Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnál így “közösen” gyereket?

Vállalnál így “közösen” gyereket?

Figyelt kérdés
Jó, ha ennyire fontos neked, akkor legyen. De engem ne nagyon nyaggass vele, én késő estig dolgozom, pihennem kell, ez a te dolgod legyen -mondja a férjed.
2019. jún. 3. 16:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Válást vállalnék.
2019. jún. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem, de hozzá sem mentem volna. Akinek van egy marék esze az már a kapcsolat elején megbeszéli ki hogy áll a gyerekvállalás témaköréhez.
2019. jún. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Esélytelen!
2019. jún. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem. De ilyen emberhez hozzá se mentem volna...
2019. jún. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Egy ilyen ember nem lenne a férjem, mert mielőtt összeházasodtunk volna, ezt megbeszéltük volna.
2019. jún. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
Nem! Másnap reggel költöznék is tőle!
2019. jún. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%

Úgy sejtem, kérdező, hogy neked fontos lenne, hogy ő is kivegye a részét a gyermeknevelésből.


Pedig sok apuka - azok közül is, akik amúgy szeretik a gyerekeket - nem komálja a késő estig fent-levést, ha már fáradt, vagy a hosszan tartó gyermeksírást meg hasonlókat.


Attól még maga a párkapcsolat szerintem lehet jó, ha apuka nem vágyik gyermeknevelésre, csak mondjuk egy házon belül az ötödik szobában is pl. hallani fogja a gyermeksírást, és lehet, idegesíteni fogja.


Apa válasza annyit jelent: "ha szeretnél anyává válni, részemről rendben, de ez ne legyen egyenlő azzal, hogy nekem tiptop apává is kell válnom".


Amúgy a környezetemben van sok képmutató férfi: jaj, de cuki a saját gyerek, a család, közben meg anya csinál mindent a gyerek körül, apa csak élvezi, hogy apukaként van számontartva más emberek előtt.


De a párod legalább nem hazudik neked, a szemedbe mondja, hogy nem gátol meg benne, de a gyermekkel kapcsolatos munka nagy része a tiéd lesz(azt mondta neked leírásod alapján, hogy ne NAGYON nyaggasd vele, tehát nem azt, hogy egyáltalán nem fog segíteni). Általában a férfiak java része nem veszi ki - vagy nem túlzottan - a szerepét a gyermeknevelésből - gondozásból, csak erről mélyen hallgatnak, miközben anya húzza az igát és nyel nagyokat, hogy nem erre számított. Hát, a párod legalább kimondja, mire számíthatsz. Elég egyenes, nem?

2019. jún. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó, normális, egészséges helyzetben a gyermekvállalás kérdése Két felnőtt közös, együttes döntése, nem pedig "egyszemélyes" történet. Szép világot élnénk, ha minden nőnek ezzel a mentalitással csak "elkészítené" a férfi a gyereket, de nevelni már nevelje az anyuka egymaga, hiszen az Ő kívánsága volt. Szerencsére ez nem így működik.
2019. jún. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Én amondó vagyok, ahol az egyik fél ennyire nem lelkesedik a gondolatért, oda nem fér be egy gyerek.
2019. jún. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

"Szerencsére ez nem így működik"


Egyszer így működik, másszor meg úgy. De itt a kérdezőt meglepetés nem érheti, mert az apukajelölt egyenesen elmondta, mi várható. Ez még így mindig jobb, mint ha kényszeredetten bevállalja a párja a gyermeket, aztán meg koppan anyuka, hogy (majdnem) egyedül marad minden gyermek körüli teendővel.


Én ismerek olyan apukát, aki pl. szívesen eljátszik a gyermekével, de egy kakis pelenkát nem cserélne ki rajta, vagy nem kelne fel hozzá éjjelente. Ez szintén nem munkamegosztás, de van anyuka, aki ezt nem bánja. A kérdés itt az, a kérdező mit akar, pontosabban mit vár a párjától.

2019. jún. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!