hiszik, amit mondanak, becsapják és belül ők is rettegnek valamitől, az sokkal ijesztőbb, mint ha nem titkolják, hogy aggódnak, de tudják, milyen lépések kellenek a megoldáshoz, és azon az úton elkísérnek téged, soha nem hagynak magadra.
2019. máj. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

ėn anno teljesen elhittem hogy minden rendben lesz amikor megnyugtattak. És igazából mėg felnőttkent is megnyugszom ha valamin aggódok, és a fėrjemen azt látom hogy ő nyugodt es nem idegeskedik.


A kėrdėsemben a kórhàzas dolog csak pėlda volt.(szerencsére minden jol alakult)

Sok más ok lehet ami miatt "erősnek, nyugodtnak " kell lenni a gyereke előtt.

Pl. :repülőn utaztok es egy örvenyen keresztül megy a gép ami rázkodik is. A gyereked meg fėl és megkerdezi: lefogunk zuhanni..? Közben te mint szülő is fėlsz esetleg. ebben a szituban sem könnyű nyugodtnak lenni egy gyerek előtt.

2019. máj. 15. 12:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Attol fugg, mirol van szo. PL. nem szeretem a vervetelt, de ugy adtam elo a haromevesnek, hogy az valami varazslatos dolog, hogy ennyi mindent meg tudnak mar nezni, es ahogy a karjabol atmegy a csovon at az ampullaba, stb., hogy nagy izgalommal varta magat avervetelt, siman hagyta az orvosnak, utana meg is koszonte neki :D En persze nagyon izgultam, de erre szukseg volt, hogy meg tudjak csinalni a vizsgalatot. Ugyanigy, mikor ram nyitott, es epp a menstruacios kelyhet csereltem, es mondtam neki, hogy igen az ver, nem kezeltem tabunak, tudja, hogy ez normalis, nem ijedt meg tole egyaltalan, es bar a fajdalmat a sebek miatt osszekototte a verrel, felni nem fel tole, ahogy az orvosi vizsgalatok elott is izgatott (el szoktuk otthon elotte jatszani).


Viszont, mikor meghalt anyosom, sirtunk egyutt a ferjemmel, es a gyerek is ott volt, kerdezte, mi a baj, nyilvan o meg nem erti, ezert egyszerusitve mondtuk neki. Ha latja, hogy duhos vagyok, hangot is adok neki. Nekem nagyon fontos, hogy hitelesnek lasson, es tudja, hogy a negativ erzelmeket sem kell elfojtani, ahogy nalunk edesanyam szereti csinalni, es en ezt a mintat atvettem, sok gondom volt belole, felnottkent pszichologus segitsegevel sikerult valtoztatnom rajta. Ha sir, sosem mondom neki, hogy ne sirjon, megkerdezem, hogy hogy erzi magat, es segithetek-e valamiben. Ha en sirok, jon, es simogatja az arcomat. Igyekszem az o erzeseit is visszatukrozni, mert tudom, hogy ez ebben a korban mennyire fontos, hogy ne beszeljem le arrol, ahogy erzi magat. Ugyanez forditva is igaz. Emellett nem keltek benne panikot, el szoktam mondani, hogy igen, ez most rossz, de majd megoldjuk, es jobb lesz. Korhazi korulmenyek kozott en is igyekeztem volna megtartani a nyugalmamat.

2019. máj. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!