Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szép embereknek tényleg...

A szép embereknek tényleg nagyobb valószínűséggel születik lány gyermekük?

Figyelt kérdés
Lehet rossz kategória, nem tudtam hova illene leginkább.

2019. máj. 26. 17:27
1 2
 11/20 Pombe ***** válasza:
32%

#2: "Nem tudom honnan veszed, hogy ennek bármi köze van bármihez is."


Innen veszi:


[link]

[link]


Azonban ezek olyan hírekből lettek lefordítva, amik alaposan félreértelmezték a kutatónő eredményeit és azok interpretációját. Szegény, fogja is a fejét, és itt el is mondja erről a bánatát.

[link]


Hogy pontosan mi az eredeti állítás, és a Times Online újságírói mit torzítottak rajta, azt sajna nem tudom, mert ahhoz ezt végig kellene olvasni, vagyis az eredeti tanulmányt, ami nem kicsi adag...:): [link]


Itt is írnak az ügyről (belekapva...):

[link]

2019. máj. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Pombe ***** válasza:
65%

[link] (végigfutottam..)


Bár nem ide tartozik, de nem tudom nem szóvá tenni, mert a blogíró is ugyanazt állítja, amit az #1-es megjegyző, hogy a női szépség megítélése nem objektív és korszakonként, kultúránként változik.


A blogíró még nem látott ógörög női alakokat formázó szobrokat? A kultúránk valami joviális túlzó liberalizmusból, mindenképpen el akarja hitetni, hogy a szépségérzet változékony, hogy aki ma szép, az régen csúnya volt. Minek ez a ferdítés? Majdnem mindenki talál magának párt, és boldogan, tevékenyen le tudja élni az életét, és akár gyönyörű gyereki is születhetnek (pl. simán visszaköszönnek a genetikai-vérvonalából a korábban élt szép rokonainak a jegyei).


Valójában a szépségideálok alig különböznek egymástól, és a típusok forgószínpadon állnak. A középkori képeken lévő hájas testű nők nem a szépséget, hanem az előkelőséget, gazdagságot, fenségességet reklámozták, vagyis ideológiát árultak, pont úgy, mint a kommunista korszakban a szilaj testű és arcvonású uniszex női szobrok is, de persze az akkori férfiak sem ezeket hajkurászták az utcán.


Régóta belénk van kódolva, hogy mit lássunk szépnek, vonzónak, méghozzá nem is olyan széles tűréshatárral, kb. azóta, amióta az emlősök kölykeit az evolúció kezdte egyre vonzóbbá formálni. A mai gyönyörűen szépre és délcegre tenyésztett lovak biztos, hogy a lovak háziasításának elején élt embereket is lenyűgözték volna.


A busman (koi - szan népcsoport) emberek rendelkeznek a jelen emberi népességből a "legrégebbi" génekkel. Az Istenek a fejükre estek című filmben is a kis busman az általunk szépnek tartott fehér nőt ronda lénynek látja, és a film viccesen jól kidomborítja, hogy más kultúráknál más a szép (amúgy a filmet kedvelem... :))


Nagyon nehéz elhinni, hogy a kis busman férfi tényleg rondának látta a fehér nőt, kivéve, ha a képen szereplő fiatal busman hölgyet is csúnyának tartja:

[link]


Azért az utolsó hozzászóló ki meri jelenteni, hogy a blogíró téved, és a szépség bizony nagyon is objektív, és mérhető, és nagyon régóta viszonylag állandó a különböző kultúrák között is, ill. van egy határozott evolúciós nyomvonal, ami alapján tényleg lehetne azt mondani, hogy egyre szebbek lettek a nők, de amúgy a férfiak is, csak ők lemaradva (az utóbbit én teszem hozzá).

2019. máj. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Igen. Mivel a szép nőknek (tfh a férfitársadalom 90+ %-a szerint szépek) nagyobb eséllye születik gyermekük, mint a csúnyáknak (def hasonlóan). Mivel a szép nőket általában hamar és sokszor megdugják, míg a csúnyákat lehet, hogy sohase. Így nagyobb eséllyel szülnek, tehát nagyobb eséllyel lesz lányuk is, mint a csúnyáknak. Ez statisztika, tehát mindkettőre van ellenpélda, de %-osan lehet benne vmi.

