Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit vinnétek magatokkal 4 napra?

Mit vinnétek magatokkal 4 napra?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Elösször megyünk nyaralni a 4 éves kislányommal.

4napra a Tisza-tòhoz ,apartmanba.

Mit vinnétek magatokkal a gyermeknek és magatoknak ?

Koszonom :)



2019. máj. 27. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
4 éves a gyereked....tudnod kell ellátni, öltöztetni, gondozni, akkor is ha Tiszánál vagy és akkor ha Mucsaröcsögén. Gondold végig mire van szüksége egy nap és ejjel, és azokat vidd.....plusz gyogyszer betegség esetére de gondolom beteg is volt már a 4 ev alatt.
2019. máj. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Mondjuk most nézem, saját magadnak sem tudsz felnőtt nőként 4 napra bepakolni egyedül :(
2019. máj. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
4 rövidnaci, 4 póló, 2 kisruha, 2 leggings,1farmer, 1 kardigán, zokni bugyi, 2 fürdőruha.1 pizsama. Magamnak ugyan ennyit, ugyan ezeket.
2019. máj. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ, hogy mi van, és mivel mentek.

Mondjuk törölközőt van ahol adnak, van ahol nem. Ezekre érdemes rákérdezni.

Tájékozódj, hogy hol van a közelben patika és nagyobb bolt. Így gyakorlatilag bármit be tudsz szerezni, ha elfelejtetted.

Fürdőruha és strandtörölköző kettő legyen mindenkinek.

Fehér póló, a napvédelem miatt, kis sapka, naptej.

Váltás ruha ne sok legyen, legfeljebb ha nincs tiszta póló, mert egy nap kettőt koszolt, akkor kimosol egyet, és megszárad reggelre.

Papucs mindenképpen kell, strandra, zuhanyzóba, stb.

Előtte egy-két nappal nézd meg a neten, hogy ott milyen idő lesz. Ki tudod sakkozni, hogy egy-egy vastag pulcsi elég, ha este szeretnétek a szabadban lenni, vagy kell több meleg ruha is.

Kedvenc kispárna, plüss, hálóruha. Pár játék, homokozó szettet és úszómellényt én vinnék mindenképp.

Szúnyogriasztó minden mennyiségben! Az is kevés lesz.

Okmányok, a taj kártya a legfontosabb, de legyen nálad minden.

Ami kell az esti lefekvési rituáléhoz, pl kedvenc mesekönyv.

De igazából tényleg felesleges rágörcsölni, legfeljebb bementek egy tescoba, ott is biztos van. 😊 Helyben legalább azonnal látod, hogy mire van szükség.

2019. máj. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%

Szia, én mindig túlpakolom magam, de úgy vagyok vele, inkább legyen több holmi, mint hogy hiányozzon valami.

Az apartmanban gondolom magatoknak fogtok főzni, így megtervezném a 4 napra, hogy nagyjából miket fogunk enni (nyilván a strandon is fogtok) és úgy válogatnám össze a hozzávalókat. Nasikat is vinnék itthonról, egy unatkozó, nyűglődő gyereket jól le lehet vele foglalni, amíg készülődtök :) A mai modern tévékbe lehet tenni pendrive-ot, én elvinném a kicsim kedvenc meséit is, hogy néha megtudjon 1-1-et nézni. Vinnék néhány játékot, papírt, ceruzát rajzolni, esetleg a partra homokozó vödröt, lapátot, szitát, ezzel nagyon jól eltudnak játszani.

Ruhák közül én napi 2 ruhával számolnék, hiszen másban megy a strandra, meg játszótérre és másban esetleg este egy sétára, vagy beülni valahova vacsorázni.

Törölközőből többet vinnék, mert mi szállodában voltunk, de nem volt erkély és nem igazán száradtak meg a csuromvizes törölközők másnapra. Strandra pokrócot, vagy valami szivacsot, gyékényt mindenképp. Én napernyőt is vittem, de egy picire összehajtható strandsátor sem rossz, ahol át lehet öltözni, vagy csak lepihenni, táskákat beletenni.

Nálunk mindig van egy alap eü doboz, amiben van lázcsillapító, lázmérő, hányásra, hasmenésre rehidráló por, kötszer, fertőtlenítő, sebtapasz és fenistil csepp és gél. Az én kislányom füle nem bírja a vizet, sokszor begyulladt már strandolás után, így neki mindig viszünk úszósapkát is. Na persze naptej meg tisztálkodó szerek tömkelege. Meleg ruha, esőkabát, esernyő. Nem tudom, ott kaptok-e takarót, vagy azt is vinni kell? Mi a strandra mindig viszünk jégakkuval körbepakolt hűtőtáskát is, nem melegszik fel a víz, tea, a szendvicsek, előre megpucolt, felszeletelt gyümölcsök is egész nap elvannak benne, szerintem nagyon praktikus.

Én is megszoktam nézni előre, ahova megyünk, hogy hol van a legközelebbi ügyelet, kórház, ha bármi baj lenne, ne akkor kelljen keresgélni. 4 évesnél azért éjjel kis "balesetek" előfordulnak, ha már nem pelusos, vinnék több gumis lepedőalátétet, hogy nehogy az ágyat pisilje le.

Szerintem nagyon jók a 100%-os gyümölcspürék is (pl. Kubu), mert nyaraláskor nagyon gyakori a székrekedés kicsiknél a sok lángos-palacsinta-sültkrumpli és hasonló ételektől. Én tízóraira, vagy uzsonnára mindig igyekszem gyümölcsöt adni, ebből sem árt bekészülni, mert a nyaralóövezetekben mindig horror áron adják ezeket. Én vinnék ásványvizet is pár üveggel, magunknak nescafét, én például sajnálok a strandokon 300-400 forintért kávézgatni. Vízbe való játékokat is vinnék, labdát, vagy valami felfújható játékot. Érdemes egy listát is írni, ha eszedbe jut még valami, írd fel, nehogy lemaradjon. Amikor pakolsz be, akkor meg elég kihúzni a listáról, akkor biztos semmi nem marad otthon.

Jó nyaralást.

2019. máj. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Alaplista: Ruhák (és cipő, kabát,pizsi stb), fürdőszobai kellékek, konyhai kellékek,gyógyszeres csomag, gyereknek játék,strand cuccok.

Én ez alapján szoktam pakolni, értelemszerűen azt viszel ami kell, és annyit amennyi kell. Nem kell rágörcsölni, nem az antarktiszra mentek, ha valami kimaradt, ott is be tudjátok szerezni.

2019. máj. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

2/6 ...soha nem voltunk meg nyaralni , egyszeruen ragorcsoltem arra ,nehogy itthon maradjon valami.



Koszonom a valaszt mindenkinek :)!

2019. jún. 4. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!