Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet emeltetni gyerektartást?

Lehet emeltetni gyerektartást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem az lenne,h anno a gyerek apjával megegyeztünk a bíróságon a gyerektartásban,akkor még kicsi volt a kisfiam.

Mostanra már megy iskolába és több a kiadás.

Segítségem sajnos már nincs így az eddigi munkahelyemet fel kellett adnom mert olyan munkaidőm volt hogy nem tudtam megoldani hoba rakjam a gyereket.

Egyenlőre másik munkahelyet nem találtam,persze ettől függetlenül anyagi gond nincs,mert a ferjem külföldön dolgozik ő mondta h ne aggódjak ez miatt elleszünk így is. Csak engem zavar azért,mert nem az ő gyereke..

Na mindegy a lényeg h a fiam apja mindig morgott így is a gyerektartásra így felajánlottam neki ha közösen nevelnék egy hét nála egy hét nálam és akkor nem kellene fizetnie és én is dolgozhatnák legalább valami alkalmi munkákat. De nem vállalja nem akarja. Hozzáteszem neki is van párja úgyh ha akarná megoldaná..amég kicsi volt megértem sok ,gond, egy férfinak de most már azért nagyobb és szeret is nála lenni a kisfiam.

Ja és a szünetekből se veszi ki a részét egyeltalán..a nyáriszünet fele is övé lenne de csak 1 hetet vállal évek óta.

A fizetése azóta duplája lett mióta el lett helyezve a gyerek nálam.

Nem lehúzni akarom,de ha ennyire nem kell neki a gyerek akkor segítsen be legalább anyagilag többet.


2019. jún. 3. 04:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem lehet. Mondjuk szerencsére,nem voltam ilyen helyzetben,de több elvalt ismerősömtől is hallottam,h a bíróság nem konkrét összeget határoz meg,hanem azt mondja ki,h a fizetes x%-a a gyerektartás összege. És ugye azt írod,h nőtt a fizetése.

Viszont,ha a jelenlegi férjed azt mondja,h ez nem gond,akkor sztem felesleges feszültseget generálni. Azt szűröm le,h ő a gyerekedet úgy tekinti,mintha a sajátja lenne,inkább neked kényelmetlen anyagi szempontból,h nem az ő gyereke.

Mindenesetre,ha úgy érzed beszélj a volt férjeddel erről,aztán majd meglátod.

2019. jún. 3. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Az se mind1 20-ról akarod emeltetni 30-ra, vagy 50-ről 80-ra.
2019. jún. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Lehet kérni az összeg megváltoztatását mindkét félnek, ha változtak valamelyik fél körülményei, viszont nem csak a munkanélküliséget veszik figyelembe, hanem azt is, hogy újra férjhez mentél, így elvileg a háztartásotokban eggyel több a kereső...
2019. jún. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%
Mennyit fizet? Mert azért havi 40-50 ezer elég egy gyerekre havonta, ha ebből ő fizet 30 ezer körül akkor jó, a te eltartásod nem a volt férjednek kell megoldani hanem magadnak. Olyan meg nincs hogy nem találsz másik munkát....
2019. jún. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Ez a kérdés is csak arra volt jó, hogy pontozhasson. Jellemző, pénzéhesékre.
2019. jún. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sztem ha leakarnám húzni,nem osztanám meg a szülői felügyeletet sem azért h dolgozhassak.. erre felénk sajnos nincs olyan munkahely ami előtérbe helyezi azt h van gyereked..és a női fizetések sem valami jók.. Azért kíváncsi lennék aki azt írta h nincs olyan h nem lehet találni munkahelyet az vajon h dolgozik nyáriszünetben mikor nincs ovi..hordjam magammal a gyereket dolgozni?? Nem mindenki tudja megoldani h lepasszolja valakinek a gyereket..

Amúgy nem százalékra emeltetném,maradna a 20% csak a fizetése nőtt duplájára..

Sztem nem csak az én gyerekem az övé is..ő is ezzel vagdalózik h h dolgozzon akkor..hát h ahogy én.. -.- 15 év munkaviszonyt kellett megszakítanom..azért az nem volt könnyű.

Kedves első igen nekem rossz,mert nem érzem fernek a férjemmel szemben és nem is szeretném h esetleg ebből később valami baj legyen.

Ja és nem pontoztam le senkit! Aki le lett pontozva az azért lett mert más nem értett egyet a válaszoddal nem én..

2019. jún. 3. 10:19
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Már nincs százalék, fix összeget állapít meg a bíró.
2019. jún. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Még mindig százalék van a fizetés 15-25%-a. Egyik ismerősömnek most volt a tárgyalása. Ott az apuka inkább átkérte magát nappalos műszakba h kevesebb legyen a fizetése,h ne kelljen neki annyi gyerektartást fizetnie. Így nem kap ugye pótlékokat pedig ott 3 gyerek marad az anyukára. Szomorú :(
2019. jún. 3. 12:55
 9/12 A kérdező kommentje:

Amúgy azt sem értem hogy az apukák többsége,elnézést a kivételnek miért nem akarnak közös felügyeletet hisz ha közösen tervezték a gyereket akkor az mind a két félnek fontosnak kéne lennie.

Nálunk mindig megy a morgás h ha nála van hétvégén mennyi pénzbe van..erre csak annyit szoktam próbáld ki egész hónapra aztán majd megtudod.. Most vettük egy részét meg a sulis cuccoknak és már 50 ezernél járunk..és még hol a vége.. egy elsős iskolatáska amit kérnek az iskolában ez a gerinckímélös 20 ezertől vannak..és az csak táska..eddig is nőtt mint a gomba állandó ruhatár csere cipőcsere oviba iskolába pénz és még nem evett meg nem mentünk sehova.. de ezt lényegébe gondolom olyan anyukák tudják akik egyedül nevelik a gyerekeiket..sokan nincsenek tisztában dolgokkal.

Ja amúgy a gyerektartás 30 ezer Ft jelenleg és 400ezer Ft a fizetése. Én ennél a tripláját költöm rá havonta ha beleszámolok mindent. Ja és amúgy csak 1 hónapja nincs munkám..

2019. jún. 3. 13:07
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a te körülményeid megváltoztak, az ő fizetése emelkedett, és a gyerek iskolába megy, ezért van esélyed az emelésre. Az, hogy van új párod nem számít, nem az ő dolga eltartani a ti gyereketeket. 30 ezer kevés, aki szerint 40-50 ezerből el lehet tartani egy gyereket, az maga is megél ennyiből? Rezsi, ruha, étkezés, iskolai cuccok, stb.
2019. jún. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!