Viszont vannak nők a 2 között is (pl csak 82 % szerint szép; 34 % szerint csúnya, stb) ezekről nem állítottam semmit. De valószínűsítem, hogy a 2 között vannak.

Pl egy szép nőnek 90 %-ban lesz gyereke, egy csúnyának csak 50 %-ban (fiktív számok).

Agy se nem szép, se nem csúnya nőnek 85 %-ban.


A szép nőknek így 45 %-ban születik lányuk.

A csúnyáknak 25 %-ban.

A harmadik kategóriának 42,5 %-ban.


ÍGY szerintem igaz...

2019. jún. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Azt még tegyük fel a butácska kis példában, hogy mindenki ugyanannyit szül.
2019. jún. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Pombe ***** válasza:

"tfh a férfitársadalom 90+ %-a szerint szépek..."


Szerintem az ilyenek már 100%-osak, és nem csak a férfiak szerint. Úgy gondolom, hogy kb 70-100% között már nincs átmenet, csak a szép fokozatai (ez a már valóban szubjektív szakasz).


Olyan valóban lesz, aki azt mondja majd, hogy neki nem jön be..., nem a zsánere...stb. De hogy ne látná az ilyen nőben a potenciált, vagyis hogy biztosan rengeteg ember tartaná szépnek, az nagyjából elképzelhetetlen. Márpedig ha ezzel tisztában lesz a bíráló, akkor ő is látja a szépet a nőben, csak éppen nem ezt a típust képzeli el a társának, vagy az eltérő rassz jellemzői számára visszatartó erőt jelentenek, vagy kulturális beidegződések... stb.


De amúgy ez is többnyire csak ripacskodás a férfiaktól (a másik szép nőtől meg túljátszott lesajnálás...). Ha az ilyen nőt a bíráló nem a TV-ben, újságban vagy Interneten gusztálná, hanem megjelenne előtte a valóságban, és rámosolyogna... :D


Ilyenkor - ha nem is érezne szexuális izgalmat - (pl. másik nő, vagy meleg férfi...), akkor is biztosan elbűvölné.

2019. jún. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Pombe ***** válasza:
100%

Mellesleg korántsem csak annyi előnyük van a szép embereknek, hogy gyorsabban, olajozottabban találnak párt maguknak, hanem gyakorlatilag az élet minden terén előnyben vannak, és így áttételesen bár, de ez is elősegíti a könnyebb utat a jobb szaporodási mutatók eléréséhez.


Minden felmérés azt hozza ki, hogy a szép embereknek (itt már a jóképű is játszik...) ösztönösen könnyebben hiszünk, jobban segítünk nekik, előzékenyebbek vagyunk, azonnal nagyobb bizalmat helyezünk beléjük, könnyebben vesszük fel a munkahelyekre... stb.


Persze itt nem elsöprő erejű érzelmekre kell gondolni, mert azért képesek vagyunk racionálisan dönteni, és a fentebb sorolt előnyök parányiak csak, ám globálisan mégis meghatározóak.

2019. jún. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Igen, ez definíció kérdése. A kérdés, hogy a definícióhoz csinálunk statisztikát, vagy a statisztikához definíciót...
2019. jún. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Pombe ***** válasza:

@17


Jó meglátás... :) - mind a két szemlélet kontextustól függően lehet célravezető.


Érdekes, hogy olyan teszteket nemigen csinálnak, ahol az a kérdés, hogy - Ön szerint a fényképen szereplő nő a többség szerint vonzó lenne, vagy sem.


Mindig azt kérdezik, hogy az alany vonzónak találja-e...


Biztos, hogy sokkal egységesebb kép születne meg arról, hogy valójában mit tartunk szépnek, és érdekes lenne összehasonlítani a két teszt eredményeit személyre szabottan is.


***


Mellesleg a #11-ben abszolút a kérdésre válaszoltam, ráadásul igen alaposan.


Még arra is 0%-ot kaptam. :DDD


Valakinek, vagy -kiknek bekattant az agya, hogy mertem állítani - a szépség megítélése egyáltalán nem szubjektív?


:D

2019. jún. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Pombe ***** válasza:

...ja az előzőmben a javasolt tesztre még..


Fontos lenne, hogy a más kultúrából származó nő ugyanolyan ruhákba legyen öltöztetve, meg a smink is... szóval amit az alany megszokott.

2019. jún. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Pombe ***** válasza:
pl.: [link]
2019. jún. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!